• Aktualności

      • Wyjazd do Strefy Wysokich Lotów

      • W zdrowym ciele zdrowy duch!⛹️‍♂️‍🤾‍♂️ Dlatego młodzież z naszej szkoły odwiedziła Strefę Wysokich Lotów w Białymstoku. WF do góry nogami to wspaniała zabawa.

      • Zawody sportowe-trójbój lekkoatletyczny

      • W dniu 27.04.2022 nasi uczniowie z klas IV brali udział w zawodach drużynowych w trójboju lekkoatletycznym.

       Drużyna dziewcząt zajęła 4 miejsce,

       Amelia Daniłowska indywidualnie zajęła 3 miejsce

       Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce i awansowała do dalszego etapu rywalizacji.

       Gratulacje!!!

      • "Krasnalkowe granie"-audycja muzyczna

      • "Krasnalkowe granie, czyli co to jest interpretacja" to kolejna bajka muzyczna, którą dzieci przedszkolne i kl. 1- 3 mogły dziś obejrzeć. Było to spotkanie zarówno z muzyką na żywo jak też dużą dawką humoru. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w muzycznej historii trzech niesfornych krasnali i królewny, którzy przedstawili dzieciom czym jest i na czym polega interpretacja w muzyce.

      • List MZ do rodziców i opiekunów w sprawie szczepień ochronnych przeciw chorobom zakaźnym.

      • Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

       pragnę Państwu przypomnieć, że wszystkie dzieci i młodzież w Polsce, do ukończenia 19 roku życia, mają prawo do bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, a w zakresie szczepień ochronnych również obowiązek ich realizacji zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych na dany rok kalendarzowy. Poza wykazem szczepień obowiązkowych są przez Ministra Zdrowia zalecane (odpłatne) szczepienia oraz nieodpłatne szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane w Polsce od ukończenia 5. roku życia dziecka. U dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym za realizację szczepień obowiązkowych odpowiada lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Szczepienia ochronne wykonywane zgodnie z PSO prawidłowo budują stan uodporniania przez kolejne lata i chronią przed poważnymi konsekwencjami chorób zakaźnych teraz i w przyszłości.

       Treść listu w załączniku-- Zalacznik_list_MZ_do_rodzicow_i_opiekunow_w_sprawie_szczepien_ochronnych_przeciw_chorobom_zakazn.pdf​​​​​​​

      • Wesołych Świąt Wielkanocnych

      • Z okazji Świąt Wielkanocy życzymy, aby te święta przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

        

                                                                       Dyrekcja ZSO w Knyszyn

                                                   Justyna Jaromińska Joanna Nalewajko

      • 12 kwietnia-dzień czekolady

      • We wtorek 12 kwietnia świętowaliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. W tym dniu każda osoba, która wypożyczała książkę w bibliotece mogła poczęstować się czekoladą. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali SUPER czekoladowy kiermasz, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci klas 0 recytowały wiersz o czekoladzie, a uczniowie klas I-VI przyjęły czekoladowe wyzwanie uczestnicząc w konkursie literackim na  krótki czekoladowy wiersz.

       Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękuję!

      • Informacja

      • Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie, w związku z rekolekcjami w tutejszej parafii 1 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I - VIII mają  dzień wolny od zajęć dydaktycznych. 

      • NIECODZIENNA POMOC

      • Pomaganie drugiemu człowiekowi, to dla jednych nieodłączna część życia, dzięki której mogą wesprzeć ludzi w trudnej sytuacji, dla innych szansa na poprawienie własnego samopoczucia.

       Dnia 12 marca 2022r. do naszej szkoły przyjechali Anglicy z niecodzienną misją. Okazało się, że ich podróż do Polski miała konkretny cel. Przywieźli osobom przybyłym z Ukrainy do Knyszyna różnorodne paczki zawierające żywność, środki higieniczne, kosmetyki, odzież, pieluchy, mleko, butelki i smoczki dla dzieci, kołdry, poduszki, pościel, koce i ręczniki. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych ludziom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym. Ta akcja, pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób.

       Zespół Szkół Ogólnokształcących serdecznie dziękuje tym, którzy wspomagali akcję. Naszej absolwentce, Pani Anecie i jej rodzinie z Bristolu, Polakom i Anglikom mieszkającym w Bristolu, Crofts End Church z Bristolu, Pani Sue Mackel z przyjaciółmi i Bath Weterans, oraz wielu osobom, dzięki którym udało się zebrać potrzebne rzeczy i pieniądze na transport. Podziękowania kierujemy również kierowcom, którzy przemierzyli dwa tysiące kilometrów, aby dowieźć zebrane produkty. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,,dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy dodatkowo okazują ją w prezenscie, który trafia prosto w serca wielu rodzin. Dostarczone produkty zostały przekazane Ukraińcom mieszkającym w Knyszynie.

       Podziękowania kierujemy również do strażaków OSP Knyszyn za pomoc w rozładunku busa.

      • "Ocalić historię od zapomnienia i łączyć pokolenia”

      • Dnia 08.03.2022 r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Płk Witolda Pileckiego z Knyszyna odwiedzili Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

       Wyjazd miał na celu przybliżyć historię ludzi zesłanych na Sybir oraz historię polskich oficerów pomordowanych w Katyniu. Jak możemy przeczytać na wystawie, „Syberia to kraina w Azji porośnięta tajgą. W języku polskim istnieje jednak jeszcze słowo Sybir, oznaczające coś zupełnie innego. Sybir to symbol niewoli i cierpienia obejmujący wszystkie miejsca w Rosji lub w Związku Sowieckim, do którego trafiali zesłańcy. (…) Sybir w XX wieku stał się największym więzieniem świata, symbolem cierpienia, bólu i tęsknoty, ale też niezłomności i walki o przetrwanie.” Biorąc udział w zajęciach edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się czym był Sybir, poznali niesamowite życiorysy Polaków, którzy w XIX w. na Syberii zbudowali swoje kariery. Siódmoklasiści i ósmoklasiści poznali syberyjską faunę i florę oraz kultury rdzennych plemion. Oprócz zajęć zwiedziliśmy muzeum. Wystawa bardzo przemawia do wyobraźni, bo życiorysy Sybiraków nie pozwalają na obojętność. Uczniowie poznali bliżej losy zesłanych i doświadczyli namiastki ich dramatu. Tematyka Sybiru oraz oficerów pomordowanych w Katyniu bardzo zainteresowała naszych uczniów. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści i historii ludzi wywożonych w różnych czasach na Sybir. Muzeum to nie tylko wystawa. To setki poruszających opowieści o wielu zesłańcach.

       Musimy pamiętać o tamtych tragicznych wydarzeniach i być strażnikami historii. Mamy przecież obowiązek pielęgnowania naszej przeszłości i przekazywania prawdy o niej.

      • POMOC UKRAINIE

      • W związku z sytuacją na Ukrainie Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie zorganizował zbiórkę potrzebnych rzeczy, materiałów opatrunkowych, pieluch, chusteczek nawilżanych oraz innych środków higienicznych i chemicznych; żywności długoterminowej ukraińskim rodzinom, a w szczególności dzieciom.

       Zespół Szkół Ogólnokształcących serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca. Oczywiście jak zawsze nie zawiedliście. Dzięki Wam udało nam się zebrać i przekazać wszystkie rzeczy potrzebne ludziom na granicy polsko-ukraińskiej.