• UWAGA! KONKURS!

• 29.11.2023r.

Nasza szkoła organizuje konkurs -  „Ozdoba Bożonarodzeniowa” (ozdoba choinkowa,  świąteczna,  stroik lub kartka). Jest on skierowany do całych rodzin, rodziców, dziadków naszych uczniów.

Wykonane ozdoby należy dostarczyć do 15.12.2023 r. (piątek) do szkoły wraz z metryczką zawierającą: imię i nazwisko ucznia oraz imiona osób, które pomagały w tworzeniu ozdoby.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !!!

Tworzenie ozdób w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem kultywowania tradycji poprzez wyraz artystyczny naszych uczniów i ich rodziców.

Cele konkursu:
              • Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
              • Doskonalenie umiejętności twórczych.
              • Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

Prace zostaną ocenione w zakresie:
              a) zgodności z tematem,
              b) walorów estetycznych,
              c) pomysłowości i oryginalności formy - technika i format wykonania prac jest dowolny (stojące, wiszące, z makaronu, szyszek, piórek, orzechów, żołędzi, kasztanów, kory, koralików, cekinów, sznurka, filcu, suszonych owoców, masy papierowej, płatków osikowych, itp.),
              d) estetyki wykonania,
              e) użycia materiałów naturalnych.

Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 18 grudnia 2023r.

• Tydzień Tematyczny

• 24.11.2023r.

W dniach 20.11 - 24.11. 2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował "Tematyczny Tydzień". Było śmiesznie, kolorowo i wesoło!

• Szlachetna Paczka

• 21.11.2023r.

Nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole. W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!! Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują!

Zbiórkę prowadzimy do 12 grudnia 2021r. (rzeczy przynosimy do szkoły do sali logopedycznej).

• Wyjazd do kina

• 17.11.2023r.

16 listopada uczniowie klas 4a, 4b i 5 wyjeżdżali do kina Helios w Białymstoku na film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz „Kajtek Czarodziej”. Film jest pełnym magii i humoru widowiskiem fantasy na motywach powieści Janusza Korczaka, poruszającym ważne i czasami trudne tematy. W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w McDonald’s.

• Minecraft Education i my

• 16.11.2023r.

Pierwsze spotkanie z Minecraft Education- czyli edukacyjną wersją znanej gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. I my z tej możliwości korzystamy! Na dobry początek ułamki….i odrobina historii.

• W bibliotece

• 14.11.2023r.

Od dziś pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w grono czytelników naszej biblioteki. Oby książka stała się dla nich najlepszym przyjacielem!

• Święto Odzyskania Niepodległości

• 13.11.2023r.

Dziś odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 3b, 5a, 2b i 1b przedstawili montaż słowno – muzyczny, który  był okazją do przypomnienia sobie o wartościach, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.

„Moja szkoła, dom, rodzina to ojczyzna, którą znam.

Swoje życie tu zaczynam, tu dorosłym zostać mam.

Wobec wrogów trzeba twardo, lecz odróżniaj: wróg – czy gość?

I nie traktuj go z pogardą, by nie gardził tobą ktoś.

Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych, byś rozumiał lepiej świat.”

• Zebranie Rodziców

• 10.11.2023r.

DRODZY RODZICE!

Informujemy, że 15.11.2023r. odbędzie się zebranie Rodziców.

17.00 - ogólne spotkanie na sali gimnastycznej

17.30 - spotkanie z wychowawcami klas

Serdecznie zapraszamy!

• "DO HYMNU!"

• 06.11.2023R.

Za nami przesłuchanie konkursowe kolejnej edycji "Do Hymnu!" Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się przed komisją, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi. Zaśpiewali Hymn Państwowy, „Marsz Polonia” oraz „Gaude Mater Polonia”.Szkoła oraz uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Izabeli Kłubowicz za przygotowanie uczniów do konkursu.

A teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

Aby posłuchać kliknij w link:

• Kwesta

• 03.11.2023r.

Jak co roku z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01. 11. 2022 r. została przeprowadzona kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie. W akcji aktywnie uczestniczyli jak zawsze - członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie. Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu i wsparcie akcji. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.