• Laboratoria Przyszłości


     • Laboratoria Przyszłości inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTechw Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

      Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury –„ Laboratoria przyszłości”.

      Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania na lekcjach, w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

      Finansowe wsparcie, jakie nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości to kwota 70000 zł.

      W ramach tej kwoty zakupione zostały:

      1. Aparat Canon EOS 2000D + obiektyw EF-S18-55mm IS II – 1 szt.
      2. Statyw Hama Star 75 – 1 szt.
      3. Gimbal Zhiyun Crane M2 – 1 szt.
      4. Mikroport / mikrofon bezprzewodowy Saramonic – 1 szt.
      5. Zestaw Lamp oświetleniowych do realizacji nagrań – 1 szt.
      6. Mikrofon kierunkowy do aparatu, kamery – 1 szt.
      7. Stacja lutownicza 936 – 1 szt.
      8. Mikrokontroler - tablica edukacyjna – 1 szt.
      9. Drukarka 3D MakerBot Method – 1 szt.
      10. Skaner 3D Shining 3D EinScan – 1 szt.
      11. Notebook HP 240 G8 14" FHD I3-1005G1/8GB/256/WIN/10P – 1 szt.
      12. Robot VEX V5 – 4 szt.

      Wyżej wymieniony sprzęt przyczynił się już do unowocześnienia bazy szkolnej i zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Zajęcia będą  mogły być prowadzone przy użyciu najnowszych technologii.

      Z całą pewnością pozytywnie wpływa to na rozwój naszych uczniów, pozwala im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu, a przecież na tym nam najbardziej zależy.

    • Number of visits

     liczba odwiedzin: 1020
    • liczba odwiedzin: 1020