• Projekt pt.: „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” w ramach Programu Erasmus+

• 19.04.2021 12:45
        • Miło nam poinformować, że decyzją Narodowej Agencji  Erasmus + z dnia 13.08.2020r. nasza szkoła będzie realizowała projekt pt.: „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” w ramach Programu Erasmus+, Akcji 2 - Partnerstwa Współpracy Szkół – KA 229.
        • W ramach projektu „ Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” będziemy realizowali  różnego rodzaju wydarzenia:  konkursy, spotkania, ćwiczenia, pogadanki. Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowej wymianie uczniów.  Młodzież będzie miała okazję odwiedzić Partnerską Szkołę w Wilnie (Litwa) - Vilniaus Antakalnio Progimnazja (http://www.antakalnioprogimnazija.vilnius.lm.lt/). Realizacja projektu obejmuje zaangażowanie całej społeczności szkoły, jednak grupa która będzie uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej to uczniowie klas V – VII.

Projekt  odpowiada współczesnym problemom młodzieży, jest skoncentrowany wokół trzech tematów:

1.Zdrowe odżywianie;

2. Prawidłowa postawa ciała;

3. Walka z wszelkiego rodzaju używkami.

Cele wyznaczone w ramach realizacji projektu:

1. Uświadomienie młodzieży znaczenia właściwej diety dla stanu zdrowia oraz jej znaczenia w systemie przyswajania wiedzy.

2. Kształtowanie wśród uczestników właściwej postawy ciała i jej znaczenia na stan zdrowia.

3. Zwiększenie wiedzy z zakresu wartości odżywczej składników pokarmowych.

4. Uświadomienie wśród młodzieży znaczenia aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, wpływu na pracę umysłu i z zakresu dopalaczy, energetyków oraz innych używek.

5. Uwrażliwienie osób dorosłych, grona pedagogicznego oraz samych rodziców na potrzeby osób młodych.

6. Podniesienie znajomości j. angielskiego i wiedzy na temat różnorodności w krajach UE.

Termin rozpoczęcia projektu: 01-10-2020r.

Termin zakończenia projektu: 30-09-2022 r.

Całkowita kwota dofinansowania to:  28 940,00 Euro

Koordynatorem szkolnym projektu jest: Pani Agnieszka Bagińska

Informacje na temat wydarzeń w ramach projektu, będą na bieżąco zamieszczanie na stronie internetowej oraz na dedykowanej tablicy.