• Nauczyciele z Grecji poznają polski system edukacji

• 21.11.2022 18:26
        • W dniu 17 listopada br. przywitaliśmy w naszej szkole 10 nauczycieli z Grecji z regionu Macedonia Zachodnia, którzy na co dzień pracują w: 11th Primary School w Ptolemaida, 1st Primary School w Florina, Junior High School w Krokos Kozani, Junior High School w Lefkopigi Kozani, 2nd Junior High School w Ptolemaida, 3rd Senior High School w Kozani oraz 3rd Senior High School w Florinie. Nauczyciele przyjechali do naszej szkoły w ramach Programu Erasmus+ i działania job shadowing, aby poznać polski system edukacji i wymienić się doświadczeniami ze swoimi koleżankami i kolegami nauczycielami z polskich szkół w obszarze holistycznego podejścia do rozwoju i procesu nauczania. Nauczyciele odwiedzili naszą szkołę, aby doświadczyć i zgłębić, jak w praktyce wygląda kształcenie przedmiotów ogólnych, przygotowanie do egzaminów końcowych oraz jakie działania podejmujemy w celu rozwijania zainteresowań i planowania kariery zawodowej absolwentów. Nauczyciele z Grecji dołączyli do lekcji z j. polskiego, j. angielskiego oraz chemii. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie upowszechniające, w trakcie którego przedstawiliśmy rezultaty i działania projektu „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?”.