• Aktualności

      • "Ogólnopolskie wybory książek"

      • 12.06.2024r.

       Nasza szkoła włączyła się w akcję "Ogólnopolskie wybory książek", której celem jest promowanie czytania książek wśród dzieci i poznanie preferencji czytelniczych naszych uczniów. Książki, które dzieci uznały za najbardziej interesujące to "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", " Pamiętnik Czarnego Noska i " Afryka Kazika."

      • Spotkanie autorskie

      • 10.06.2024r.

       Dzieci z klas II b i III a uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Przemysławem Wechterowiczem autorem książek dla dzieci.

       Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Knyszynie. Dzięki współpracy KOK w Knyszynie i Bibliotece Publicznej z naszą szkołą dzieci mogą uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach.

      • Dzień Patrona

      • 07.06.2024r.

       „Bohaterowie nie spadają z nieba, oni przychodzą na świat w rodzinie, ich późniejsza postawa wynika z tego, jakie przekazano im wartości, jakimi ludźmi byli, jaka była ich mała i duża Ojczyzna”. To motto przewodnie uroczystości, którą obchodziliśmy w naszej szkole – Dzień Patrona.

       W czasie uroczystego apelu uczniowie przywołali wspomnienia z przeszłości, przypomnieli sylwetkę niezwykłego Polaka. Syn, uczeń, mąż, ojciec, żołnierz niezłomny, patriota, a przede wszystkim człowiek… - Pułkownik Witold Pilecki.

       Panie Pułkowniku – pamiętamy!

      • "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

      • 05.06.2024r.

       „ W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH! ” to program profilaktyczny realizowany przez uczniów kl. 2a, 2b i 3a. Jego głównym zadaniem było kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz działania mające wpływ na ograniczenie korzystania przez dzieci z komputerów i smartfonów.

       Uczniowie nauczyli się zdrowego odżywiania oraz poznali sposoby spędzania wolnego czasu z korzyścią dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

       W jednym ze spotkań uczestniczył starszy kolega, Radek (klasa 7), który w bardzo zrozumiały sposób przedstawił prezentację nt. „ Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”;  odpowiedział też na wiele pytań.

       Podsumowaniem programu była wycieczka edukacyjno-profilaktyczna do Warszawy.

      • Wycieczka

      • 30.05.2024r.

       W dniach 27 - 29 maja uczniowie kl. 4 - 7 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Kopalni Soli w Bochni.

       Były to dni pełne wrażeń, wzajemnej integracji, zwiedzania i pieszych wędrówek po górach. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wawel, Dziedziniec Zamku Królewskiego i Stare Miasto. Drugi dzień to wędrówki po górach: Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Staw Smreczyński oraz krótki pobyt w  Zakopanem. Ostatniego dnia  mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy kopalnię w Bochni.

       Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i niezapomnianych chwil i widoków, które na długo zostaną w pamięci.

      • Dzień Dziecka

      • 27.05.2024r.

       Dziś zamiast plecaków przynieśliśmy koce i dobre humory. Pogoda zadbała, by promieni słonecznych nie zabrakło. A w szkole czekały zjeżdżalnie dmuchane, zielona trawa, boisko, napoje, lody i tradycyjny bigos i chłodne sale w szkole. Jak do tego dodaliśmy sportowe rywalizacje i błogie lenistwo pod błękitnym niebem, to wyszedł nam wspaniały DZIEŃ DZIECKA!

      • "Matmistrz"

      • 22.05.2024r.

       Dnia 22 maja 2024 odbyła się II edycja szkolnego konkursu matematycznego " Matmistrz" dla uczniów klas II i III.

       Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia.

       Wyniki konkursu:

       I MIEJSCE- Jan Łuksza klasa II b

       II MIEJSCE - Oliwer Wojtulewicz i Michał Marecki klasa II a

       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce !!!

      • Zmagania z ortografią

      • 21.05.2024r.

           21 maja odbyła się kolejna, IX już edycja konkursu powiatowego ,,Bezbłędek”. Głównym celem tego konkursu jest promowanie wśród uczniów umiejętności w zakresie poprawnej pisowni pod względem ortograficznym. Umiejętności, która niestety często jest zaniedbywana, a świadczy między innymi o szacunku do języka ojczystego.

          W konkursie wzięło udział łącznie 11 uczniów ze szkół podstawowych powiatu monieckiego w dwóch kategoriach wiekowych.

       Jako pierwsi dyktando pisali uczniowie z klas II – III. Oto laureaci:

       I miejsce - Tomasz Okrasiński z kl. IIb SP w Knyszynie

       II miejsce - Jan Torebko z kl. IIIa SP nr 2 w Mońkach

       III miejsce - Klaudia Szklanko z kl. III SP w Jaświłach

       W kategorii klas IV – VIII  miejsca zajęli:

       I miejsce -Gabriela Radzajewska z kl. Va SP nr 2 w Mońkach

       II miejsce - Julia Stankiewicz z kl. Vb SP w Krypnie

       III miejsce - Zuzanna Popławska z kl. VII ZSP w Jasionówce

       Dzięki ofiarności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu oprócz dyplomów  otrzymali liczne nagrody rzeczowe.

       Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów. Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu.

                                                                                             Organizatorzy

        

      • "Święta miłości kochanej Ojczyzny(...)"

      • 08.05.2024r.

       "Święta miłości kochanej Ojczyzny (...)Byle Cię można wspomóc, byle wspierać. Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać". Podczas dzisiejszej krótkiej inscenizacji uczciliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      • Chłopaki na medal!!!!!

      • 07.05.2024r.

       W dniu dzisiejszym 7.05.2024 w Łomży odbyły się finały wojewódzkie o Puchar Tymbarku w kategoriach U-8 i U-10.

       W turnieju wzięło udział 12 zespołów. Uczniowie klas pierwszych reprezentowali naszą szkołę w kategorii U-8. W rozgrywkach grupowych byli bezkonkurencyjni -zanotowali trzy zwycięstwa. Każda z drużyn reprezentujących swoją szkołę mogła wymyślić dla swojego zespołu dowolną nazwę. Stąd niektóre nazwy brzmiały dość egzotycznie. Nasi chłopcy mierzyli się z takimi zespołami jak Tygrys Brańsk 3:0, Suchowolskie Kozaki 9:0 czy Czwórką 3:1. W fazie finałowej spotkali się mistrzowie trzech grup grając systemem "każdy z każdym". Po remisie 0:0 z SP 51 Białystok minimalnie przegraliśmy z Hetmanem Skłodowscy Tykocin 0:1. W ostatnim meczu finałów zespół z Tykocina pokonał SP 51 Białystok różnicą trzech bramek, co zapewniło naszej drużynie drugie miejsce. Gratulacje!

        Na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz bramkarz -Karol Rutkowski, który w całym turnieju przepuścił 2 bramki I i zdobył tytuł najlepszego BRAMKARZA !

      • Puchar Tymbarku

      • 06.05.2024r.

       W dniu dzisiejszym w Łomży rozgrywane były finały wojewódzkie o Puchar Tymbarku. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali  Szkołę. W rozgrywkach grupowych wylosowali przeciwników z najwyższej półki. Drużyny z Siemiatycz, Suwałk i Białegostoku opierały się w głównej mierze na chłopakach na co dzień trenujących w miejscowych klubach. W konfrontacji z takimi zespołami, mimo ambitnej postawy, niestety doznaliśmy trzech porażek. Na pocieszenie w dwóch meczach zdołaliśmy zdobyć bramki honorowe. Po trzech meczach grupowych zakończyliśmy zmagania turniejowe.

       Nasze dziewczyny, podobnie jak chłopcy, po dwóch meczach w grupie zakończyły swoją przygodę z finałami wojewódzkimi. Również miały bardzo wymagające rywalki Pomimo ambitnej postawy nie sprostały swoim przeciwniczkom z Łomży i Klukowa.

       DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZENNICOM I UCZNIOM ZA GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY.

      • UWAGA! OGŁOSZENIE!

      • 25.04.2024r.

       Finał Wojewódzki w Łomży

       • U 12 dziewczęta i chłopcy (klasy 4 - 5)

       06.05.2024 (poniedziałek) wyjazd spod szkoły godzina 7.30. Zabieramy ze sobą OBOWIĄZKOWO AKTUALNĄ LEGITYMACJĘ, kanapki, wodę, owoce.

       • U-8 chłopcy klasa 1

       Wyjazd 07.05.2024 (wtorek) godz. 7.30. Zabieramy ze sobą OBOWIĄZKOWO AKTUALNĄ LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ, coś do jedzenia, wodę.

       Powrót w godzinach popołudniowych około godziny 15 - 16. Dzieci dojeżdżające spoza Knyszyna nie będą miały zorganizowanego dowozu do domu autobusami szkolnymi i trzeba będzie je odebrać osobiście.

       Adam Kozłowski

      • I znowu sukces!

      • 25.04.2024r.

       Uczniowie naszej szkoły w dniu 24.04.2024 brali udział w turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Mońkach . OBIE EKIPY ZAJĘŁY W SWOICH KATEGORIACH WIEKOWYCH 3 MIEJSCA. Gratulacje!!!

      • Wycieczka

      • 23.04.2024r.

       23 kwietnia uczniowie klasy 4a, 5a, 6a oraz klas 7 wyjeżdżali na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się: zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą "Piłkarskie emocje", zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Świata Iluzji. Uczniowie wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

      • Brawo nasi sportowcy!

      • 23.04.2024r.

       W dniu 20 kwietnia w Białymstoku na Pietraszach uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Finałach Wojewódzkich Biegów Przełajowych. Trasa była wymagająca, a warunki pogodowe bardzo trudne. W każdym z roczników prawo startu miało 60 biegaczy z poszczególnych szkół, którzy wcześniej uzyskali awans.

       Najlepszy wynik uzyskała Maja Wojtecka - 11 miejsce w kategorii dziewcząt oraz Krystian Popławski miejsce 12 w kategorii chłopców.

       Bardzo dobrze wypadli również pozostali startujący zawodnicy Aleksandra Jakubik, Olivia Kipling i Szymon Rafałko przyczyniając się do zdobycia punktów w klasyfikacji drużynowej szkoły.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie barw naszej szkoły w Finałach Wojewódzkich.

      • Kolejny sukces!!!

      • 18.04.2024r.

       W dniu dzisiejszym miała miejsce druga odsłona Turnieju o Puchar Tymbarku. Do rywalizacji na stadionie w Mońkach stanęły dziewczyny i chłopcy kategorii U- 12. Nasze dziewczęta nie pozostawiły złudzeń, kto w dniu dzisiejszym zasługiwał na awans do finału Wojewódzkiego w Łomży. Bez straty bramki wygrały swoje mecze z koleżankami z SP nr 1 w Mońkach i SP w Laskowcu. W finałach poprzeczka wymagań będzie zawieszona zdecydowanie wyżej.

       Rywalizacja chłopców dostarczyła zdecydowanie więcej emocji, których nie powstydziłyby się mecze półfinałowe Ligi Mistrzów z dnia wczorajszego. Nasi reprezentanci mieli do rozegrania 3 mecze z drużynami z SP 1 w Mońkach. W pierwszym spotkaniu pomimo dogodnych sytuacji z obu stron, padł bezbramkowy remis. W drugim meczu wynik po pierwszej połowie brzmiał 1 do 3 dla gospodarzy. Mogło by się wydawać, że rywalizacja jest już zakończona, ale nasi chłopcy nie załamali się i odrobili straty wygrywając ostatecznie w dramatycznych okolicznościach 5 do 4. Tym meczem zasłużyli na przydomek waleczne serce.  Aby awansować, podobnie jak dziewczyny, do finału w Łomży musieli wygrać ostatni mecz. Radości nie było końca, gdy po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 2:0 Knyszyn!. Tym samym obie drużyny awansowały do Finału w Łomży, który odbędzie się w dniu 06.05.2024.

       Lista osób, które przyczyniły się do sukcesu Naszych uczniów wydłuża się. Obok Trenerów Jastrzębia Knyszyn należy wymień szkoleniowców szkółek piłkarskich Włókniarz Białystok i Progres Białystok, w których na co dzień swoje piłkarskie umiejętności szlifują niektórzy nasi uczniowie. To również Wasz sukces! Gratulacje!

      • Turniej o Puchar Tymbarku

      • 15.04.2024r.

       W dniu 15.04.2024 odbyła się pierwsza odsłona Turnieju o Puchar Tymbarku.

       Na boisku w Mońkach rywalizowali chłopcy w kategoriach U-8 i U-10. Wspaniale zaprezentowali się chłopcy z klas 1 SP w Knyszynie (U-8) wygrywając swoje mecze. W nagrodę będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w finale wojewódzkim w Białymstoku. Niewiele zabrakło starszym chłopakom, aby pójść w ślady swoich młodszych kolegów. Niestety w decydującym meczu przegrali z rówieśnikami z SP w Mońkach 0:2. Mimo ogromnego zaangażowania i w miarę wyrównanego meczu musieliśmy uznać wyższość chłopaków z Moniek.

       GRATULACJE NASZYM PRZECIWNIKOM! POWODZENIA W FINALE W BIAŁYMSTOKU!

       Sukces młodych piłkarzy to w dużej mierze zasługa Trenerów na co dzień prowadzących treningi w "JASTRZĘBIU" KNYSZYN. Gratulacje!