• Aktualności

      • Kolejny sukces

      • 19.12.2022r.

       Uczniowie naszej szkoły Maja Wojtecka i Fabian Bekier z kl.4a wzięli udział w powiatowym przeglądzie ,,Szopki i gwiazdy w tradycji ludowej i współczesnej'' organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach. Maja zdobyła nagrodę, a Fabian zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

      • Szlachetna Paczka

      • 12.12.2022r.

                                  10 grudnia 2022 r. odbył się kolejny "weekend cudów" czyli finał charytatywnej akcji, podczas którego wolontariusze rozwożą osobom potrzebującym paczki. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Oprócz tego w naszej szkole była siedziba regionu Knyszyn. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. W tym roku objęliśmy opieką Pana Sebastiana stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas osoby zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, wszystkich pracowników szkoły, pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklep Lewiatan. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły, Pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklepu Lewiatan przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 18 różnorodnych paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, kuchenkę mikrofalową , pralkę, kołdry, poduszki, komplety pościeli, ręczniki. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

       Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Uczniom, Pracownikom szkoły, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Knyszynie, Państwu Magdalenie i Markowi Lisiewicz, Państwu Sylwii i Radosławowi Dec, Pani Annie Czerech, Pani Grażynie Kulikowskiej, ks. Proboszczowi Andrzejowi Sadowskiemu. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,,dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.

       Słowo od Rodziny

       Pan Sebastian podziękował za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie. Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzył Darczyńcom samych sukcesów i radości w życiu osobistym. Na zbliżające się święta podarował stroik przekazując najlepsze życzenia.

       Słowo od Wolontariusza

       Chciałabym bardzo podziękować za chęć wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce i wspaniale przygotowanie podarunków dla Pana Sebastiana. Rozmowy z Panią w trakcie przygotowania paczki były dla mnie bardzo miłe. Wszystkiego dobrego dla Pani, dzieci, rodziców i całego zespołu ZSO Knyszyn. "Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić". A wszyscy dobrze wiemy, że dobro się mnoży, kiedy się nim dzielimy.

                                                                                                                                                       Justyna Jaromińska

      • Wizyta w teatrze

      • 09.12.2022r.

       Klasy 1a, 1b i 2a obejrzały dziś najpiękniejszą baśń H.CH. Andersena. Okazuje się , że „Dziewczynka z zapałkami” to również ulubiona baśń Św. Mikołaja. Było cudownie i bajecznie…

      • MIKOŁAJKI W LASTAGu

      • 09.12.2022r.

       6 grudnia klasy IVa i IVb wybrały się na Mikołajki do LASTAGu w Białymstoku, aby skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Na początku zostali podzieleni na trzy drużyny, aby wziąć udział w konkursie - quizie mikołajkowym. Nagrodą za poprawne odpowiedzi na pytania było spotkanie z Mikołajem oraz możliwość zadania mu wielu nurtujących dzieci pytań. Następnie nasi uczniowie skorzystali z oferty specjalnej, w skład której wchodzi paintball laserowy, ścianki wspinaczkowe, reflex room i laserowy labirynt. Atrakcje te pozwoliły im przekroczyć granice codzienności i wkroczyć w inną rzeczywistość. Pobyt w LASTAGu uwieńczony został poczęstunkiem w postaci smacznej pizzy Wspólną mikołajkową imprezę klasy IV z pewnością zapamiętają na długo, bowiem wyjazd i towarzyszące mu atrakcje sprzyjały integracji uczniów obu klas.

      • Mikołajki

      • 07.12.2022r.

       W tym roku 6 grudzień upłynął nam w radosnym nastroju. Był kolor czerwony, Mikołaj, wiele uśmiechów i oczywiście prezenty!

      • Mikołajki w kinie

      • 06.12.2022r.

        Klasa 6 a na Mikołajki wybrała się do kina na film „Świąteczny cud”. To film o chłopcu, który uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia pomóc biednym dzieciom. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim. Fabuła filmu nie tylko wprowadziła wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także pokreśliła wagę wzajemnej życzliwości, koleżeństwa, wspierania innych, wyczuwania ich potrzeb, budowania dobrych relacji.

      • Spotkanie dyrektorów szkół im. Płk. W. Pileckiego

      • 04.12.2022r.

       Dnia 02.12.2022 r. w Muzeum Dom Rodziny Pileckich odbyło się spotkanie dyrektorów szkół, których łączy wspólny patron. Spotkanie miało na celu przedstawienie propozycji pracy z wykorzystaniem wystawy "O Witoldzie i Marii Pileckich”. Pracownicy muzeum z dyrektorami wymieniali się doświadczeniami i rozmawiali o współpracy. Oprócz tego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy dyrektora Muzeum Dom Rodziny Pileckich z Rektorem Małopolskiej Uczelni Państwowej z Oświęcimia. Specjalnym gościem spotkania był Pan Andrzej Pilecki, który przekazał do muzeum rodzinne pamiątki.

      • Andrzejki w klasach 1-3

      • 24.11.2022r.

       Czwartek w klasach 1-3 przebiegał pod hasłem Andrzejek: historii, wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne kubeczki pod którymi kryły się przedmioty odpowiadajace zawodom przyszłości, a także odczytywał dobre myśli andrzejkowe. Była muzyka, tańce i pyszne przekąski. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

      • Konkurs ekologiczny

      • 25.11.2022r.

       Miło nam ogłosić wyniki wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych.

        Konkurs EKO – BIŻUTERIA cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest zgłoszenie 31 prac. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy młodszej i starszej naszej szkoły. Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłową i oryginalną biżuterię.

       A oto zwycięzcy konkursu:

       W kategorii klas 1- 3:

       I miejsce: Mikołaj Przytulski kl. 2a II miejsce: Dominik Górewicz kl. 2a II miejsce Dominik Biliaczat kl. 1b III miejsce: Anna Magdziuk kl 1a

       W kategorii klas 4-8

       I miejsce: Szymon Januszewski kl. 6a II miejsce: Jan Mielechowicz kl. 4a III miejsce: Maja Przytulska kl. 6a

       Tytuł Eksperta -Eko otrzymała Aleksandra Radzewicz z klasy 6a. Ola musiała zmierzyć się z wieloma pytaniami dotyczącymi działań proekologicznych i uzyskała najlepszy wynik wśród uczniów naszej szkoły.

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Szczególne podziękowania i ukłony kierujemy w stronę Rady Rodziców za ufundowanie nagród wszystkim uczestnikom konkursu.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów!

      • Andrzejki klasy 1b i 2a

      • 24.11.2022r.​​​​​​​

       Andrzejki są wspaniałą okazją do  zabawy, integracji i uczą szacunku do tradycji. Uczniowie klas 1b i 2a spotkali się na wieczornej zabawie andrzejkowej. Wspaniała zabawa pozwoliła oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

      • Konkurs plastyczno- literacki ph. ,,Jan Paweł ll- papież ludzkich serc ''

      • 24.11.2022r.

       Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno- literacki ph. ,,Jan Paweł ll- papież ludzkich serc ''. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Miał na celu propagowanie wiedzy o Ojcu Świętym. Uczniowie wykonali prace plastyczne i literackie. Malowali portrety, pisali listy i wiersze. Prace konkursowe w swej treści nawiązywały do pontyfikatu Papieża - Polaka, ukazywały Jego osobowość, wzorce postępowania godne naśladowania- dobro i miłość. Tym konkursem chcieliśmy w szczególny sposób uczcić pamięć Jana Pawła II. Honorowy patronat nad konkursem został objęty przez Panią Dyrektor Justynę Jaromińską oraz Księdza Proboszcza Andrzeja Sadowskiego, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

      • Zebranie z Rodzicami

      • 17.11.2022r.

       Szanowni Rodzice!

       Dnia 23.11.2022 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSO w Knyszynie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych.

      • Narodowe Świeto Niepodległości

      • 15.11.2022r.

       W dniu 10 listopada 2022 r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.11 listopada to symbol walki o wolność i niepodległość. Uczciliśmy ten dzień częścią artystyczną, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne z oprawą muzyczną oraz tańcem dla Niepodległej z szarfami biało - czerwonymi w wykonaniu dziewcząt klas ósmych. W obchodach Dnia Niepodległości brali udział uczniowie klas IV - VIII SP.

      • Szlachetna Paczka

      • 12.11.2022r.

       W tym roku nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.

       W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!! Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują!

        Zbiórkę prowadzimy do 9 grudnia 2022 r. W tym roku chcemy pomóc Panu Sebastianowi, który mieszka sam i zmaga się z chorobami.

       Kluczowe potrzeby to:

       1. Pralka  2. Mikrofala 3. Odzież, obuwie.

       Pozostałe potrzebne artykuły znajdują się pod linkiem: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/95939/2419

       Od poniedziałku 14.11.2022 r. do szkoły można przynosić potrzebne artykuły.

      • Kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w dniu Wszystkich Świętych 01.11. 2022r.

      • 08.11.2022r.

        

       Jak co roku z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01. 11. 2022 r. została przeprowadzona kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie.

       W akcji aktywnie uczestniczyli jak zawsze - członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie z  klas: VIA i B, VIIA, VIIIA i B Szkoły Podstawowej w Knyszynie.

       W wyniku przeprowadzonej kwesty zebrano 5777 zł., co jest najwyższą kwotą w jednodniowych zbiórkach towarzystwa i naszej szkoły. Przy okazji akcji zaprezentowano zdjęcia już odnowionych nagrobków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację następnych grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

        Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu i wsparcie akcji. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.

                                                                                                                                                              Organizatorzy

      • Dzień postaci z bajek

      • 07.11.2022r.

       Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na przesłania  z nich płynące, a także zachęcić dzieci do czytania książek uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      • Klasy pierwsze w bibliotece

      • 07.11.2022r.

       Podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach projektu " Mała książka - wielki człowiek" do wspólnego czytania z rodzicami.

       Pierwszakom życzymy wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.