• Aktualności

      • Solidarni z Ukrainą

      • W dniu dzisiejszym 10.03.21r. uczniowie ZSO w Knyszynie ubrali się na niebiesko i żółto w ramach solidarności z narodem ukraińskim.

      • Zbiórka dla Ukrainy

      • Pomóżmy🤝 ukraińskim rodzinom, a w szczególności dzieciom‼️

       Organizujemy zbiórkę materiałów opatrunkowych, pieluch, chusteczek nawilżanych oraz innych środków higienicznych i chemicznych; żywności dla dzieci, żywności długoterminowej.

       Pokażmy, że mamy wielkie serca 💕💞i potrafimy pomagać!

       Liczymy na Was!!!

       Rzeczy prosimy przynosić do sali korekcyjno - logopedycznej lub do wychowawców.

      • Sukces Leny Woronieckiej

      • Sukces naszej uczennicy, Leny Woronieckiej z klasy 3a w Regionalnym Konkursie Piosenki Walentynkowej w Goniądzu pt. " Miłość niejedno ma imię" Lenka zajęła III miejsce w kategorii klas I-III.

      • AUDYCJA MUZYCZNA pt." Co to jest rytm?"

      • Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole muzyków, którzy przybliżyli wszystkim dzieciom tajniki jednego z elementów muzyki - rytmu. Audycja rozpoczęła się w rytmie walca, następnie dzieci poznały wartości rytmiczne i instrumenty muzyczne: ksylofon, cajon i gitarę basową. Dzieci aktywnie uczestniczyły w audycji poprzez powtarzanie sekwencji rytmicznych, śpiew i taniec. 

      • Walentynki w bibliotece

      • 14 lutego z okazji WALENTYNEK biblioteka szkolna przygotowała wiele atrakcji. Randka w ciemno z książką, najpopularniejsza para bajkowa, związki frazeoologiczne do wyrazu serce. Była też loteria fantowa z nagrodami i  słodycze. Zabawa walentynkowa przebiegła w przyjaznej i życzliwej atmosferze, a celem jej była promocja czytelnictwa. 

       Naszym czytelnikom życzymy radości, uśmiechu i wspaniałych przyjaciół.

      • Uwaga!

      • Od 14 lutego 2022r. w ZSO w Knyszynie będzie obowiązywał nowy plan zajęć. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

      • Ważna informacja

      • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 od 7 lutego  2022 r. do 27 lutego 2022 r. organizacja pracy szkoły wygląda następująco:

       • Dla uczniów klas I – IV oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowane będą zajęcia stacjonarnie w szkole i przedszkolu zgodnie z obowiązującym planem i harmonogramem zajęć.
       • Dla uczniów klas V – VIII zostaje wprowadzona nauka zdalna, komunikacja w trakcie lekcji odbywać się będzie za pomocą platformy ZOOM, zgodnie z zasadami obowiązującymi wcześniej.
       • Lekcje dla klas V – VIII odbywać się będą według obowiązującego planu zajęć  i podanego harmonogramu czasowego.
      • "Einstein też miał 3 lata"-projekt w Przedszkolu

      • Od 6 grudnia 2021 r. w Przedszkolu w Knyszynie rozpoczął się projekt „Einstein też miał 3 lata”. Na początku ruszyły warsztaty plastyczno – techniczne. Głównym celem zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. W wyniku czego możliwe jest odkrywanie przyjemności tworzenia jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy. Wyzwalała się u dzieci radość tworzenia i wiara we własne uzdolnienia. Uczestnicy zajęć eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace.

       Równolegle z warsztatami plastyczno – technicznymi ruszyły zajęcia ruchowe. Celem tych zajęć jest troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeb regularnej aktywności fizycznej. Sprzyja to rozwojowi dzieci, procentuje w codziennym życiu, ale także sprzyja uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Zajęcia ruchowe poprzez swoją formę przygotowują dziecko do aktywności fizycznej i działania w grupie. Im trafniejsze i pełniejsze jest nasze oddziaływanie, tym zdrowsze i radośniejsze jest dziecko.

                                                     

      • Podsumowanie projektu

      • Działania w ramach projektu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo?” realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w okresie wrzesień 2021-styczeń 2022 roku.

          W okresie od września 2021 do stycznia 2022 roku,   w naszej szkole przeprowadzono następujące działania.

          10 września uczniowie, biorący udział w projekcie i przygotowujący się do wyjazdu na mobilność do szkoły partnerskiej w Wilnie rozpoczęli serię zajęć z języka angielskiego, które przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły – Krystyna Jankowska i Barbara Kozłowska. Na zajęciach uczniowie ćwiczyli komunikację oraz słownictwo związane z tematyką projektu.  

           20 września 2021r. koordynatorzy projektu przeprowadzili zajęcia o tematyce kulturowej dotyczącej Litwy. W tym samym czasie uczniowie, pod okiem koordynatorów, przygotowywali się również do wyjazdu pod kątem organizacyjnym i pedagogicznym – sporządzono wnioski o uzyskanie karty EKUZ, wykupiono polisę ubezpieczeniową oraz sporządzono listę rzeczy, które należy zabrać na wyjazd.

          W dniu 29 września uczestniczyliśmy w spotkaniu organizacyjnym online, w trakcie którego krok po kroku omówiliśmy program naszej mobilności planowanej w październiku 2021. Poznaliśmy uczniów, z którymi będziemy mieli wspólne zajęcia, oraz wychowawczynię klasy. Omówiliśmy scenariusz zajęć w szkole i poza nią.

       Niestety pandemia pokrzyżowała te plany i mimo, iż wyjazd był w całości przygotowany (uczniowie zakończyli przygotowanie językowe, kulturowe, pedagogiczne, uzyskaliśmy karty EKUZ, zakupiliśmy polisę, zarezerwowaliśmy wszystkie usługi na miejscu w Wilnie), zostaliśmy zmuszeni do zmiany terminu mobilności.

          19.11.2021 r. zorganizowaliśmy rozmowę na platformie ZOOM, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość rozmowy na temacie projektu, przedstawienia swoich szkół, zainteresowań. Z pewnością było to ważne i potrzebne działanie, przyczyniające się do realizacji założeń projektu.

           W ramach projektu grudniu w klasach 7 naszej szkoły przeprowadzono zajęcia z języka angielskiego „Healthy and unhealthy food”, dotyczące zdrowej diety.

           Uczniowie pogłębili słownictwo z zakresu „Żywienie”, grupowali nazwy jedzenia i napojów na kategorie zdrowe/niezdrowe rozwiązując interaktywne quizy. Pracując w grupach projektowali zdrowe jadłospisy. Uczniowie klasy 7a pod opieką p. Krystyny Jankowskiej nagrali filmiki z przepisami na  zdrowe koktajle.

       W ramach programu Erasmus+ „Jak prestiżowo można żyć zdrowo” został wydany kalendarz ścienny na rok 2021/2022.

            Projekt ten jest podsumowaniem cyklu „Przepis na … ", który realizowaliśmy od stycznia do grudnia 2021 roku. Nasi uczniowie dzielili się przepisami na zdrowe dania, które przygotowywali w domach. Przepisy w języku polskim i angielskim, zdjęcia, filmiki były zamieszczanie na stronie szkoły i Facebooku szkolnym. Uczniowie pracowali pod opieką Agnieszki Bagińskiej i Krystyny Jankowskiej. Druk kalendarza został sfinansowany ze środków Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego imienia Zygmunta Augusta pozyskanego z 1% podatku.

       Agnieszka Bagińska

      • "Kłopoty Mikołaja"-audycja muzyczna

      • Audycja Muzyczna pt. "Kłopoty Mikołaja", która odbyła się w środę, 12 stycznia dla dzieci z przedszkola i klas 1-3, to kolejna propozycja białostockich muzyków skierowana do najmłodszych. W czasie przedstawienia muzycznego dzieci poznały instrumenty muzyczne: flet poprzeczny, pianino elektryczne i kontrabas oraz aktywnie uczestniczyły w przywracaniu pamięci Świętego Mikołaja. Elfy przedstawiały scenki dobrego i złego zachowania, które decyzją dzieci trafiały do odpowiedniego worka. Całości dopełniło wspólne muzykowanie, śpiew kolęd i piosenek świątecznych.

      • Informacja

      • Uczniowie klas 3, 7 i  8 proszeni są o dostarczenie w poniedziałek 10 stycznia do szkoły bilansów, które otrzymali od pielęgniarki  szkolnej.

      • Życzenia Świąteczne

      • „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…” 

       Matka Teresa z Kalkuty

       Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom ZSO w Knyszynie życzę spokojnych, zdrowych, przepełnionych radością, ciepłem i rodzinną atmosferą  Świąt Bożego Narodzenia. Niech te święta przyniosą odpoczynek, chwile wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk oraz dadzą energię, pomyślność, spokój i optymizm na cały następny 2022 rok.  

       Justyna Jaromińska

      • Wycieczka do Mobilnego Centrum Edukacji

      • 13.12.2021 roku klasy 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Mobilnego Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła.

       Tam poznały robota, który przywitał ich słowami:

       Cześć, nazywam się Pepper! Miło mi Was przywitać w Mobilnym Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Rozejrzyj się. Są tu stoły multimedialne z quizami, gry, a nawet gogle VR. Wszystko to pomoże Ci lepiej poznać, jaka piękna jest Polska i jak wspaniałe są podróże, ale też podpowie Ci jak się do nich właściwie przygotować i jak wypoczywać bezpiecznie. Mam też misję dla Ciebie: odwiedź wskazane stanowiska Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła i rozwiąż zadania. Za Twoje poprawne odpowiedzi otrzymasz tajemnicze cyfry, z których możesz ułożyć hasło. Gdy już je zgadniesz, wróć koniecznie do mnie i szepnij mi je do ucha... wtedy ja ustawię się do zdjęcia selfie – będziesz mieć fotkę z najprzystojniejszym robotem świata!

       Sztuczna inteligencja staje się rzeczywistością w szkołach, a algorytmy pomagają uczyć się lepiej, rozwijać kompetencje i w pełni wykorzystywać indywidualne zdolności i potencjał uczniów m.in. poprzez spersonalizowane narzędzia nauczania. Humanoidalny Pepper co prawda sam wciąż jeszcze się uczy, ale świat, do którego zaprasza, jest już na miarę XXI wieku.

       Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to projekt, do którego zgromadzono najnowocześniejsze rozwiązania, aplikacje, gry i zabawy, dzięki którym dzieci mają możliwość wejścia do świata przygody, podróży i odkrywania najpiękniejszych zakątków Polsk poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie. Dzieci brały udział w wyścigach kolarskich , odwiedziły Kraków i zamek w Malborku , poznały zasady bezpieczeństwa w turystyce i ciekawostki o Polsce.

       Przestrzeń Mobilnego Centrum Edukacji została podzielona na kilka stref z wykorzystaniem aplikacji opartych na augmented reality, stołów multimedialnych, rozwiązań virtual reality z goglami Oculus Quest 2, trenażerami i symulatorami czy interaktywną podłogą z mapą Polski. W przygotowaniu do prawdziwych wypraw dzieciom pomagają zajęcia w strefie realnych doświadczeń, gdzie mogą nauczyć się jak skompletować plecak turystyczny, apteczkę czy jak korzystać ze sprzętu nawigacyjnego.