• Spotkania z Panią Policjant i Panią Dietetyk

• 10.11.2022 19:32

• We wrześniu br. zakończyliśmy działania lokalne, które były zaplanowane w harmonogramie projektu „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?”. I tak w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkania z Panią Policjantką z Komendy Powiatowej Policji z Moniek, która spotkała się z uczniami naszej szkoły, przybyłymi na spotkanie, aby porozmawiać na temat niebezpieczeństw płynących ze stosowania wszelkiego rodzaju używek. Wierzymy, iż budowanie świadomości wśród naszych uczniów w tak ważnym temacie jest niezwykle istotne, dlatego też do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w tej dziedzinie, aby przekaz był jeszcze bardziej efektywny.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, który był również częścią projektu, było spotkanie z dietetykiem pt. Czy wiesz, co jesz? Czyli chemia na talerzu..... Były to spotkania wieloetapowe - spotkanie dietetyka z rodzicami oraz uczniami. W trakcie warsztatów badawczych uczniowie poznali skład chemiczny popularnych produktów spożywczych. Dowiedzieli się, jakie reakcje chemiczne zachodzą podczas procesów przygotowawczych takich jak: pieczenie, smażenie, gotowanie. Zostali uświadomieni jakich błędów nie popełniać, aby nie tracić ważnych składników odżywczych. Kolejnym bardzo ważnym elementem spotkania z Panią dietetyk, była dyskusja w temacie higieny jamy ustnej, aby przypomnieć zasady i znaczenie codziennego mycia zębów na drodze budowania dobrych nawyków i edukacji prozdrowotnej.