• Aktualności

      • SZLACHETNA PACZKA

      •       W tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklep Lewiatan.Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły, Pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklepu Lewiatan przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 22 różnorodne paczki zawierające żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież,  kuchenkę mikrofalową , opiekacz do kanapek, kołdry, poduszki, komplety pościeli, koce, ręczniki.

           Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

            Zespół Szkół Ogólnokształcących serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Knyszynie, Państwu Magdalenie i Markowi Lisiewicz, Państwu Agnieszce i Markowi Januszewskim, Państwu Sylwii i Radosławowi Dec i Wolontariuszowi Pani Anecie Radzewicz. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,, dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.

       Słowo od Rodziny

       Z całego serca dziękuję w imieniu swoim, jak i mojej mamy za pomoc, która sprawiła, że nadchodzące Święta będą dla nas wyjątkowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten wspaniały dar serca. Życzymy Państwu, aby dobro otrzymane od Państwa, powróciło ze zdwojoną mocą. Krzysztof z mamą.

       Słowo od Wolontariusza

       Chciałabym życzyć Pani, dzieciom, rodzicom oraz przyjaciołom szkoły Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Niech dobro, które przekazała Pani tej rodzinie, w postaci przygotowanych paczek wraca do Was w codziennym życiu. Życzę, żebyście spotkali na swojej drodze tak życzliwych i dobrych ludzi, jakimi sami jesteście! Dziękuję!

      • "Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj"

      • Z przyjemnością wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj", której organizatorem jest Fundacja "Dbam o mój zasięg"

       Celem akcji jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje, a szczególnie pamięć o członkach naszej rodziny. Akcja ma uzmysłowić, że "sms" nie zastąpi świątecznej pocztówki. Pamiętajmy, aby w okresie Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe, a ten czas spędzić z najbliższymi.

       Uczniowie wykonali samodzielnie kartki świąteczne, które wyślą najbliższym. 

      • Tablica w bibliotece

      • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ku wielkiej radości wszystkich do naszej biblioteki została zakupiona tablica multimedialna. 

      • Nowe książki dla dzieci i młodzieży

      • Z radością informujemy, że mamy już w bibliotece pierwszą dostawę książek zakupionych w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

       Zainteresowanie i radość dzieci z oglądanych książek jest bezcenna.

      • Wyjazd klas 4 do Lastagu

      • 7 grudnia z okazji Mikołajek klasy 4-te wyjechały do Lastagu w Białymstoku. Obie klasy zintegrowały się przy grupowym przeciąganiu liny i zabawach skojarzeniowych oraz rysowaniu Mikołaja na czas. Odwiedził też nas Mikołaj, któremu dzieci zadawały trudne pytania.

       Lastag to cztery pomieszczenia z różnymi atrakcjami- w laserowym paintballu dzieci poczuły się jak w prawdziwej grze komputerowej lub filmie sci-fi, w reflex roomie i  laserowym labiryncie testowały swoją sprawność, spostrzegawczość i koordynację. 

       Największą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa, niektórzy pokonali swoje lęki i wspięli się na wysokość aż 9 metrów. Po tych atrakcjach zjedliśmy pizzę, zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

       Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie bardzo atrakcyjnego wyjazdu Mikołajkowego.

      • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

       Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

       Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

       Z wyrazami szacunku

       Anna Ostrowska

       Rzecznik Prasowy

       Ministerstwo Edukacji i Nauki

       Załączniki:

       https://dokumenty.mein.gov.pl/.../20211201listmeinmzszcze...

       https://dokumenty.mein.gov.pl/.../20211201listmeinmzszcze...

      • MIKOŁAJKI W KINIE

      • Dnia 6 grudnia klasa 5a  wybrała się do kina HELIOS na film „ Mikołaj jest w każdym z nas”. To historia  o ludziach, którzy zaczynają zapominać o wszystkim. Pewnego roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tylko Eliza pamięta i tylko ona potrafiła przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku. To film, który uczy, że zawsze i każdemu należy pomagać. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody.

      • Kiermasz świąteczny

      • 6 grudnia w ZSO w Knyszynie odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez SU z okazji Mikołajek. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli! Wielkie podziękowania należą się uczniom klasy 8a, którzy własnoręcznie przygotowali dekoracje świąteczne, oraz uczniom klas 7a, 7b, oraz 8b, którzy rozpieścili nas słodkościami.

       Uczniowie zbierali także pieniądze, które zostaną przeznaczone na cele rodziny z programu "Szlachetna paczka". Dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serce.

      • Ślubowanie klas I SP

      • ŚLUBUJEMY

       Z radością stwierdzamy, że 1 grudnia 2021r. uczniowie klas I zdali „egzamin” i od teraz - przez 7 najbliższych lat – będą należeć do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       Życzymy Wam:

       -żebyście się dobrze czuli w naszej szkole;

       -nie denerwowali się;

       -nie bali niczego;

       -zdobywali jak najlepsze oceny;

       -pogłębiali swoją wiedzę.

      • Szlachetna Paczka

      • Nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna  Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.

       W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!!

       Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują! Zbiórkę prowadzimy do 10 grudnia 2021r. 

       W tym roku chcemy pomóc Krzysztofowi (lat 26), który mieszka z mamą Anną (lat 56).

       Kluczowe potrzeby to:1. Ogrzewacz wody: 2. Odzież; 3. Żywność.

       Pozostałe potrzebne artykuły znajdują się pod linkiem:

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/72906/1642

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Dnia 10 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy Va, VIIb i VIIIa recytowali wiersze, a szkolny chór śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.  Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

      • Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR!

      • W dniu 11.11.2021 r. 18 pułk rozpoznawczy organizuje DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR w ramach akcji pod hasłem: „Dzień szacunku dla munduru”.

       Miejsce: kompleks koszarowy 18 pułku rozpoznawczego, ul. Kawaleryjska 70 (biuro przepustek).

       Czas: 10.00 – 14.00.

       W ramach przedsięwzięcia planowana jest prezentacja sprzętu wojskowego oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza będącego na wyposażeniu 18 pułku rozpoznawczego oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

       Ponadto przedstawiciele jednostek wojskowych, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku oraz podchorążowie Uczelni Wojskowych zapoznają wszystkich zainteresowanych z warunkami pełnienia służby wojskowej.

       Fot.: Ministerstwo Obrony Narodowej

      • Kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w dniu Wszystkich Świętych

      • Z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01.11.2021r. tradycją poprzednich lat przeprowadzono kwestę na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie.

       W akcji uczestniczyli członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie  klas: VIII A i B, VII A i B, VI A, V A i B Szkoły Podstawowej w Knyszynie. Akcja została przeprowadzona w dniu 01.11.2021r. od godz. 8:00 do godz. 16:00.

       W wyniku przeprowadzonej kwesty zebrano kwotę 5721,91 zł, która zostanie przeznaczona na renowację następnych grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

       Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.                                                                   

       Organizatorzy