• Wyjazd na Litwę

• 11.04.2022 12:32

•
        • W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 roku trzydziestu uczniów klas 7 i 8 wraz z opiekunami Agnieszką Bagińską, Katarzyną Błahuszewską, Barbarą Kozłowską i Joanną Klimowicz wyjechało na mobilność do Wilna w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?”

Był to bardzo intensywny czas, wypełniony nauką i zwiedzaniem.

Uczniowie brali udział w cyklu zajęć pod tytułem „Poznajemy receptę na zdrowie”. Zajęcia odbywały się w  szkole partnerskiej Vilniaus Antakalnio Progimnazija. Brały w nich udział dwie grupy uczniów. W każdej  było po 15 uczniów z naszej szkoły i szkoły w Wilnie. Zajęcia prowadziły Agnieszka Bagińska i Barbara Kozłowska. Tematem lekcji był zdrowy tryb życia, podział produktów spożywczych na zdrowe i niezdrowe, piramida zdrowego żywienia, układanie zdrowych jadłospisów. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, rozgrywali quizy interaktywne, prezentowali swoje prace. Była to wspaniała okazja by ćwiczyć i rozwijać umiejętność komunikowania się w języku angielskim, poznawać zwyczaje panujące w innym kraju i co najważniejsze, nasi uczniowie dowiedzieli się, jak planować swoje posiłki i aktywność by żyć zdrowo.

Wizyta na Litwie była też okazją by zwiedzić Wilno i okolice. Odwiedziliśmy Ostrą Bramę, wileńską starówkę oraz Górę Giedymina. Odbyła się też wycieczka autokarowa, podczas której zwiedziliśmy górę zamkową w Dubinkach, gdzie przebywała Barbara Radziwiłłówna, wieżę widokową w Labanoras Regional Park oraz Muzeum Etnokosmiczne w Moletai.

Ostatniego dnia naszego pobytu w Wilnie odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć, uczniowie zaś otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie Erasmus+.