• PRZYGOTOWANIA UCZNIÓW PRZED WYJAZDEM DO HISZPANII

• 11.06.2024 18:35

• Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie zrealizowali szereg przygotowań do wyjazdu. Oprócz wsparcia organizacyjnego, podczas zajęć poruszane były ciekawe tematy, które nie tylko zwiększyły gotowość młodzieży do uczestnictwa z zagranicznej mobilności, ale również rozbudziły apetyt na hiszpańską przygodę!

Grupowa mobilność uczniów to nie tylko wyjazd edukacyjny – ale również szereg innych działań, które mają wpływ na zwiększanie kompetencji wszystkich uczestników projektu. Wśród nich jest przeprowadzenie przygotowania uczestników pod kątek językowym, kulturowym, pedagogicznym  i organizacyjnym.

Dzięki przygotowaniu uczestnicy zwiększyli gotowość do wyjazdu w różnych aspektach. W trakcie przygotowania językowego poznali słownictwo ułatwiające codzienne funkcjonowanie za granicą. Część kulturowa poświęcona Hiszpanii, jej kulturze, historii, społeczeństwu, posłużyła zarówno zebraniu informacji przydatnych w podróży, jak i zwiększeniu wiedzy na temat kraju przyjmującego, która będzie miała wpływ na aktywne uczestnictwo w zajęciach podczas mobilności. Przygotowanie pedagogiczne zwiększa motywację do działań grupowych i indywidualnych, psychiczną gotowość do odbycia wyjazdu oraz pozwala na dokładne określenie zakresu wsparcia, którego potrzebuje uczeń ze strony szkoły i opiekunów. Przygotowanie organizacyjne pozwoliło uczestnikom oraz ich rodzicom poznać szczegóły i ważne aspekty związane z podróżą, zakwaterowaniem, wyżywieniem, programem mobilności.

Uczestnictwo w przygotowaniu w istotny sposób przyczyniło się do zwiększenia poczucia gotowości młodzieży do wyjazdu.

Bardzo dziękujemy kadrze nauczycielskiej, która zaangażowała się w przygotowanie uczestników.