• Aktualności

      • Bezpieczne wakacje

      • 21.06.2023r.

       19.06.2023 roku uczniów klas 1-3 odwiedziła Policja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie wakacji, by wypoczynek nad wodą czy w górach odbył się bez przykrych i niechcianych wydarzeń. Dużo uwagi poświęcono również przepisom ruchu drogowego, a także bezpieczeństwu dzieci w sieci.

       Każdy uczeń dostał odblask, by był bardziej widoczny na drodze.

      • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

      • 21.06.2023r.

       21 czerwca 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Dworzańczyk (kategoria: Solista) oraz Aleksandra Radzewicz i Lena Woroniecka (kategoria: Zespół). Dziewczyny wyśpiewały w tym konkursie II miejsca. Serdecznie gratulujemy!

      • Zakończenie roku szkolnego

      • 19.06.2023r.

       Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 dn. 23.06.2023r.:

       • Godz. 8.00 – Msza św. w kościele p.w. Jana Apostoła i Ewangelisty
       • Godz. 9.00 – uroczyste rozdanie świadectw.

        

      • "Matmistrz"

      • 17.06.2023r.

       16 czerwca 2023 r. odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego " Matmistrz". Konkurs był skierowany do uczniów klas II-III SP w Knyszynie. Celem zmagań matematycznych było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów oraz promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

       Matmistrzami 2023 roku po dogrywce zostali ex aequo:

       -Maciej Witkowski z kl. II b i Hanna Wysocka z kl. III a

       II miejsce--Aleksandra Jakubik z kl. III a

       III miejsce--Natalia Rafałko z kl. III a

       Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      • EGZAMIN CZWARTOKLASISTÓW NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • 17.06.2023r.

       Uzyskanie karty rowerowej wymagało od uczniów klas IV systematycznej i długotrwałej pracy. Czwartoklasiści przez cały rok szkolny zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu: znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, budowy i obowiązkowego wyposażenia roweru oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Podsumowaniem wiadomości był egzamin teoretyczny, który odbył się w maju. Natomiast 13 czerwca nasi czwartoklasiści przystąpili do części praktycznej. Zdający mieli za zadanie wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze z zachowaniem zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Prawidłowość przebiegu egzaminu nadzorowali: nauczyciel wychowania fizycznego - pan Jacek Poduch oraz nauczyciel techniki – pani Marta Kamińska. Jest nam niezmiernie miło, iż w tej części egzaminu wszyscy uczniowie uzyskali wynik pozytywny!

       Czwartoklasiści doskonale wiedzą, iż bycie pełnoprawnym rowerzystą to odpowiedzialne zachowanie na drodze, a więc stosowanie się do znaków i sytuacji drogowych, rozwaga i ostrożność.

       Gratulujemy wszystkim uczniom uzyskania karty rowerowej i życzymy niezapomnianych wrażeń z bezpiecznych podróży rowerowych

      • Wycieczka do Warszawy

      • 15.06.2023r.

       14 czerwca klasy 2b, 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, Rynek Starego Miasta oraz warszawskie zoo. Zapraszamy na fotorelacja z wycieczki.

      • "Chłopska szkoła biznesu"

      • 15.06.2023r.

       15 czerwca w Bibliotece Publicznej w Knyszynie klasy 6 i 7 wzięły udział w spotkaniu z pisarzem panem B. Janiszewskim, autorem wielu ciekawych książek dla dzieci i młodzieży.  Po zapoznaniu się z twórczością autora,  odbyła się  gra symulacyjna pt."Chłopska szkoła biznesu".  Nasi uczniowie świetnie się bawili!

      • Czas na zabawę

      • 13.06.2023r.

       Dnia 13 czerwca klasy I a,b i IIa spędzały miło czas przy wspólnych zabawach i ognisku zorganizowanym przez wychowawców. Było to podsumowanie całorocznej pracy naszych uczniów.

      • „Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka”

      • 13.06.2023r.

       W maju w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie został przeprowadzony konkurs „Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka”. Organizatorem konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy W Białymstoku . Skierowany był do uczniów klas 0 – 3. Klasy 0 – 1 miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, natomiast uczniowie klas 2 i 3 zmierzyli się z testem wiedzy.

       13.06.2023 przedstawiciele OIP wraz z zastępcą Burmistrza Knyszyna wręczyli zwycięzcom nagrody.

       W konkursie plastycznym Komisja Konkursowa wyłoniła 5 zwycięzców:

       I miejsce – Jakub Januszewski – klasa 0a

       II miejsce - Gabriela Januszewska – klasa 0a

       III miejsce – Oliwier Laskowski – klasa 0a

       IV miejsce – Marcelina Wysocka – klasa 0a

       V miejsce – Liliana Pieńczykowska – klasa 0a

       W konkursie testowym wyniki przedstawiają się następująco:

       I miejsce – Sebastian Olszewski - klasa IIb

       II miejsce – Julia Czarniecka – klasa IIb

       III miejsce – Aleksandra Jakubik – klasa IIIa

       IV miejsce – Alicja Rożko – klasa IIb

       V miejsce – Hanna Wysocka – klasa IIIa

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Wyjazd edukacyjny

      • 12.06.2023r.

        12 czerwca klasy I a, I b, II a uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Gospodarstwa Agroturystycznego „ Dworek Baranówka” w Goniądzu.

       Dzieci miały okazję wizytacji pola i rozpoznawania roślin uprawnych, samodzielnego przygotowania ziemi do  siewu różnych warzyw. Zobaczyły jak uprawia się rośliny w ekologicznym ogródku. Zadaniem dzieci było też  samodzielne wykonanie  chlebka z wybranymi ziarnami. W wolnym czasie były zabawy i obcowanie z różnymi zwierzętami.

      • Dzień Patrona - Płk. Witolda Pileckiego

      • 07.06.2023r.

       Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona- Płk. Witolda Pileckiego. Była Msza św., przekazanie sztandaru i część artystyczna, podczas której zostały przedstawione najważniejsze chwile z życia Patrona.  W tym miejscu należą się szczególne podziękowania naszym aktorom – byliście najlepsi!!! A dowodem na to były dłuuuugie owacje na stojąco!

        

        

      • "Gra o królewski tron"

      • 02.06.2023r.

       1 czerwca klasy szóste wzięły udział  w II Grze Miejskiej pt. "Gra o królewski tron"  zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Knyszynie w ramach projektu "Na knyszyńskim rynku" z okazji 455 rocznicy nadania praw miejskich Knyszynowi.  Uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami. Zwycięska drużyna z 6a mogła zasiąść na tronie i chwilę poczuć sie jak prawdziwy król! Zabawa była przednia!

      • IX zjazd szkół imienia Witolda Pileckiego

      • 06.06.2023r.

       W ramach obchodów 75. rocznicy śmierci Płk. Witolda Pileckiego, XI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku oraz Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku, zorganizowało IX zjazd szkół imienia Witolda Pileckiego. 

       1 czerwca w Książnicy Podlaskiej odbyło się spotkanie z Jarosławem Wróblewskim, autorem publikacji "Rotmistrz. Barwna biografia Witolda Pileckiego".  Na spotkanie do Instytutu Pamięci Narodowej przybył Andrzej Pilecki – syn Witolda Pileckiego, który wspominał swojego ojca.

       2 czerwca w Białostockim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej odbył się spektakl o losach Witolda Pileckiego. 

       Ogólnopolskie Zjazdy Szkół im. Witolda Pileckiego są okazją do spotkań oraz wymiany doświadczeń i poglądów między szkołami noszącymi imię tego wielkiego Polaka.
        

      • Rozczytane Podlaskie

      • 02.06.2023r.

       Klasy I-III wzięły udział w akcji czytelniczej „Rozczytane Podlaskie”, której celem jest zachęcenie do głośnego czytania i rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów twórczością autorów związanych z regionem. Nasi goście Pan Krzysztof Chowański – zastępca burmistrza Knyszyna i Pan Radosław Rutkowski- leśniczy, czytali dzieciom książki Tomasza Samojlika.

      • Zaproszenie

      • 01.06.2023r​​​​​​.

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej

       im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie

       mają zaszczyt zaprosić

       Rodziców

       na uroczystość z okazji Dnia Patrona- Płk. Witolda Pileckiego, która odbędzie się 07.06.2023r. o godz.9.00.

       Przebieg uroczystości:

       1. Msza Święta na placu przy szkole.

       2. Część artystyczna na hali sportowej.

       3. Zakończenie uroczystości.

        

      • Dzień Dziecka i Sportu

      • 31.05.2023r.

       Dziś w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Uczniowie prezentowali swoje talenty sportowe, taneczne i plastyczne. Rozegrano mecze piłki nożnej i siatkówki - nauczyciele uczniowie. Można było poskakać do woli na "dmuchańcach". Nie zabrakło uśmiechów, słodkości i chłodzących lodów. 

       Następny taki beztroski dzień za rok!

       Bardzo dziękujemy dla Grupy Ratowniczej Nadzieja za czynny udział w tym szczególnym dla dzieci dniu. Dziciaczki zostały przeszkolone z pierwszej pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe oraz miały okazję usiąść w karetce pogotowia.

        

        

        

      • UWAGA!

      • 26.05.2023r.

       UWAGA!

       Miło nam poinformować, że 31 maja będziemy hucznie świętować DZIEŃ DZIECKA.

       Tego dnia odbędzie sie również KIERMASZ SŁODKOŚCI!

      • Wycieczka do Tykocina

      • 26.05.2023r.

       26.05.2023 r. klasy IV a i IV b pojechały na wycieczkę do Tykocina. Celem wyjazdu było poznanie walorów środowiska przyrodniczego i historii miasta Tykocin oraz aktywny wypoczynek połączony z integracją klas. Uczniowie spędzili czas, korzystając z uroków rodzinnego parku rozrywki Flisak Park. Zwiedziły pełne zabytków Muzeum Narwi, zapoznały się z niezwykłą historią tykocińskiego portu rzecznego, będącego niegdyś jednym z największych w kraju. Następnie wzięły udział w rejsie tramwajem wodnym wzdłuż zabytkowej części miasta oraz po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. W międzyczasie można było upiec kiełbaski na ognisku, a na koniec rozkoszować się smakiem słynnych tykocińskich lodów Wyjazd pozostawił nam niesamowite wrażenia, będąc jednocześnie okazją do integracji i wspólnej zabawy.

      • Wycieczka do Trójmiasta

      • 22.05.2023r.

       W dniach 17-18 mają uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Trójmiasta.

       Zwiedzaliśmy główne atrakcje Gdańska oraz całego kompleksu architektonicznego miasta. W drugim dniu wycieczki udaliśmy się do portu w Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej. Ostatnim punktem programu zwiedzania było przejście ulicą Bohaterów Monte Casino zwaną "Monciakiem" oraz spacer po Sopockim molo. Niestety wycieczka dobiegła końca. Zmęczeni, ale jednak pełni wrażeń, musieliśmy się rozstać z przepięknym Trójmiastem.

      • Konkurs Ortograficzny "Bezbłędek"

      • 15.05.2023r.

       Zespół Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie po raz kolejny gościł szkoły podstawowe z powiatu monieckiego na zmaganiach ortograficznych. Uczniowie ze szkół podstawowych z: Dolistowa, Jaświł, Kalinówki Kościelnej, Knyszyna, Krypna, Szkoły Podstawowej nr 2 z Moniek oraz Trzciannego konkurowali ze sobą w Konkursie Ortograficznym „Bezbłędek”.

       12 maja 2023 r. wśród klas II i III do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów. Swoje zmagania z ortografią rozpoczęli od pisania ze słuchu. Walka była bardzo wyrównana, a o I, II, i III miejscu zadecydowała dogrywka.

       W kategorii uczniów klas II i III

       I miejsce i tytuł „Bezbłędka 2023” zdobyła Lena Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach

       II miejsce zajął Michał Skarżyński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

       III miejsce – Diana Rutkowska ze Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       W kategorii uczniów klas IV - VIII

       I miejsce : Gabriela Radzajewska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

       II miejsce: Tomasz Toczydłowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Kalinówce Kościelnej

       III miejsce : Kaja Prochorska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Monieckiego, Burmistrza Knyszyna, Radę Rodziców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie, AXON Centrum Edukacyjno – Medyczne Leszek Twarowski, Apteka Sokrates w Knyszynie otrzymali zwycięzcy w konkursie.

       Dziękujemy wszystkim sponsorom za przekazane fundusze.

       Organizatorki:

       Kl. II-III – Małgorzata Fiedoruk, Beranadeta Przybyszewska

       Kl. IV-VIII - Justyna Jaromińska