• Nagrody i osiągnięcia

• IX Edycja Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”

• Piotr Budny- uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie jako jedyny reprezentował gminę Knyszyn w IX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej - konkurs zorganizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pietruszkę i Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego. Opiekunem wspierającym Piotra był Pan Andrzej Paszkowski - nauczyciel historii.

Piotrze gratulujemy!!!

• Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

• 22 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej.

W tym roku z uwagi na pandemię, konkurs wyglądał trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie nie wykonywali utworów w wersji na żywo. Ich zadaniem było nagranie swojego występu i przesłanie do organizatorów. Nagrania odbyły się w naszej szkole w dniu 14 czerwca.

Miło mi jest poinformować, iż nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Klasy I- III

Zofia Łuksza, Malwina Niedzielewska, Lena Woroniecka w kategorii: Zespół  za wykonanie utworu Louisa Armstronga “What a wonderful world’ zajęły II miejsce

Klasy IV - VIII

Zuzanna Dec w kategorii: Solista za wykonanie utworu Miley Cyrus “Nothing breaks like a heart”  zajęła II miejsce

Zuzanna Dec i Jakub Rutkowski w kategorii: Zespół za wykonanie utworu “Shallow”  z repertuaru Lady Gagi i Bradley Coopera zajęli II miejsce.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu Paniom: Annie Jelskiej i Izabeli Kłubowicz.

Krystyna Jankowska-nauczyciel języka angielskiego