• Projekt Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?-podsumowanie II sem.

• 21.06.2021 13:59
        • Działania w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?”-II semestr.
        • Działania w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w okresie luty-czerwiec 2021 roku

W okresie od lutego do czerwca 2021 roku,  w czasie  pandemii i w okresie zdalnego nauczania, udało się w naszej szkole przeprowadzić następujące działania.

Od lutego do czerwca ukazywały się wpisy z cyklu „Przepis miesiąca”. Uczniowie pod opieką nauczycielek języka angielskiego Agnieszki Bagińskiej i Krystyny Jankowskiej prezentowali przepisy na zdrowe potrawy w języku polskim i angielskim.

Przepisy przygotowali:

Aleksandra Radzewicz – kl. 4a

Szymon Januszewski – kl. 4a

Piotr Masłowski – kl. 6b

Kuba Lebowski – kl. 6b

Krystian Broś – kl. 6a

Klasa  2b wzięła udział w zajęciach wychowania fizycznego, które kształtowały prawidłową postawę ciała u dzieci, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej w okresie zdalnego nauczania. W czerwcu w trakcie zajęć stacjonarnych wychowania fizycznego dziewczęta z klas 6  ćwiczyły zdrową postawę z użyciem lasek. Zajęcia przeprowadziła Ewa Poduch.

W klasach 2a i 2b przeprowadzono 4 godzinny cykl zajęć o właściwym odżywianiu. Uczniowie poznali piramidę żywienia, uczyli się komponować zdrowe śniadania, poznały zdrowe przepisy. Zajęcia przeprowadziły wychowawczynie klas 2 Anna Wojewnik i Małgorzata Fiedoruk.

Klasy 5-8 wzięły udział w serii zajęć z biologii „Czy wiesz co jesz?” Uczniowie uczyli się rozpoznawać produkty zdrowe, nieprzetworzone chemicznie, czytać składy żywości i napojów, tak by uniknąć produktów niezdrowych. Zajęcia przeprowadziła Barbara Kozłowska.

Agnieszka Bagińska