• Aktualności

      • 500-lecie parafii w Knyszynie

      • 19 września 2021r. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 500-lecia parafii w Knyszynie. Młodzież z klas: Va, VIIa, VIIIa oraz VIIIb zaprezentowała historyczno-współczesne widowisko. Widzowie poznali kilka faktów z historii parafii, powitali króla Zygmunta Starego, Mikołaja Radziwiłła oraz królową Bonę. Nie zabrakło też elementów humorystycznych, gdyż jak napisał Jan Twardowski „W kościele trzeba się od czasu do czasu uśmiechać”. Uczennice, które wcieliły się w role mieszkanek parafii, przypomniały sentymentalne wiersze poetki knyszyńskiej Elżbiety Daniszewskiej. Chór szkolny, wykonując kilka utworów, podkreślił powagę uroczystości.

       Jubileusz przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy wspólnotą - żywymi kamieniami, które ją budują. Musimy być uważni, żeby sobie pomagać, a nie przeszkadzać. Nasza obecność w życiu drugiego człowieka powinna być zawsze błogosławieństwem, a nigdy przekleństwem.

      • Narodowe Czytanie w naszej szkole

      • Trzeciego września w Szkole Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego odbyło się czytanie lektury w ramach krajowej akcji Narodowe Czytanie, organizowanej z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Para Prezydencka, jako jubileuszową dziesiątą lekturę, wybrała utwór Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność pani Dulskiej”.

          W tym dniu uczniowie w czasie lekcji języka polskiego czytali fragmenty dramatu oraz zapoznali się z postacią autorki i jej dorobkiem artystycznym. W związku z tematyką utworu w klasach starszych podjęto rozmowę na temat właściwych postaw etycznych w życiu codziennym. W klasach młodszych natomiast  uczniowie zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie: Dlaczego warto czytać?

     • Przepis na wrzesień
      • Przepis na wrzesień

      • Na wrzesień Michalina Niedzielewska z klasy  7a proponuje super zdrowe i pyszne placki ze szpinakiem.

       Koniecznie wypróbujcie ten przepis!
      • Informacja

      • Zebrania rodziców ZSO w Knyszynie odbędą się w salach lekcyjnych przynależnych do danych klas 3.09.2021 roku (piątek) o godzinie:

       - 17.00 przedszkole, oraz klasy V-VIII

       - 18.00 klasy I-IV

       Szczegóły u wychowawców klas.

       Serdecznie zapraszamy!!!

      • Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22 i 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

      • 1 września 2021 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/22, a także 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

       Dziękujemy Pani Dyrektor ZSO w Knyszynie Pani Magdalenie Tywończuk, przybyłym gościom: Proboszczowi Knyszyna księdzu Andrzejowi Sadowskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Zbigniewowi Niedzielewskiemu, Pani Janinie Bagińskiej, Radzie Rodzicow: Pani Katarzynie Jakubik, oraz Pani Magdalenie Wysockiej, dzielnicowemu Knyszyna Mariuszowi Magnuszewskiemu, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły za uczestnictwo w tak ważnym dniu.

       Uczniom życzymy wielu sukcesów i samych dobrych ocen oraz zapału w zdobywaniu wiedzy. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości w nowym roku szkolnym.

       Rok szkolny 2021/22 uważamy za rozpoczęty!!