• Aktualności

      • UWAGA! KONKURS!

      • 29.11.2023r.

        

       Nasza szkoła organizuje konkurs -  „Ozdoba Bożonarodzeniowa” (ozdoba choinkowa,  świąteczna,  stroik lub kartka). Jest on skierowany do całych rodzin, rodziców, dziadków naszych uczniów.


       Wykonane ozdoby należy dostarczyć do 15.12.2023 r. (piątek) do szkoły wraz z metryczką zawierającą: imię i nazwisko ucznia oraz imiona osób, które pomagały w tworzeniu ozdoby.

       SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !!!

       Tworzenie ozdób w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem kultywowania tradycji poprzez wyraz artystyczny naszych uczniów i ich rodziców.

        

       Cele konkursu:
       • Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
       • Doskonalenie umiejętności twórczych.
       • Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

       Prace zostaną ocenione w zakresie:
       a) zgodności z tematem,
       b) walorów estetycznych,
       c) pomysłowości i oryginalności formy - technika i format wykonania prac jest dowolny (stojące, wiszące, z makaronu, szyszek, piórek, orzechów, żołędzi, kasztanów, kory, koralików, cekinów, sznurka, filcu, suszonych owoców, masy papierowej, płatków osikowych, itp.),
       d) estetyki wykonania,
       e) użycia materiałów naturalnych.

        

        Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 18 grudnia 2023r.

      • Tydzień Tematyczny

      • 24.11.2023r.

       W dniach 20.11 - 24.11. 2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował "Tematyczny Tydzień". Było śmiesznie, kolorowo i wesoło!

      • Szlachetna Paczka

      • 21.11.2023r.

       Nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole. W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!! Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują!

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/124421/3141

        Zbiórkę prowadzimy do 12 grudnia 2021r. (rzeczy przynosimy do szkoły do sali logopedycznej).

      • Wyjazd do kina

      • 17.11.2023r.

       16 listopada uczniowie klas 4a, 4b i 5 wyjeżdżali do kina Helios w Białymstoku na film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz „Kajtek Czarodziej”. Film jest pełnym magii i humoru widowiskiem fantasy na motywach powieści Janusza Korczaka, poruszającym ważne i czasami trudne tematy. W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w McDonald’s.

      • Minecraft Education i my

      • 16.11.2023r.

       Pierwsze spotkanie z Minecraft Education- czyli edukacyjną wersją znanej gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. I my z tej możliwości korzystamy! Na dobry początek ułamki….i odrobina historii.

      • W bibliotece

      • 14.11.2023r.

       Od dziś pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w grono czytelników naszej biblioteki. Oby książka stała się dla nich najlepszym przyjacielem!

      • Święto Odzyskania Niepodległości

      • 13.11.2023r.

       Dziś odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 3b, 5a, 2b i 1b przedstawili montaż słowno – muzyczny, który  był okazją do przypomnienia sobie o wartościach, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.  

       „Moja szkoła, dom, rodzina to ojczyzna, którą znam.

       Swoje życie tu zaczynam, tu dorosłym zostać mam.

        Wobec wrogów trzeba twardo, lecz odróżniaj: wróg – czy gość?

        I nie traktuj go z pogardą, by nie gardził tobą ktoś.

        Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat.

       Ważne, by szanować innych, byś rozumiał lepiej świat.”

      • Zebranie Rodziców

      • 10.11.2023r.

       DRODZY RODZICE!

       Informujemy, że 15.11.2023r. odbędzie się zebranie Rodziców.

       17.00 - ogólne spotkanie na sali gimnastycznej

       17.30 - spotkanie z wychowawcami klas

       Serdecznie zapraszamy!

      • "DO HYMNU!"

      • 06.11.2023R.

       Za nami przesłuchanie konkursowe kolejnej edycji "Do Hymnu!" Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się przed komisją, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi. Zaśpiewali Hymn Państwowy, „Marsz Polonia” oraz „Gaude Mater Polonia”.Szkoła oraz uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

       Szczególne podziękowania kierujemy do p. Izabeli Kłubowicz za przygotowanie uczniów do konkursu.

       A teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

       Aby posłuchać kliknij w link:

      • Kwesta

      • 03.11.2023r.

       Jak co roku z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01. 11. 2022 r. została przeprowadzona kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie. W akcji aktywnie uczestniczyli jak zawsze - członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie. Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu i wsparcie akcji. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.

      • Przerwa na czytanie

      • 31.10.2023r.

       Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do międzynarodowej akcji bicia rekordu w czytaniu "PRZERWA NA CZYTANIE".

      • KONKURS ''ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ"

      • 23.10.2023r.

       Nasza Szkoła oraz przedszkole bierze udział w konkursie „Ile waży święty Mikołaj?”. Akcja polega na zebraniu bilonu (monety polskie od 1 gr do 5 zł) o jak największej wadze w okresie od 20.10.2023 r do 16.01.2024 r. Bilon można wrzucać do pojemników, które znajdują się w przedszkolu (u pań na stoliku na korytarzu) oraz w bibliotece szkolnej.

       Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

       Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbiórce bilonu. 🙂

      • Dzień Papieski

      • 22.10.2023r.

       19 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie podczas katechez wspominali naszego rodaka Papieża Polaka. Wszyscy uczestniczyli w apelu, który poświęcony był pamięci tego Wielkiego Świętego. Prezentacja przybliżyła pontyfikat Jana Pawła II, Pani Dyrektor Justyna Jaromińska podzieliła się swoim świadectwem spotkania z Ojcem Świętym, na zakończenie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża „Barka”. Nie brakowało uśmiechów i wzruszeń.

      • Mobilna Pracownia Komputerowa

      • 19.10.2023r.

       Dziś otrzymaliśmy Mobilną Pracownię Komputerową - nagrodę w konkursie Pracownia Kompetencji Cyfrowych” . 

       W skład zestawu wchodzi: 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. 

       Wystarczy tylko naładować, skonfigurować  - i gotowe!

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 13.10.2023r.

                        Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która stała się filarem niezależnej polskiej edukacji już w czasach zaborów. Edukacja to od zawsze nasze wspólne dobro, fundament budujący kolejne silne i wolne pokolenia Polaków. Żyjemy w świecie, który każdego dnia stawia przed nami nowe wyzwania. Zarówno nauczyciele, jak i powierzeni im pod opiekę uczniowie mierzyć się muszą z trudnościami i problemami. Świat pędzi nieustannie do przodu i coraz trudniej jest nam odnaleźć w codziennym życiu spokój i stabilizację. Młodym ludziom z kolei coraz trudniej odnajdywać swoje pasje i talenty. Im więcej wyzwań stawia przed młodymi ludźmi współczesny świat, tym istotniejsza jest rola nauczyciela. Jak mawiała Beverly Conklin: „Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”.

                 Drodzy nauczyciele, pamiętajcie, że dla dzieci i młodzieży jesteście nie tylko dostawcami wiedzy, lecz także przewodnikami po świecie, wskazującymi im właściwą ścieżkę. Bierzecie udział w kształtowaniu ich osobowości, zaszczepiając w nich pasję, postawę obywatelską i chęć rozwijania się. Nigdy nie wątpcie w to, jak ważni jesteście dla każdego z naszych podopiecznych.

                W dniu Waszego święta pragniemy życzyć Wam codziennej satysfakcji z wykonywanej pracy, uczucia spełnienia i samorealizacji. Aby Wasza praca i wkładane w nią serce zawsze były doceniane. Dziękujemy.

                                                                                                                                   Dyrekcja ZSO w Knyszynie

      • Ślubujemy!

      • 17.10.2023r.

       17 października miało miejsce w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Na tę uroczystość przybyli pierwszoklasiści, ich rodzice, uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor Justyna Jaromińska i wicedyrektor Joanna Nalewajko.

       Świąteczny apel rozpoczął polonez w wykonaniu pierwszoklasistów, którzy potem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie, zgodnie z ceremoniałem szkoły, złożyli akt ślubowania.  Pani Dyrektor Justyna Jaromińska pasowała każde dziecko klasy pierwszej na nowego ucznia naszej szkoły. Pamiątką były medale i dyplomy. Uroczystość zakończyła się podziękowaniem Dyrekcji i Rodziców oraz wspólnymi zdjęciami. Po apelu pierwszoklasiści mieli przygotowany przez ich rodziców smaczny poczęstunek na stołówce szkolnej.

       Od dzisiejszego dnia uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Będą starali się godnie ją reprezentować, uczyć się i osiągać sukcesy na miarę swoich możliwości.

       Małgorzata Fiedoruk, Joanna Sienkiewicz

      • Zmiany w planie zajęć

      • 13.10.2023r.

       UWAGA!

       W planie zajęć nastąpiły drobne zmiany. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Nowy rozkład będzie obowiązywał od 16.10.2023r.

      • Wycieczka

      • 13.10.2023r.

       12 września klasy 2a, 3b, 4a i 5a wyjechały na wycieczkę. Zwiedziliśmy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, poznając życie ludzi sprzed 100 lat.

       Na Farmie Dyń w Jednaczewie spędziliśmy popołudnie. Sami przygotowaliśmy deser – oczywiście z dyni.

       Ps. Pogoda nie przeszkodziła we wspaniałej zabawie!