• Światowy Dzień Książk

• 26.04.2024 11:55
        • Dnia 23 kwietnia w bibliotece szkolnej najmłodsze dzieci obchodziły Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Dzień ten ma na celu promowanie czytelnictwa, które jest źródłem wartości i wiedzy. Dzieci podczas spotkania miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, poznały zasady korzystania z książek oraz wykonały własne zakładki do książek. Odbyły się również pogadanki odnośnie czytelnictwa, korzyści płynących z czytania, zabawy, prezentacje różnych gatunków książek. W czasie zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. ,,Wilk, który się zgubił". To kolejna pozycja książkowa zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.