• Aktualności

      • Dyskoteka

      • 14.02.2023r.

       W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece, żegnając okres karnawału. Młodzież tańczyła w rytm znanych przebojów i rywalizowała w konkursach karnawałowych. Gościem specjalnym był światowej sławy ILUZJONISTA – ŁUKASZ GRANT. Zadziwiający pokaz iluzji i poczucie humoru Pana Łukasza sprawiły, że uczniowie nie zapomną tego przez długi czas, dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy ks. Karolowi, na którego specjalne zaproszenie mogliśmy gościć Pana Łukasza.

      • Nowy plan lekcji

      • 01.02.2023r.

       Od II semestru będzie obowiązywał nowy plan lekcji, który jest już dostępny na naszej stronie.

      • Ogłoszenie Burmistrza Knyszyna

      • 23.01.2023r.

       Ogłoszenie Burmistrza Knyszyna o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym w roku 2023/24 do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knyszyn.

       Aby otworzyć - kliknij w poniższy link:

        

      • Bal karnawałowy

      • 23.01.2023r.

       W dniu 20 stycznia 2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów klas III. Na zabawie można było spotkać wróżki, księżniczki,bałwanka rycerzy, policjantów a także Spider-Mana. Energii wszystkim uczestnikom dodał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach, które zapewnił wodzirej.

      • Noc w szkole

      • 22.01.2023r.

       Uczniowie klasy 5 B spędzili " Noc w szkole" z piątku na sobotę 20-21 stycznia.

       Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Po zakwaterowaniu i kateringu (pizza) zadbaliśmy o aktywność fizyczną ( unihokey, piłka nożna, ringo, piłka siatkowa, ćwiczenia z piłkami fitt). Po wyczerpującym wysiłku fizycznym, były gry planszowe i edukacyjne oraz głośne czytanie lektury. Zmęczeni, ale pełni energii, udaliśmy się na kilkugodzinny odpoczynek tzw. cisza nocna. Rano pełni wrażeń i miłych wspomnień opuściliśmy szkołę i wróciliśmy do swoich domów z nadzieją, że kiedyś jeszcze powtórzymy takie spotkanie.

      • Razem z UNICEF niesiemy pomoc dzieciom w Rogu Afryki.

      • 22.01.20223r.

       Uczniowie i rodzice klas III Szkoły Podstawowej w Knyszynie zorganizowali kiermasz charytatywny pt. " Smakołyki dla dzieci z Afryki". Kiermasz poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach I-III na temat kryzysu humanitarnego w rejonie Rogu Afryki oraz wykonanie plakatów i rysunków na ten temat.

      • Kiermasz!

      • 17.01.2023r.

       18.01.2023 r. w ZSO w Knyszynie odbędzie się charytatywny kiermasz domowych ciast i słodkości. Dochód ze sprzedaży wesprze akcję UNICEF pt.: "KRYZYS W ROGU AFRYKI". Serdecznie zapraszamy.

      • Zebranie z rodzicami

      • 12.01.2023r.

       Szanowni Rodzice.  Dnia 18.01.2023 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSO w Knyszynie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami.

       Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych.

       Serdecznie zapraszamy!

      • Konkurs muzyczny "Polskie Kolędy i Pastorałki"

      • 11.01.2023r.

       Dnia 11.01.2023r. w Szkole Podstawowej im. Pułkownika Witolda Pileckiego w Knyszynie odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu muzycznego „Polskie Kolędy i Pastorałki”.

       Konkurs został objęty patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdek Metropolity Białostockiego, Starosty Monieckiego oraz Burmistrza Knyszyna.

       Swoją obecnością zaszczycili nas  zaproszeni goście:  Burmistrz Knyszyna, Przewodnicząca Rady Rodziców.

                   Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII uczniów szkół powiatu monieckiego. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne przy dużej grupie publiczności, uczniów, rodziców i nauczycieli,  a oceniało ich jury w składzie: Justyna Jaromińska, ks. Karol Cimoch, Daniel Kulikowski.

        Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        Kategoria klas I-III:

       I miejsce – Franciszek Adamski klasa II – SP Knyszyn

       II miejsce – Martyna Wojtkielewicz klasa III – SP Knyszyn

       III miejsce –Tomasz Wojtecki klasa I – SP Knyszyn

       Wyróżnienia otrzymali:

       Nikola Bigda klasa II – SP Mońki nr 1

       Julia Czarniecka klasa II – SP Knyszyn

       Wiktoria Kakareko klasa III – SP Knyszyn

       Wyróżnienie organizatorów – Piotr Magnuszewski klasa III – SP Mońki nr 1

        Kategoria klas IV-VIII:

       I miejsce – Aleksandra Dworzańczyk klasa VII – SP Knyszyn

       II miejsce – Amelia Zabielska klasa V – SP Kalinówka Kościelna

       III miejsce – Lena Woroniecka klasa IV – SP Knyszyn

       Wyróżnienia:

       Tola Niemotko klasa VI – SP Mońki nr 1

       Aleksandra Radzewicz klasa VI – SP Knyszyn

       Anna Grygo klasa VIII – SP Mońki nr 1

       Wyróżnienie organizatorów – Ewelina Wojtach klasa IV – SP Kalinówka Kościelna

        W imieniu organizatorów pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim sponsorom: Staroście Monieckiemu, Burmistrzowi Knyszyna, Radzie Rodziców, Axoncem, oraz tym wszystkim, którzy pomagali nam bezinteresownie.

         Organizatorzy konkursu  Polskie kolędy i Pastorałki 2023 r. A. Wojewnik, D. Zabielska, M. Wnorowska

      • Turniej w warcabach klasycznych

      • 10.01.2023r.

       Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim ZSO w Knyszynie – zapraszają rodziców, babcie i dziadków uczniów naszej szkoły do udziału w TURNIEJU W WARCABACH KLASYCZNYCH O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW. Warcaby to ponadczasowa gra. To doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Przy warcabach będziesz się świetnie bawić, niezależnie od tego czy masz lat 27 czy 77.

       ZAPRASZAMY!

      • Rozstrzygnięcie konkursu

      • 03.01.2023r.

       W klasach I-III Szkoły Podstawowej w Knyszynie odbył się konkurs plastyczno - techniczny pt. "Bożonarodzeniowy nastrój w klasie" Celem tego przedsięwzięcia było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych przez uczniów i ozdabiania nimi swoich klas. Komisja konkursowa przyznała klasie III a pierwsze miejsce, pozostałym klasom nagrody wyróżnienia za udział. Gratulujemy!

      • Życzenia

      • 22.12.2022r.

       „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…” 

       Matka Teresa z Kalkuty

        

       Święta Bożego Narodzenia to czas, gdzie w małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie, a Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę.

       Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom spokojnych, zdrowych, przepełnionych radością, ciepłem i rodzinną atmosferą  Świąt Bożego Narodzenia. Niech te święta przyniosą odpoczynek, chwile wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk oraz dadzą energię, pomyślność, spokój i optymizm na cały następny 2023 rok.

        

       Dyrektor ZSO w Knyszynie

       Justyna Jaromińska

      • Jasełka

      • 22.12.2022r.

       Dzisiejsze jasełka to wprowadzenie do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z wielkim zapałem, zaangażowaniem i oczywiście talentem zaprezentowali wspaniałe przedstawienie. Dekoracje, przebrania i oprawa muzyczna dodały całości niepowtarzalnego uroku.

        

      • Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych

      • 20.12.2022r.

       15 grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych o Puchar Dyrektora.

       Po uroczystym otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor rozpoczęły się rozgrywki. Do rywalizacji przystąpiło 28 warcabistów. Walka o zwycięstwo była zacięta i wyrównana, nie brakowało też zaskakujących rozstrzygnięć. Wszystkim grającym dziękujemy za wspaniałą postawę podczas zmagań i piękną atmosferę. Gratulujemy wyników!

       I miejsce - Jakub Borowski kl. VIIIa

       II miejsce - Dominika Tracz kl. VIa

       III miejsce - Staszek Gawełko kl. VIa

       wyróżnienia: Adam Biegus kl. IVb

       Sebastian Skutnik kl. Vb

       Nagrodą główną był oczywiście PUCHAR, który otrzymał Kuba z rąk Pani Dyrektor. Za miejsca I-V uczniowie otrzymali gry planszowe – a to wspaniała rozrywka, która zgromadzi bliskich przy wspólnym stole.....

       Życzymy dużo miłych wrażeń – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

      • Pomóżmy

      • 21.12.2022r.

       Długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Przez ekstremalne temperatury brakuje żywności i wody pitnej. Ludzie, zmuszeni opuścić swoje domy, wyruszają w długą drogę w dramatycznej walce o przetrwanie. Życie i zdrowie 10 milionów dzieci jest zagrożone.
       Aż 2 miliony z nich cierpią z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia. To stan skrajnego wyczerpania organizmu, które może doprowadzić do śmierci. Liczy siękażda godzina. Pomóż, zanim będzie za późno.

                                                                                                                                         SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      • Dzień bez Przekleństw

      • 18.12.2022r.

       Za nami Dzień bez Przekleństw. Jest to dzień, w którym szczególnie należy zadbać o czystość języka ojczystego, a celem  jest zachęcenie społeczeństwa do zwrócenia uwagi na naszą mowę, aby nie zaśmiecać jej wulgaryzmami. W naszej szkole odbyły się poważne - ważne rozmowy na ten temat. Uczniowie wykonali również plakaty. Klasa 4a, 6a i 7 zrobiły najlepsze dzieła, dlatego otrzymały nagrody. Pochwałę kierujemy do uczniów klasy 2a, która z tej okazji nagrała filmik. Brawo!

        

     • Uwaga!
      • Uwaga!

      • 20.12.2022r.

       Dnia 21.12.2022 r. i 22.12.2022 r. dzieci dowożone przez Pana Dzięgielewskiego (pomarańczowy autobus) będą dowiezione do szkoły oraz odwiezione ze szkoły przez busy.