• Czy wiesz co jesz?

• 08.05.2021 17:38
        • W ramach projektu Erasmus+,, Jak prestiżowo można żyć zdrowo” uczniowie klas 5-8 podczas zajęć z biologii uczyli się rozpoznawać produkty naturalne.
        • W dzisiejszych czasach nie każdy z nas zwraca uwagę na to co je i nie do końca dba o swoje zdrowie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile niezdrowych składników jest na rynku pod kamuflażem dziwnych nazw z literą E na początku.  Pamiętajmy jednak, iż o jakości tego co kładziemy na talerzu zależy jakość naszego życia.

W ramach projektu Erasmus+,, Jak prestiżowo można żyć zdrowo” uczniowie klas 5-8 podczas zajęć z biologii uczyli się rozpoznawać produkty naturalne, nieprzetworzone chemicznie, bez konserwantów, sztucznych barwników czy wzmacniaczy smaku.   Dodatkowo ich zadaniem było sprawdzenie zawartości cukru w produktach, które jedzą lub piją na co dzień. Zadanie to miało na celu uświadomienie młodzieży jak duże jego  ilości spożywamy, co w konsekwencji przyczynia się do rozwoju otyłości i próchnicy.

Barbara Kozłowska – nauczyciel biologii