• Aktualności

      • Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR!

      • W dniu 11.11.2021 r. 18 pułk rozpoznawczy organizuje DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR w ramach akcji pod hasłem: „Dzień szacunku dla munduru”.

       Miejsce: kompleks koszarowy 18 pułku rozpoznawczego, ul. Kawaleryjska 70 (biuro przepustek).

       Czas: 10.00 – 14.00.

       W ramach przedsięwzięcia planowana jest prezentacja sprzętu wojskowego oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza będącego na wyposażeniu 18 pułku rozpoznawczego oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

       Ponadto przedstawiciele jednostek wojskowych, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku oraz podchorążowie Uczelni Wojskowych zapoznają wszystkich zainteresowanych z warunkami pełnienia służby wojskowej.

       Fot.: Ministerstwo Obrony Narodowej

      • Kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w dniu Wszystkich Świętych

      • Z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01.11.2021r. tradycją poprzednich lat przeprowadzono kwestę na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie.

       W akcji uczestniczyli członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie  klas: VIII A i B, VII A i B, VI A, V A i B Szkoły Podstawowej w Knyszynie. Akcja została przeprowadzona w dniu 01.11.2021r. od godz. 8:00 do godz. 16:00.

       W wyniku przeprowadzonej kwesty zebrano kwotę 5721,91 zł, która zostanie przeznaczona na renowację następnych grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

       Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.                                                                   

       Organizatorzy

      • Klasy drugie w Supraślu

      • 28 pażdziernika 2021r. klasy 2a i 2b zgodnie z tematem lekcji wyruszyły na wycieczkę autokarem.

       Uczniowie odwiedzili Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego w Supraślu. Dowiedzieli się wiele o samym patronie, jak i o miejscowej faunie i florze.

       Najciekawszym miejscem okazała się "Sala Odkrywcy". Dzieci zobaczyly gatunki miejscowej fauny, które można spotkać przemierzając tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wśród nich byli przedstawiciele ssaków, ptaków i bezkręgowców. Dużą grupę wystawową tworzą wypreparowane ptaki i ssaki, związane ze środowiskiem leśnym i wodnym. Dzieci oglądały m.in. okazałego bielika, krogulca, dudka, dzięcioły: czarnego, zielonego i średniego, kwiczoła, zimorodka, gągoła a wśród przedstawicieli zwierząt: dzika, lisa, norę borsuka, wydrę czy bobra. Dużym zainteresowaniem cieszyly się także interaktywne owady zza lupy, tropy zwierząt leśnych oraz mrowisko. Flora parku Krajobrazowego jest równie interesująca, o czym również przekonali się uczniowie, poznając rodzaje lasów, drzew, a także roślin. Wycieczka zakończyła się wyjściem na przekąskę.

      • Tydzień dbania o relacje

      • Będzie się działo w ramach TYGODNIA DBANIA O DOBRE RELACJE!

       Nasz projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo" - zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, a po przerwie wakacyjnej - znowu ruszył!

       Na początek zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW i NAUCZYCIELI do aktywnego włączenia się w akcję, która będzie trwać od 02.11.2021r do 05.11.2021r.. Chcemy pokazać, że relacje offline są super, że można być razem i świetnie spędzać czas bez tabletów, smartfonów, laptopów i całego wirtualnego świata.

       Mamy nadzieję, że będziemy dobrze się bawić!

       Plan działań znajduje się na plakacie..

       ZAPRASZAMY!!!!

      • Informacja

      • Dyrektor ZSO w Knyszynie informuje, iż w naszej szkole realizowany będzie projekt "Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dotyczącego wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na ten cel pozyskaliśmy kwotę 12.000 zł!!!

      • Klasa 4a z nowym sprzętem sportowym

      • Uczniowie klasy 4a ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego prezentują nowy sprzęt sportowy zakupiony na początku roku szkolnego. Dzięki zakupowi tego sprzętu zajęcia prowadzone w naszej szkole zyskały na atrakcyjności. Dodatkowo uczniowie otrzymali koszulki z logo szkoły ufundowane przez jedną z hurtowni.

      • Zbiórka żywności szkolnego koła "Caritas"

      • W ubiegłą sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej w Knyszynie należący do szkolnego koła "Caritas" przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych w jednym ze sklepów. Akcja została przyjęta z wielkim zrozumieniem i zainteresowaniem. Przeprowadzona akcja "Caritas" ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ludzi potrzebujących, niesienia pomocy, okazywania miłości i współczucia.

       Ofiarodawcom składamy podziękowania za dar serca i okazane wsparcie. Teraz zostało tylko przekazanie darów żywnościowych potrzebującym.

      • Spotkanie z autorem p. Waldemarem Cichoniem

      • 21 października uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał dzieci do czytania książek, pokazał głównego bohatera - Cukierka.

       Pan Waldemar Cichoń odpowiedział również na pytania przygotowane przez naszych uczniów.

      • "Przerwa na czytanie"

      • "Przerwa na czytanie" - nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem czytali, czytali, czytali... Każda przerwa przenosiła ich w nowe nieznane światy zaklęte w książkach i książeczkach.

       Czytał mały, czytał duży, bo czytanie wszystkim służy!!!!

      • XXI Dzień Papieski

      • W niedzielę 10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski organizowany przez fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"". Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło:,,Nie lękajcie się!''. Słowa te wypowiedział Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu i powtarza je do nas każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły kl. IIB i IIIA upamiętniły ten dzień poprzez przypomnienie pontyfikatu Papieża Polaka, uczczenie Jego osoby i Dzieła, które zapoczątkował.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim tworzącym naszą oświatę dyrektorom, pedagogom, wychowawcom, nauczycielom a także pracownikom administracji i obsługi, serdecznie dziękujemy za codzienny trud wkładany w kształtowanie naszych młodych pokoleń, szczególnie w tak trudnym czasie jakim jest czas pandemii.

       Składamy z głębi serca płynące życzenia zdrowia, wiele sił i energii niezbędnej w codziennej pracy. Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z realizacji zawodowej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

       Przekazujemy również życzenia:

       Od Pana Artura Kosickiego- Marszałka Województwa Podlaskiego zyczenia_od_Marszalka_Woj._Podlaskiego.pdf

       Od władz samorządowych  Gminy Knyszyn-zyczenia_od_wladz_samorzadowych.pdf

       Od Dyrekcji i pracowników Książnicy Podlaskiej w Białymstoku zyczenia_od_Ksiaznicy_Podlaskiej.pdf

     • Dzień uśmiechu w przedszkolu
      • Dzień uśmiechu w przedszkolu

      • W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.😄 Tego dnia przedszkolaczki oraz wychowawczynie przyszły ubrane w kolor żółty 💛 z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem.
      • Projekt w klasach III SP

      • Rozpoczęły się zajęcia przyrodniczo-matematyczne  w ramach projektu edukacyjnego "Przyroda i matematyka wokół nas"  dla klas III, które mają na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz pobudzić ciekawość otaczającym światem przyrody i uczyć matematyki poprzez działanie. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie byli przyrodnikami i matematykami.

      • Bezpieczna droga do szkoły

      • Spotkanie z policjantami KP w Mońkach.

       23 września 2021r.  uczniów klas 1-3 odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Mońkach. Przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Zajęcia z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski.