• Akredytacja z programu ERASMUS+

W PROGRAMIE ERASMUS+

numer akredytacji
          2020-1-PL01-KA120-SCH-000095615

Ogromnym sukcesem naszej szkoły jest otrzymana Akredytacja z programu ERASMUS+, w ramach której możemy wnioskować o dofinansowanie mobilności edukacyjnych nauczycieli na kursy metodyczne, szkolenia oraz wyjazdy edukacyjne naszych uczniów do krajów partnerskich do 2027 roku.

To ogromna szansa na rozwój kadry, ale przede wszystkich wspaniała edukacyjna przygoda dla naszych uczniów, którzy uczestnicząc w międzynarodowych  projektach edukacyjnych będą opuszczali szkolne mury wyposażeni w wiedzę, umiejętności potrzebne w dorosłym życiu i niezapomniane wspomnienia.

W związku z powyższym nasza szkoła otrzymała pierwsze dofinasowanie w wysokości 28 905 EUR w ramach którego 8 nauczycieli odbędzie w tym roku zagraniczny kurs metodyczny, dzięki któremu nabędą dodatkowe kompetencje i umiejętności zawodowe oraz 13 uczniów odbędzie swoją pierwszą grupową mobilność edukacyjną do Hiszpanii.

Zaangażowanie naszej szkoły w projekty zagraniczne ma pobudzić kadrę dydaktyczną, uczniów a w konsekwencji całą społeczność szkolną do własnego rozwoju i tworzenia mostów współpracy ze szkołami z innych krajów Europy. Zależy nam na doskonaleniu kompetencji zawodowych, językowych, poznaniu innowacyjnych metod i form pracy z uczniem z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii informacyjno-komputerowych.

Szersze otwarcie naszej społeczności na wielokulturowość, to realna pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów i okazja do integracji międzykulturowej. Nawiązanie współpracy z uczniami z innych krajów Europy to wielka szansa na wymianę doświadczeń dzieci i młodzieży oraz kadry pedagogicznej, co może zaowocować aktywnością na polu inicjatyw europejskich.

Dzięki takim działaniom i realizacji międzynarodowych projektów rozpoczniemy współpracę z zagranicznymi szkołami, co stawia naszą szkołę wśród szkół kierujących się europejskimi wartościami oraz stawiających na innowacyjność.

DOFINASOWNIE: 28 905 EUR

NUMER AKREDYTACJI: 2020-1-PL01-KA120-SCH-000095615

NUMER PROJEKTU: 2023-1-PL01-KA121-SCH-000130287

TERMIN REALZIACJI: 01.06.2023 r. – 31.08.2024r.