• Zdrowa postawa

• 12.03.2022 20:11
        •     W ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” uczniowie klas II, IV  pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Joanny Klimowicz i Adama Kozłowskiego wykonali zestawy ćwiczeń na prawidłową postawę ciała. Jest to bardzo ważne, by dzieci i młodzież, które spędzają dużo godzin w pozycji siedzącej, przy komputerach, wykonywały ćwiczenia sprzyjające prostej sylwetce, ponieważ często się garbią.

Klasa II B na zajęciach W-F w ramach projektu Erasmus+ „ Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” poznała zestaw ćwiczeń z piłkami, z drążkami gimnastycznymi na prawidłową postawę ciała. Dzieci dowiedziały się,  że regularne rozciąganie odpowiednich mięśni pomoże wzmocnić elastyczność kręgosłupa, zredukuje napięcie i wyprostuje plecy. Gra w unihokeja pozwala ćwiczyć zręczność i szybkość. Uczniowie wykonali też ćwiczenia kształtujące obręczy barkowej i inne korygujące wady postawy.

Uczniowie przekonali się, że dobra postawa to nie tylko zdrowie i dobre samopoczucie ale także wyższa samoocena. Zachęcamy do systematycznych ćwiczeń w  domu.