• Aktualności

      • Rozczytane Podlaskie

      • 02.06.2023r.

       Klasy I-III wzięły udział w akcji czytelniczej „Rozczytane Podlaskie”, której celem jest zachęcenie do głośnego czytania i rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów twórczością autorów związanych z regionem. Nasi goście Pan Krzysztof Chowański – zastępca burmistrza Knyszyna i Pan Radosław Rutkowski- leśniczy, czytali dzieciom książki Tomasza Samojlika.

      • Zaproszenie

      • 01.06.2023r​​​​​​.

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej

       im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie

       mają zaszczyt zaprosić

       Rodziców

       na uroczystość z okazji Dnia Patrona- Płk. Witolda Pileckiego, która odbędzie się 07.06.2023r. o godz.9.00.

       Przebieg uroczystości:

       1. Msza Święta na placu przy szkole.

       2. Część artystyczna na hali sportowej.

       3. Zakończenie uroczystości.

        

      • Dzień Dziecka i Sportu

      • 31.05.2023r.

       Dziś w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Uczniowie prezentowali swoje talenty sportowe, taneczne i plastyczne. Rozegrano mecze piłki nożnej i siatkówki - nauczyciele uczniowie. Można było poskakać do woli na "dmuchańcach". Nie zabrakło uśmiechów, słodkości i chłodzących lodów. 

       Następny taki beztroski dzień za rok!

       Bardzo dziękujemy dla Grupy Ratowniczej Nadzieja za czynny udział w tym szczególnym dla dzieci dniu. Dziciaczki zostały przeszkolone z pierwszej pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe oraz miały okazję usiąść w karetce pogotowia.

        

        

        

      • UWAGA!

      • 26.05.2023r.

       UWAGA!

       Miło nam poinformować, że 31 maja będziemy hucznie świętować DZIEŃ DZIECKA.

       Tego dnia odbędzie sie również KIERMASZ SŁODKOŚCI!

      • Wycieczka do Tykocina

      • 26.05.2023r.

       26.05.2023 r. klasy IV a i IV b pojechały na wycieczkę do Tykocina. Celem wyjazdu było poznanie walorów środowiska przyrodniczego i historii miasta Tykocin oraz aktywny wypoczynek połączony z integracją klas. Uczniowie spędzili czas, korzystając z uroków rodzinnego parku rozrywki Flisak Park. Zwiedziły pełne zabytków Muzeum Narwi, zapoznały się z niezwykłą historią tykocińskiego portu rzecznego, będącego niegdyś jednym z największych w kraju. Następnie wzięły udział w rejsie tramwajem wodnym wzdłuż zabytkowej części miasta oraz po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. W międzyczasie można było upiec kiełbaski na ognisku, a na koniec rozkoszować się smakiem słynnych tykocińskich lodów Wyjazd pozostawił nam niesamowite wrażenia, będąc jednocześnie okazją do integracji i wspólnej zabawy.

      • Wycieczka do Trójmiasta

      • 22.05.2023r.

       W dniach 17-18 mają uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Trójmiasta.

       Zwiedzaliśmy główne atrakcje Gdańska oraz całego kompleksu architektonicznego miasta. W drugim dniu wycieczki udaliśmy się do portu w Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej. Ostatnim punktem programu zwiedzania było przejście ulicą Bohaterów Monte Casino zwaną "Monciakiem" oraz spacer po Sopockim molo. Niestety wycieczka dobiegła końca. Zmęczeni, ale jednak pełni wrażeń, musieliśmy się rozstać z przepięknym Trójmiastem.

      • Konkurs Ortograficzny "Bezbłędek"

      • 15.05.2023r.

       Zespół Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie po raz kolejny gościł szkoły podstawowe z powiatu monieckiego na zmaganiach ortograficznych. Uczniowie ze szkół podstawowych z: Dolistowa, Jaświł, Kalinówki Kościelnej, Knyszyna, Krypna, Szkoły Podstawowej nr 2 z Moniek oraz Trzciannego konkurowali ze sobą w Konkursie Ortograficznym „Bezbłędek”.

       12 maja 2023 r. wśród klas II i III do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów. Swoje zmagania z ortografią rozpoczęli od pisania ze słuchu. Walka była bardzo wyrównana, a o I, II, i III miejscu zadecydowała dogrywka.

       W kategorii uczniów klas II i III

       I miejsce i tytuł „Bezbłędka 2023” zdobyła Lena Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach

       II miejsce zajął Michał Skarżyński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

       III miejsce – Diana Rutkowska ze Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       W kategorii uczniów klas IV - VIII

       I miejsce : Gabriela Radzajewska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

       II miejsce: Tomasz Toczydłowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Kalinówce Kościelnej

       III miejsce : Kaja Prochorska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Monieckiego, Burmistrza Knyszyna, Radę Rodziców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie, AXON Centrum Edukacyjno – Medyczne Leszek Twarowski, Apteka Sokrates w Knyszynie otrzymali zwycięzcy w konkursie.

       Dziękujemy wszystkim sponsorom za przekazane fundusze.

       Organizatorki:

       Kl. II-III – Małgorzata Fiedoruk, Beranadeta Przybyszewska

       Kl. IV-VIII - Justyna Jaromińska

      • WIZYTA W SEJMIE RP W WARSZAWIE

      • 15.05.2023r.

       W dniu 09.05.2023 r. uczniowie klas VIII A, VIII B i VII wzięli udział w wyjeździe do Sejmu RP w Warszawie. Wyjazd sponsorował Pan Poseł Mieczysław Baszko i organizowany był przez Pana Posła i ZSO w Knyszynie.

       Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wyglądem polskiego parlamentu: Sejmu i Senatu RP, gdzie uchwalane jest prawo Rzeczypospolitej Polskiej –  zapoznać się z historią Sejmu, pracą i zadaniami posłów i senatorów. Zwiedzali ważniejsze pomieszczenia sejmowe i Kaplicę Sejmową.

       W Sali Posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – zasiadając w galerii dla gości sejmowych - mogli obserwować na żywo odbywające się aktualnie wystąpienie jednego z wiceministrów rolnictwa, przedstawiającego informację rządową posłom.  Zostali przywitani przez prowadzącą obrady Panią Wicemarszałek.

       Zdobyta w Sejmie wiedza przyda się uczniom w nauce historii i wiedzy o społeczeństwie. Przy okazji spaceru po wizycie w Sejmie udaliśmy się pod Zamek Królewski w Warszawie i na Stare Miasto oraz odbyliśmy przechadzkę pod Pałac Prezydencki.

       Uczestnicy wyjazdu otrzymali okolicznościowe podziękowania     indywidualnie i zbiorowo od Pana Posła Mieczysława Baszko:

       „Serdecznie podziękowania!

       Dziękuję za udział w wycieczce do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej: Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie – mającej na celu poznanie historii Polskiego Parlamentu oraz zapoznanie się z jego współczesnym obliczem. (………). Tym samym cieszę się, że choć część mojej pracy i miejsce w którym na co dzień piastuję posługę społeczeństwu mogłem pokazać i przedstawić część historii Polskiego Parlamentu oraz zwiedzając, wspólnie zasiąść w ławach na Sali Posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Mam nadzieję, że zwiedzanie było dobrą lekcją patriotyzmu oraz poznaniem od „kuchni” Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.”

       Dziękujemy za sponsorowanie wyjazdu Panie Pośle!

      • Igrzyska Województwa Podlaskiego w Trójboju Lekkoatletycznym

      • 12.05.2023r.

       Dnia 12.05.2023 r. na stadionie MOSiR w Białymstoku odbyły się Igrzyska Województwa Podlaskiego w Trójboju Lekkoatletycznym. Uczennice naszej szkoły w składzie Gabriela Gołko, Malwina Niedzielewska, Maja Wojtecka, Joanna Przybyszewska i Paulina Rutkowska - po zdobyciu wcześniejszego awansu w dniu 28.04.2023r. w powiecie - rywalizowały w biegu na 60m., skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

       Gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych!

      • Dzień w Ziołowym Zakątku

      • 09.05.2023r.

       Dziś klasy 1a, 1b i 2a spędziły uroczy dzień w Ziołowym Zakątku. Zwiedziliśmy ogród botaniczny, zagrodę ze zwierzętami. Wzięliśmy udział w warsztatach herbacianych i zapachowych. Bawiliśmy się tak, jak nasi pradziadkowie - w stodole na sianie. Wyjazd był baaaaardzo udany!!!!!

      • Zmiana planu lekcji

      • 05.05.2023r.

       Informujemy, że od 08.05.2023r. nastąpi drobna zmiana planu lekcji. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem.

      • Witaj majowa jutrzenko!

      • 03.05.2023r.

       Witaj majowa jutrzenko! – czyli jak obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja.

       Było uroczyście, śpiewnie i radośnie!

      • Zawody w Lekkoatletyce

      • 28.04.2023r.

        W dniu 28.04.2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach lekkoatletycznych trójboju (klasy IV) oraz czwórboju (klasy V). Konkurencje, które wchodziły w skład trójboju to: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Na czwórbój składają się te same dyscypliny dodatkowo wzbogacone o bieg na 600m dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Dla uczniów klas IV był to pierwszy start w zawodach sportowych. Nie brakowało stresów i nerwów, które nieodłącznie towarzyszą rywalizacji sportowej. Na oficjalne wyniki przyjdzie nam poczekać do momentu, kiedy pozostaną rozegrane zawody, w których będą uczestniczyć pozostałe szkoły z powiatu, które w dniu dzisiejszym nie mogły wystartować.

       Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach.

      • PRZYGOTOWANIA CZWARTOKLASISTÓW DO EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • 26.04.2023r.

       Uczniowie klasy czwartej, w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową, uczestniczyli w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez Pana Adama Kozłowskiego – nauczyciela wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa.

       Czwartoklasiści z uwagą wysłuchali prelekcji na temat zasad udzielania pomocy w sytuacji skaleczenia, krwotoku z nosa, złamania oraz utraty przytomności. Głównym celem spotkania były działania praktyczne. Pod nadzorem pana Adama uczniowie mieli okazję opatrzeć ranę, usztywnić złamaną kończynę, a także zmierzyć się z trudną umiejętnością – masażem serca.

       Natomiast na lekcjach techniki czwartoklasiści, nabywając wiadomości dotyczące zasad ruchu drogowego połączyli swoją wiedzę z praktyką, realizując projekt pt. „MAKIETA SKRZYŻOWANIA”. Podczas pracy zespołowej uczniowie zwracali uwagę na istotne elementy drogi, ważne znaki, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także doskonalili umiejętności takie jak: współdziałanie w zespole, planowanie etapów pracy i ich realizacja w określonym czasie. Kluczowym etapem była prezentacja powstałych makiet, a w szczególności ustalenie kolejności przejazdu uczestników ruchu, którzy „znaleźli się” na skrzyżowaniu.

       Podjęte działania sprzyjały aktywności i kreatywności uczniów. Mamy nadzieję, że zaowocują pozytywnym wynikiem egzaminu, który już wkrótce czeka czwartoklasistów! Trzymamy mocno kciuki!

      • Żywa lekcja historii - „Polskie powstania narodowe”

      • 21.04.2023r.

       W dniu 21.04.3023 r. w naszej szkole uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w żywej lekcji historii poświęconej historii polskich powstań narodowych od XVIII do XX wieku. Uczniowie mogli wysłuchać historii od upadku Rzeczypospolitej po III rozbiorze Polski w 1795 roku, poprzez Konfederację Barską i Powstanie Kościuszkowskie, wielkie powstania narodowe w XIX wieku: Powstanie Listopadowe i Powstanie Styczniowe aż do XX wieku: wybuchu I wojny światowej, utworzenia Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego - wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odrodzenia Polski.

       Poza poznaniem tła i okoliczności historii powstań narodowych ważnych dla Polaków, atrakcją tej żywej lekcji historii była możliwość przebrania się – włożenia strojów powstańców z poszczególnych powstań oraz zapoznania się z ich bronią, potrzymanie jej, a nawet użycia. Były też elementy musztry wojskowej.

       Było to ciekawe doświadczenie dla uczestników tego spotkania.

      • Święto Chrztu Polski

      • 17.04.2023r.

        W dniu 17 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Chrztu Polski z udziałem uczniów klas 1- 8.

            Chrzest Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego uznawane za symboliczny początek naszej państwowości. Za datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 2 lutego 2019 roku ustanowił 14 kwietnia świętem państwowym.

           Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Justyna Jaromińska przywitała wszystkich na apelu, a Pan Andrzej Paszkowski przybliżył zebranym historię i wydarzenia poprzedzające przyjęcie chrztu przez Mieszka I.  W dalszej części uczniowie klasy 6 a zaprosili na niecodzienną lekcję historii. Inscenizacja przygotowana i zaprezentowana przez nich przybliżyła zebranym epokę, wydarzenia i postacie związane z początkami państwa i Chrztem Polski.

      • Program "Projektor"

      • 14.04.2023r.

       W dniach 03.04 i 14.04.uczniowie kl. 4a brali udział w zajęciach PROGRAMU PROJEKTOR. Warsztaty przeprowadzili p. Karolina i p. Jakub, którzy są wolontariuszami- studentami.

       Podczas pierwszego spotkania uczestnicy przedstawili się, opowiedzieli o sobie, stworzyli kontrakt oraz brali udział w zabawach integrujących grupą: " Co nas łączy" i " kosz i balon". Następnie odczytali listy z przyszłości zatytuawane: 1."Ochrona Planety" 2."Świadomość medialna" 3."Szczęście osobiste".  Wiele radości dostarczyło uczniom rysowanie autorów listu

       Drugie spotkanie, którego temat wybrali uczniowie, dotyczyło "Świadomości medialnej". Podczas zabawy "kto, tak jak ja..."dzieci symbolicznie " zaplątały się w sieć. Z dużym zapałem i zaangażowaniem odszukali informacje dotyczące następujących pojęć: NETYKIETA, FAKE NEWS, CYFROWY ŚLAD, INFORMACJE W SIECI I WSPÓŁPRACA W SIECI Podczas pracy w grupie pokazali przykłady HEJTU, i szukali rozwiązań problemu Zakończenie zajęć to podsumowanie pracy i ich ocena. Zajęcia były bardzo ciekawe, rozbudzały kreatywność, uczyły współpracy.  To był BARDZO DOBRY CZAS.

      • Życzenia...

      • 06.04.2023r.

       Z okazji Świąt Wielkanocy życzymy, aby te święta były pełne nadziei, wiary, radości oraz wzajemnej życzliwości. Niech ten czas napełni Was pokojem i wiarą oraz da siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, a Chrystus zmartwychwstały przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

        

                                                                 Najlepsze świąteczne życzenia składa      

                                                          Dyrekcja ZSO w Knyszyn

                                                   Justyna Jaromińska Joanna Nalewajko