• Einstein też miał 3 lata − rozwój kreatywności u przedszkolaka

• Rozpoczęcie projektu „Einstein też miał 3 lata”.

• 04.10.2022 20:29
            • Od 6 grudnia 2021 r. w Przedszkolu w Knyszynie rozpoczął się projekt „Einstein też miał 3 lata”. Na początku ruszyły warsztaty plastyczno – techniczne. Głównym celem zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. W wyniku czego możliwe jest odkrywanie przyjemności tworzenia jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy. Wyzwalała się u dzieci radość tworzenia i wiara we własne uzdolnienia. Uczestnicy zajęć eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace. Równolegle z warsztatami plastyczno – technicznymi ruszyły zajęcia ruchowe. Celem tych zajęć jest troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeb regularnej aktywności fizycznej. Sprzyja to rozwojowi dzieci, procentuje w codziennym życiu, ale także sprzyja uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Zajęcia ruchowe poprzez swoją formę przygotowują dziecko do aktywności fizycznej i działania w grupie. Im trafniejsze i pełniejsze jest nasze oddziaływanie, tym zdrowsze i radośniejsze jest dziecko.