• Działania w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?”

• 08.05.2021 17:25
        • W okresie listopad 2020 – styczeń 2021, pomimo trudnego czasu pandemii i w okresie zdalnego nauczania, udało się w naszej szkole przeprowadzić szereg działań.

16 listopada ogłosiliśmy konkurs na logo naszego projektu. Konkurs rozstrzygnięty został 9 grudnia. Wyłoniono pracę najlepszą i przyznano jeszcze dodatkowo 2 i 3 miejsce. Nagrody były atrakcyjne – słuchawki bezprzewodowe, myszki bezprzewodowe.  Znalazłam fundatorów nagród: Solidarność Oświatową w Białymstoku i Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne im. Króla Zygmunta Augusta.

Nagrodzone osoby:

Kamil Bukrym kl.  7 a – 1 miejsce

Jan Kiełczewski  kl. 7 b – 2 miejsce

Zuzanna Dec kl. 7 a – 3 miejsce

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu: Agnieszka Bagińska i Monika Szypulska

W tym okresie skupiliśmy  się na  działaniach online. Uczniowie klasy 1 b przygotowali zdrowe potrawy w swoich domach i podzielili się przepisami na sałatkę owocową, sałatki warzywne, lasagne z bakłażanem oraz deser jogurtowy z owocami.

Uczniowie: Franciszek Uliszewski, Michał Jarmołowski, Victoria Olesiewicz, Franciszek Zdanowicz, Nicola Jarocka

Opiekun: Agnieszka Kipling – wychowawca klasy

klasy 3b - Marika Pieńczykowska, Zofia Wysocka, Julia Mikiewicz

Opiekun: Justyna Buzun - wychowawca klasy

Starsi uczniowie w ramach zajęć z języka angielskiego nagrali filmiki z przygotowaniem zdrowych potraw (sałatka owocowa, zdrowe ciasto, smoothie owocowe)

Byli to uczniowie klas 4 a: Aleksandra Radzewicz, Daria Dunikowska, Szymon Januszewski

Oraz klasy 7 b: Dominika Dobrzycka

Opiekunowie (nauczyciele języka angielskiego): Agnieszka Bagińska i Krystyna Jankowska

W styczniu został opublikowany pierwszy przepis z cyklu „Zdrowy przepis miesiąca”. Uczniowie Jan i Adam Kiełczewscy podzielili się przepisem na curry z kurczaka w języku polskim i angielskim. Opiekun: Agnieszka Bagińska

Przepisy z tego cyklu będą ukazywały się każdego miesiąca. Może powstanie z tego kalendarz.

Wszystkie prace są zamieszczane na stronie szkoły i Facebooku szkolnym.

W lutym, z uwagi na fakt, że do szkoły wróciły dzieci z klas 1-3 zostaną przeprowadzone zajęcia w klasach 1, 2 i 3. Będą to zajęcia kulinarne, ruchowe, dotyczące zdrowej postawy ciała i zajęcia z języka angielskiego o zdrowych i niezdrowych potrawach.

Agnieszka Bagińska