• Erasmus

   • Goście z Wilna
    • Goście z Wilna

    • 29.05.2022 16:33
    • W dniach od 16 do 20 maja 2022 gościliśmy w naszej szkole uczniów z Vilniaus Antakalnio Progimnazija z Wilna. Piętnastoosobowa grupa wraz z opiekunami odwiedziła nas w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” – mobilność uczniów.

          Do grupy litewskiej dołączyło piętnastu uczniów naszej szkoły. Czas spędzony razem był bardzo cenny i wykorzystany w sposób efektywny. Odbyły się zajęcia w języku angielskim o tematyce prozdrowotnej, ściśle związane z tematyką naszego projektu. Uczniowie uczyli się układać dobry plan dnia, odróżniać głód fizyczny od emocjonalnego, dowiedzieli się jak pozbyć się złych nawyków żywieniowych, jak komponować zdrowe śniadania i obiady, zgodnie z piramidą zdrowego żywienia. Młodzież pracowała w polsko-litewskich grupach, przełamywała bariery posługiwania się językiem angielskim, nawiązywała kontakty. Zajęcia przeprowadziły Neringa Ciuksine i Greta Sakalauskaite oraz Agnieszka Bagińska.

          W czasie wizyty odbyły się dwie wycieczki, które także sprzyjały integracji młodzieży. W Tykocinie odwiedziliśmy Flisak Park gdzie poznaliśmy historię dawnego portu Tykocin oraz pływaliśmy barką po Narwi. Uczniowie mieli też możliwość skorzystać z atrakcji parku linowego. Spacer i pyszne lody były uwieńczeniem wizyty w tym uroczym miasteczku. Odwiedziliśmy też białostockie Epi-Centrum Nauki, w którym uczniowie w atrakcyjny sposób uczyli się o zjawiskach fizycznych i procesach chemicznych zachodzących w przyrodzie. Zarówno litewscy goście jak nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w Epicentrum. Wykonując wspólnie eksperymenty mieli też okazję ćwiczyć umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

        W piątek 20 maja odbyło się uroczyste podsumowanie projektu i pożegnanie gości. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że udział w projekcie Erasmus+ to wspaniała przygoda, którą chcieliby powtórzyć.

            

    • Wróć do listy artykułów