• Aktualności

      • Klasy drugie w Supraślu

      • 28 pażdziernika 2021r. klasy 2a i 2b zgodnie z tematem lekcji wyruszyły na wycieczkę autokarem.

       Uczniowie odwiedzili Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego w Supraślu. Dowiedzieli się wiele o samym patronie, jak i o miejscowej faunie i florze.

       Najciekawszym miejscem okazała się "Sala Odkrywcy". Dzieci zobaczyly gatunki miejscowej fauny, które można spotkać przemierzając tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wśród nich byli przedstawiciele ssaków, ptaków i bezkręgowców. Dużą grupę wystawową tworzą wypreparowane ptaki i ssaki, związane ze środowiskiem leśnym i wodnym. Dzieci oglądały m.in. okazałego bielika, krogulca, dudka, dzięcioły: czarnego, zielonego i średniego, kwiczoła, zimorodka, gągoła a wśród przedstawicieli zwierząt: dzika, lisa, norę borsuka, wydrę czy bobra. Dużym zainteresowaniem cieszyly się także interaktywne owady zza lupy, tropy zwierząt leśnych oraz mrowisko. Flora parku Krajobrazowego jest równie interesująca, o czym również przekonali się uczniowie, poznając rodzaje lasów, drzew, a także roślin. Wycieczka zakończyła się wyjściem na przekąskę.

      • Tydzień dbania o relacje

      • Będzie się działo w ramach TYGODNIA DBANIA O DOBRE RELACJE!

       Nasz projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo" - zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, a po przerwie wakacyjnej - znowu ruszył!

       Na początek zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW i NAUCZYCIELI do aktywnego włączenia się w akcję, która będzie trwać od 02.11.2021r do 05.11.2021r.. Chcemy pokazać, że relacje offline są super, że można być razem i świetnie spędzać czas bez tabletów, smartfonów, laptopów i całego wirtualnego świata.

       Mamy nadzieję, że będziemy dobrze się bawić!

       Plan działań znajduje się na plakacie..

       ZAPRASZAMY!!!!

      • Informacja

      • Dyrektor ZSO w Knyszynie informuje, iż w naszej szkole realizowany będzie projekt "Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dotyczącego wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na ten cel pozyskaliśmy kwotę 12.000 zł!!!

      • Klasa 4a z nowym sprzętem sportowym

      • Uczniowie klasy 4a ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego prezentują nowy sprzęt sportowy zakupiony na początku roku szkolnego. Dzięki zakupowi tego sprzętu zajęcia prowadzone w naszej szkole zyskały na atrakcyjności. Dodatkowo uczniowie otrzymali koszulki z logo szkoły ufundowane przez jedną z hurtowni.

      • Zbiórka żywności szkolnego koła "Caritas"

      • W ubiegłą sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej w Knyszynie należący do szkolnego koła "Caritas" przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych w jednym ze sklepów. Akcja została przyjęta z wielkim zrozumieniem i zainteresowaniem. Przeprowadzona akcja "Caritas" ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ludzi potrzebujących, niesienia pomocy, okazywania miłości i współczucia.

       Ofiarodawcom składamy podziękowania za dar serca i okazane wsparcie. Teraz zostało tylko przekazanie darów żywnościowych potrzebującym.

      • Spotkanie z autorem p. Waldemarem Cichoniem

      • 21 października uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał dzieci do czytania książek, pokazał głównego bohatera - Cukierka.

       Pan Waldemar Cichoń odpowiedział również na pytania przygotowane przez naszych uczniów.

      • "Przerwa na czytanie"

      • "Przerwa na czytanie" - nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem czytali, czytali, czytali... Każda przerwa przenosiła ich w nowe nieznane światy zaklęte w książkach i książeczkach.

       Czytał mały, czytał duży, bo czytanie wszystkim służy!!!!

      • XXI Dzień Papieski

      • W niedzielę 10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski organizowany przez fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"". Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło:,,Nie lękajcie się!''. Słowa te wypowiedział Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu i powtarza je do nas każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły kl. IIB i IIIA upamiętniły ten dzień poprzez przypomnienie pontyfikatu Papieża Polaka, uczczenie Jego osoby i Dzieła, które zapoczątkował.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim tworzącym naszą oświatę dyrektorom, pedagogom, wychowawcom, nauczycielom a także pracownikom administracji i obsługi, serdecznie dziękujemy za codzienny trud wkładany w kształtowanie naszych młodych pokoleń, szczególnie w tak trudnym czasie jakim jest czas pandemii.

       Składamy z głębi serca płynące życzenia zdrowia, wiele sił i energii niezbędnej w codziennej pracy. Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z realizacji zawodowej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

       Przekazujemy również życzenia:

       Od Pana Artura Kosickiego- Marszałka Województwa Podlaskiego zyczenia_od_Marszalka_Woj._Podlaskiego.pdf

       Od władz samorządowych  Gminy Knyszyn-zyczenia_od_wladz_samorzadowych.pdf

       Od Dyrekcji i pracowników Książnicy Podlaskiej w Białymstoku zyczenia_od_Ksiaznicy_Podlaskiej.pdf

     • Dzień uśmiechu w przedszkolu
      • Dzień uśmiechu w przedszkolu

      • W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.😄 Tego dnia przedszkolaczki oraz wychowawczynie przyszły ubrane w kolor żółty 💛 z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem.
      • Projekt w klasach III SP

      • Rozpoczęły się zajęcia przyrodniczo-matematyczne  w ramach projektu edukacyjnego "Przyroda i matematyka wokół nas"  dla klas III, które mają na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz pobudzić ciekawość otaczającym światem przyrody i uczyć matematyki poprzez działanie. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie byli przyrodnikami i matematykami.

      • Bezpieczna droga do szkoły

      • Spotkanie z policjantami KP w Mońkach.

       23 września 2021r.  uczniów klas 1-3 odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Mońkach. Przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Zajęcia z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski.

      • 500-lecie parafii w Knyszynie

      • 19 września 2021r. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 500-lecia parafii w Knyszynie. Młodzież z klas: Va, VIIa, VIIIa oraz VIIIb zaprezentowała historyczno-współczesne widowisko. Widzowie poznali kilka faktów z historii parafii, powitali króla Zygmunta Starego, Mikołaja Radziwiłła oraz królową Bonę. Nie zabrakło też elementów humorystycznych, gdyż jak napisał Jan Twardowski „W kościele trzeba się od czasu do czasu uśmiechać”. Uczennice, które wcieliły się w role mieszkanek parafii, przypomniały sentymentalne wiersze poetki knyszyńskiej Elżbiety Daniszewskiej. Chór szkolny, wykonując kilka utworów, podkreślił powagę uroczystości.

       Jubileusz przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy wspólnotą - żywymi kamieniami, które ją budują. Musimy być uważni, żeby sobie pomagać, a nie przeszkadzać. Nasza obecność w życiu drugiego człowieka powinna być zawsze błogosławieństwem, a nigdy przekleństwem.