• Aktualności

      • Biwak klasy 8a

      • W dniach 17-18.06.2021 r. klasa VIII A uczestniczyła w biwaku zorganizowanym w "SIEDLISKU Z WIDOKIEM" nad Jeziorem Zygmunta Augusta.

       Przy upalnej pogodzie, w cudownym miejscu, które zachwycało niezwykłą przyrodą i przepięknymi widokami odpoczywaliśmy aktywnie po trudnym okresie nauki zdalnej. Podziwialiśmy zachód słońca nad jeziorem, a najbardziej wytrwali także wschód – o godzinie 04.12. Nocą mieliśmy okazję oglądać Wielki Wóz i  obserwować "spadające gwiazdy".

       Zgodnie z przygotownym programem naszego biwakowania realizowaliśmy nasze działania: w zdrowej rywalizacji sportowej (turniej ringo, piłki siatkowej i kometki) oraz grach edukacyjnych (szachy, monopol).

       W drugim dniu biwakowania mieliśmy ogromną przyjemność gościć - P. dyr. M. Tywończuk i P. dyr. B.Gosko. Podczas spotkania uczniowie w miłej i przyjaznej atmosferze mogli podzielić się swoimi wrażeniami z biwaku i porozmawiać o szkole oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Integracja klasy przebiegała w miłej atmosferze, otwartości i wrażliwego, pełnego szacunku spojrzenia na siebie nawzajem. Był czas na rozmowy, dyskusje oraz utrwalenie swoich przyjaźni.

       Niestety świetny wypoczynek dobiegł końca i nieco zmęczeni jednak pełni miłych wspomnień, musieliśmy rozstać się z tym przepięknym zakątkiem.

      • Ćwiczymy dobrą postawę

      • Ćwiczymy dobrą postawę!

       Kolejny zestaw ćwiczeń na dobrą postawę. Można ćwiczyć w domu i w plenerze.  Pani Ewa Poduch proponuje zestaw ćwiczeń z laskami. Przeczytajcie rady pani Ewy!

       Grunt  to dobra postawa.

       „Od tego jak stoisz i poruszasz się a nawet siedzisz zależy wiele. Właściwa postawa nie tylko korzystnie wpływa na wygląd (sprawia, że  wydajesz się wyższy i szczuplejszy), umożliwia wyprostowanie pleców  i rozluźnienie mięśni, zwiększa pojemność płuc  i  wpływa na lepsze samopoczucie.

       Kolejną propozycją dla kształtowania prawidłowej postawy ciała są ćwiczenia z kijkami (laski gimnastyczne). Poniżej przedstawiamy zestaw ćwiczeń z laskami w wykonaniu dziewcząt klas VI, są to ćwiczenia wzmacniające i  rozciągające mięśnie posturalne (ćwiczenia  wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, mięśnie  tułowia w różnych płaszczyznach ze stabilizacją obręczy barkowej oraz  ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha). Zachęcamy do ćwiczeń.”

      • Miłe spotkanie w szkole

      • 18.06.2021 piątek był niezwykłym dniem. Naszą szkołę i klasę 3b odwiedziły trzy przemiłe dziewczyny. Mama - Magdalena Ostrowska- absolwentka naszej szkoły od wielu lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która chciała odwiedzić "swoją szkołę", ale zarazem pokazać ją swoim córkom Mayi i Neli.

       Uczniowie klasy 3b byli bardzo ciekawi jak wygląda nauka w szkole w Stanach Zjednoczonych. Zadawali mnóstwo pytań, a dziewczynki chętnie odpowiadały o nauce w szkole amerykańskiej i drugiej do której uczęszczają- szkole polskiej. Klasa 3b zaprosiła dziewczynki do wspólnej zabawy na klasowym pikniku, podczas którego Maya i Nela mogły ćwiczyć konwersację w języku polskim, a uczniowie klasy 3 b swoje umiejętności z języka angielskiego. Przekonali się jak bardzo ważna jest nauka języka np. angielskiego.

       Szkoła wywarła duże wrażenie. Pani Magdalena rozpoznała "stare" kąty, ale zauważyła jak pięknie rozbudowała się szkoła i jej otoczenie. Mamy nadzieję, że to początek naszej znajomości, a dziewczynki po powrocie z wakacji przekażą nasze pozdrowienia szkole polonijnej.

      • "Otwórz się na pomoc"-gra interaktywna

      • Gmina Knyszyn przyłączyła się  do  kampanii promocyjnej „Otwórz się na pomoc” o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu, w ramach projektu pt. "Realizacja działań z zakresu edukacji i bezpieczeństwa publicznego ukierunkowanych na kształtowanie właściwych postaw funkcjonowania społecznego w sytuacji występowania zagrożeń epidemiologicznych".

       Program  ma za zadanie pomóc zmierzyć się  z zagrożeniami jakie niesie internet. Dzieci i młodzież bardzo często uzależniają się od gier komputerowych, od internetu oraz są narażone na przemoc oraz internetowy hejt. Często uzależnienia powodują poważne problemy i mają wpływ na życie osób uzależnionych i ich rodzin.

       Film interaktywny pn. „Otwórz się na pomoc” jest to opowieść  wymagająca od uczestnika akcji (podobnej jak w grze), od decyzji gracza zależy jak potoczy się historia. W kampanii promocyjnej możemy, w stworzonym  specjalnym dziale  „Prawdziwe historie”, posłuchać aktorów przedstawiających rzeczywiste  historie dzieci, które musiały zmierzyć się z uzależnieniem od alkoholu, hejtem i przemocą w sieci, uzależnieniem od internetu. Znajdziemy tu również również część dotyczącą  problemu zdrowia psychicznego rodzin w zamknięciu w czasie pandemii.

       Zapraszamy rodziców i dzieci do połączenia przyjemnego z pożytecznym i zagrania w tą nietypową grę, pokierowania losem bohatera filmu – 12 letniego Dominika – chłopaka uzależnionego od gier komputerowych, aby przekonać się jakie wybory przybliżają go do rodziny, a jakie sprawiają, że pogłębia się on w swoich negatywnych przyzwyczajeniach.

      • Dzień Dziecka i Dzień Sportu

      • 14 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy oraz nauczyciele przygotowali uczniom wspaniałą zabawę.

       Dzień zaczął się od uroczystego powitania uczniów przez Panią Dyrektor ZSO w Knyszynie Magdalenę Tywończuk, następnie była wspólna gimnastyka, zawody sportowe, przeciąganie liny oraz mnóstwo innych atrakcji takich jak: pokazy robotów, koktaile zdrowe- bo owocowe, oraz salon fryzjerski dla dziewczynek. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował charytatywny kiermasz z ruletką "Dla Nikosia", podczas którego udało nam się uzbierać ponad 700 zł!

       Kiermasz przedszkolny trwa do 18.06!!! Zapraszamy do udziału!!!

       Uczniowie klas 1-3 po rozgrywkach sportowych, posileniu się bigosem i kiełbaskami zrobili piknik z wychowawcami.

       Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim uczniom pyszne lody dla ochłody. Dziękujemy bardzo!

       Uczniów odwiedziła Policja, a także strażacy z OSP w Knyszynie, którym również dziękujemy!

       Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i za to, że zaszczycili nas swoją obecnością w tak wyjątkowym dniu.

       Zapraszamy do obejrzenia filmu, wszystkie profesjonalne zdjęcia wykonała zaprzyjaźniona ze szkołą fotografka Let's make memories Fotografia Ewa Radecka.

      • Uroczyste otwarcie placu zabaw w przedszkolu

      • W dniu 14.06 grupy przedszkolne i klasy "O" wzięły udział w oficjalnym otwarciu nowo powstałego placu zabaw pod honorowym patronatem Radnych VIII Kadencji Rady Miejskiej w Knyszynie. Na uroczystość przybyło wielu gości. Wielkie podziękowania składamy Proboszczowi Parafii pw. Św Jana Apostoła i Ewangelisty ks. Andrzejowi Sadowskiemu, za poświęcenie miejsca radości i zabawy.

       Podczas spotkania nastąpił toast z soku z cytryny oraz uroczyste przecięcie wstęgi. Po chwili plac wypełnił się dziećmi, które z radością korzystały z nowych sprzętów. Goście zostali także zaproszeni na słodki poczęstunek oraz tort. Pani Dyrektor Magdalena Tywończuk, wraz z nauczycielami i dziećmi wręczyła zaproszonym gościom, zaangażowanym w budowę placu zabaw, kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA. Dziękujemy rodzicom za wszystkie smakołyki i przepyszny tort oraz Radzie Rodziców, która zasponsorowała lody wszystkim Przedszkolakom.

       Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie.

      • Wyjazd do kina

      •       Dnia 16.06.2021 r. uczniowie klas 4a, 4b, 5 i kilkoro uczniów z 6b wspólnie z nauczycielami wybrali się do kina na film "Krudowie 2: Nowa Era". Film to pełna przygód animowana komedia przedstawiająca konfrontację dwóch rodzin z kompletnie innych epok.  Oglądając film dostaliśmy opowieść o rodzinie, miłości, negatywnym wpływie telewizji i zrozumieniu drugiego człowieka. Wszelkie aspekty emocjonalne zostały dobrze rozłożone, a morał był zrozumiały. "Krudowie 2" to film, w którym rozrywka jest solidna. 

       To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie, a emocje związane z filmem pozostały na długo.Po wizycie w kinie i towarzyszącym jej emocjom trochę zgłodnieliśmy i pojechaliśmy na posiłek do restauracji McDonald’s. Wśród uczniów było słychać, że film każdemu się podobał i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

      • Biwak klasy 7a

      • W dniach 14-15 czerwca odbył się biwak klasy VIIA w "Siedlisku z widokiem", który jest położony w Knyszynie. Atrakcji nie brakowało!

       Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Po dotarciu na miejsce ogromne wrażenie wywarł na nas widok na Jezioro Zygmunta Augusta, spokój, cisza i piękna przyroda. Zjazd linowy zapewnił nam wszystkim nielimitowany czas zabaw. Bawiliśmy się również przy dżwiękach dyskotekowych rytmów.

       Podczas wieczornego integracyjnego ogniska mogliśmy upiec kiełbaskę, porozmawiać o swoich zainteresowaniach i pasjach a takżę  zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

       Drugiego dnia wybraliśmy się na spacer, gdzie mogliśmy obserwować walory krajobrazu własnej okolicy. Przyroda i zapachy natury sprawiły, że czerpaliśmy radość z mieszkania i przebywania właśnie w gminie  Knyszyn.

       Z biwaku wróciliśmy z wieloma przeżyciami, nową wiedzą. Małe zmęczenie jest tylko dowodem na dobrze spędzony czas.

                                                                                                     Joanna Klimowicz i Justyna Jaromińska

      • „Tatrzańska niepodległa” -wystawa

      • Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Tatrzańskim przygotowało wystawę poświęconą znaczeniu gór w rozwoju kultury, sportu i turystyki w II Rzeczypospolitej. Ekspozycja „Tatrzańska niepodległa” dostępna jest bezpłatnie do pobrania. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

       Wystawa „Tatrzańska niepodległa” to materiał popularnonaukowy, który przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią Podhala i Zakopanego, rozwojem sportów zimowych, turystyki i ochrony przyrody.

       Do pobrania i obejrzenia: "Tatrzańska niepodległa"

      • Granie na ekranie

      • Za nami cykl spotkań, w których brali udział nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie oraz rodzice naszej szkoły (dziękujemy za poświęcony czas!).

       Szkolenia odbywały się w ramach projektu "Granie na Ekranie", którego organizatorem jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, a którego FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG jest partnerem merytorycznym i głównym wykonawcą. Miały na celu odpowiedzieć na pytanie czy granie w gry komputerowe to rozwijająca rozrywka czy zagrożenie?

       Zapraszamy do zapoznania się z ikonografikami – naprawdę warto!!!!

      • Podsumowanie szkolnego konkursu chemicznego

      • 18 maja 2021 r. odbył się szkolny konkurs pt. „MARATON CHEMICZNY”. Jego celem jest popularyzowanie chemii jako nauki przyrodniczej, rozwijanie zainteresowań uczniów, a także rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania w dziedzinie chemii.  

       W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas VII szkoły podstawowej. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na temat budowy i właściwości otaczających nas substancji, zachodzących przemian oraz wykorzystania poznanych praw w obliczeniach chemicznych.

       W zmaganiach konkursowych najwyższy wynik, a tym samym I MIEJSCE zajęła ZUZANNA DEC  z klasy VII a,  II miejsce – DAWID DANIŁOWSKI  z klasy VII b. Natomiast III miejsce zdobyła ZOFIA SIENKIEWICZ  z klasy 7VII a.

       Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów!

       Marta Kamińska-nauczyciel chemii

      • Informacja

      • Wykaz sal lekcyjnych na zajęcia stacjonarne od 7 czerwca

       Sala 225 (65) – kl. IV a

       Sala 224 (64) – kl. IV b

       Sala 223 (62) – kl. V

       Sala 218 (58) – kl. VII b

       Sala 217 (57) – kl. VII a

       Sala 216 (54) – kl. VI a

       Sala 215 (53) – kl. VIII a

       Sala 214 (52) – kl. VIII b

       Sala 213 (jęz.) - kl. VI b

      • Informacja o opłatach

      • Informujemy, że od czerwca wracają opłaty na konto- żywieniowe i za pobyt dziecka.

       Opłata dla szkoły podstawowej za miesiąc czerwiec wynosi:

       Klasy I-III -49,00 zł.

       Klasy IV-VIII- 59,50 zł.

        

       Nr konta żywieniowego

       22807600010000081120000040

       Nr konta za pobyt

       77807600010000081120000020