• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2020/21

      • W dniu 25 czerwca 2021r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 miały swoją uroczystość klasy 1-3 a o godz. 11.00 klasy 4-8

       Uroczystości rozpoczęła pani Dyrektor Magdalena Tywończuk, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Głos zabrali również Ks. proboszcz Andrzej Sadowski i przedstawiciele Rady Rodziców.

       Podczas apelu uczniowie klas VII pożegnali tegorocznych absolwentów i wręczyli im drobne upominki.

       Ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za ich wysiłek, trud włożony w wychowanie i naukę, za obecność w ważnych dla nich chwilach. Na zakończenie swojej części artystycznej wykonali taniec “belgijka”.

       W czasie uroczystości Pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Młodzież klas VIII otrzymała pamiątkowe statuetki absolwenta. 

       Uroczystość zakończono życzeniami wspaniałych, bezpiecznych wakacji oraz wytchnienia od obowiązków szkolnych, by powrócić we wrześniu z nową energią do pracy.

      • Podsumowanie konkursów upamiętniających Patrona szkoły Pułkownika Witolda Pileckiego

      • W dniu 25 czerwca 2021 r. przy okazji zakończenia roku szkolnego odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom trzech konkursów upamiętniających postać Patrona Szkoły Podstawowej w Knyszynie Pułkownika Witolda Pileckiego.

       W konkursie historycznym o życiu i działalności Płk. Witolda Pileckiego:

             I miejsce zajął: Piotr Masłowski – ucz. kl. VI B

             II miejsce zajęła: Zuzanna Dec – ucz. kl. VII A

             III miejsce zajęła: Dominika Dobrzycka – ucz.  kl. VII B

       W konkursie literackim o Płk. Witoldzie Pileckim:

             I miejsce zajęła: Zuzanna Dec – ucz. kl. VII A

             II miejsce zajęła: Dominika Dobrzycka – ucz.  kl. VII B

       W konkursie na najlepszą prezentację o Patronie szkoły:

             I miejsce zajął: Dawid Kakareko –ucz. kl. VIII B

             II miejsce zajęła: Anna Wysocka – ucz. kl. VIII A

             III miejsce zajęła: Wiktoria Dzięgielewska – ucz. kl. VIII B

                                                                Gratulujemy nagrodzonym!

      • "Granie na ekranie"

      • Zakończyliśmy pierwszy etap działań prowadzonych w ramach projektu GRANIE NA EKRANIE (szkolenia), czego efektem są certyfikaty. W szkoleniach brali udział również nauczyciele i rodzice. A od nowego roku szkolnego będziemy działać!

      • Wyjazd na "paintball"

      • Ostatniego dnia zajęć dydaktycznych w kończącym się roku szkolnym, 24 czerwca 2021 r., chętni uczniowie z klasy VIIa oraz VIIIa, pod opieką swojego katechety, księdza Krzysztofa, wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do bliskich Knyszynowi Kozińc. Celem wycieczki była zabawa w grę „paintball”. Po odpowiednim wyekwipowaniu grupy podzieliliśmy się na dwie drużyny, żeby już w bojowych nastrojach, spotkać się na trzech różnych polach „walki”. Można było wtedy bez przeszkód dać upust swoim emocjom. Świszczące nad głową kulki drużyny przeciwnej znacznie podgrzewały atmosferę, adrenalina buzowała w żyłach chyba wszystkich. Dobrze, że to była tylko zabawa… W przerwie można było się posilić przy palącym się niemrawo ognisku (przed naszym przyjazdem przeszła burza i drzewo było mokre). Najedzonym dopisywał świetny humor. Jeszcze długo będziemy wracać do tych mile spędzonych chwil.

       P.S. Efekt końcowy to:

       – 0 zabitych,

       – 0 rannych,

       – „banany” na twarzach młodzieży.

      • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

      • Klasy 3 A i 3 B zakończyły swoją przygodę z Międzynarodowym Projektem "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Wielkie gratulacje należą się uczniom, którzy dzielnie wykonywali wszystkie zadania zdobywając nową wiedzę.

      • "Z kulturą mi do twarzy"-projekt klas 3 zakończony

      • Klasy 3a i 3b zakończyły swój udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Z wielkim zaangażowaniem wykonali 21 projektowych zadań. Bardzo się cieszymy, że byliśmy wśród tak licznego grona uczestników .

      • "Mega Misja" zakończona

      • 22.06.21r. po raz ostatni w roku szkolnym 2020/21 uczniowie klas 3 mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych Fundacji Orange "Mega Misja". Zajęcia odbywały się regularnie raz w tygodniu. Spotkania były oparte na mechanizmie gry edukacyjnej z niesamowitymi bohaterami Julką, Kubą i psotnikiem Kabelkiem. Do tej pory uczniom udało się zdobyć 2 tablety, książki i audiobooki, gry oraz 2x zestawy kreatywne. Uczniowie korzystają z nagród podczas zajęć. Dziś nasi niesamowici uczniowie wylosowali kreatywne nagrody do domu.

      • Dzień w Folwarku Milewszczyzna

      • Ostatni dzień nauki uczniowie klas V i VI spędzili w Folwarku Milewszczyzna. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji, np. zwiedzanie średniowiecznego grodu obronnego z X-XI w., poznanie realiów życia ludzi w dawnych czasach, obejrzenie co kryje wnętrze wiatraka. Dziewczęta z dużym zainteresowaniem obserwowały pokaz tkactwa dwuosnowego. Dużo radości sprawiło wszystkim namalowanie swoich autorskich toreb, które będą doskonałą pamiątką z wyjazdu. Nie zabrakło też pieczenia kiełbasek w ognisku.

      • Dzień Rodziny w klasach drugich

      • - podsumowanie  działalności zespołu artystyczno-teatralnego „KLAPS”

       23 czerwca o godz. 16.00 na hali sportowej zebrali się uczniowie klasy 2a i 2b naszej szkoły wraz z rodzicami, by w Dniu Taty podkreślić, jak ważna w naszym życiu jest rola rodziny.

       Dzieci wykazały się dużymi zdolnościami aktorskimi, muzycznymi i tanecznymi. Mamy po kryjomu ocierały łzy ze wzruszenia, zaś tatusiowie mogli przekonać się, że ich rola w domu jest niezastąpiona. Przy dźwiękach piosenki Kabaretu Starszych Panów pt. ”Rodzina, ach rodzina” rozpoczął się wspólny śpiew i zabawa. Niezawodna w domu mama i pracowity tata, który ją zawsze wspiera, wsłuchani w przejmujące, choć czasami śmieszne wiersze i piosenki mogli spędzić wreszcie wspólny czas. „List do Matki” Violetty Villas w wykonaniu Leny całkowicie rozbroił serca zebranych. Piosenka Urszuli „Bądź zawsze blisko mnie”, jak również „Nie ma jak u mamy” Wojciecha Młynarskiego przypomniały, że rodzinna miłość, radość, uśmiech zawsze zwyciężają nad smutkiem, złością i nienawiścią. Deszcz i burza próbowały zakłócić imprezę, ale chmury rozgoniły takty piosenki „Daj mi rękę Tato, już na dworze ciemno”.

       Występ zakończyły wyśpiewane „Dla mamy i taty” podziękowania za każdy dzień, noc, życie. Radosna wytańczona polka doprawiły imprezie uroku i humoru.

       Małgorzata Fiedoruk, Anna Wojewnik, Izabela Kłubowicz

      • POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

      • 22 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej.

       W tym roku z uwagi na pandemię, konkurs wyglądał trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie nie wykonywali utworów w wersji na żywo. Ich zadaniem było nagranie swojego występu i przesłanie do organizatorów. Nagrania odbyły się w naszej szkole w dniu 14 czerwca.

       Miło mi jest poinformować, iż nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

       Klasy I- III

       Zofia Łuksza, Malwina Niedzielewska, Lena Woroniecka w kategorii: Zespół  za wykonanie utworu Louisa Armstronga “What a wonderful world’ zajęły II miejsce

       Klasy IV - VIII

       Zuzanna Dec w kategorii: Solista za wykonanie utworu Miley Cyrus “Nothing breaks like a heart”  zajęła II miejsce

       Zuzanna Dec i Jakub Rutkowski w kategorii: Zespół za wykonanie utworu “Shallow”  z repertuaru Lady Gagi i Bradley Coopera zajęli II miejsce.

       Dziękuję za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu Paniom: Annie Jelskiej i Izabeli Kłubowicz.

       Krystyna Jankowska

       nauczyciel języka angielskiego

      • IX Edycja Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”

      • Piotr Budny- uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie jako jedyny reprezentował gminę Knyszyn w IX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej - konkurs zorganizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pietruszkę i Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego. Opiekunem wspierającym Piotra był Pan Andrzej Paszkowski - nauczyciel historii.

       Piotrze gratulujemy!!!

      • Biwak klasy 8a

      • W dniach 17-18.06.2021 r. klasa VIII A uczestniczyła w biwaku zorganizowanym w "SIEDLISKU Z WIDOKIEM" nad Jeziorem Zygmunta Augusta.

       Przy upalnej pogodzie, w cudownym miejscu, które zachwycało niezwykłą przyrodą i przepięknymi widokami odpoczywaliśmy aktywnie po trudnym okresie nauki zdalnej. Podziwialiśmy zachód słońca nad jeziorem, a najbardziej wytrwali także wschód – o godzinie 04.12. Nocą mieliśmy okazję oglądać Wielki Wóz i  obserwować "spadające gwiazdy".

       Zgodnie z przygotownym programem naszego biwakowania realizowaliśmy nasze działania: w zdrowej rywalizacji sportowej (turniej ringo, piłki siatkowej i kometki) oraz grach edukacyjnych (szachy, monopol).

       W drugim dniu biwakowania mieliśmy ogromną przyjemność gościć - P. dyr. M. Tywończuk i P. dyr. B.Gosko. Podczas spotkania uczniowie w miłej i przyjaznej atmosferze mogli podzielić się swoimi wrażeniami z biwaku i porozmawiać o szkole oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Integracja klasy przebiegała w miłej atmosferze, otwartości i wrażliwego, pełnego szacunku spojrzenia na siebie nawzajem. Był czas na rozmowy, dyskusje oraz utrwalenie swoich przyjaźni.

       Niestety świetny wypoczynek dobiegł końca i nieco zmęczeni jednak pełni miłych wspomnień, musieliśmy rozstać się z tym przepięknym zakątkiem.

      • Ćwiczymy dobrą postawę

      • Ćwiczymy dobrą postawę!

       Kolejny zestaw ćwiczeń na dobrą postawę. Można ćwiczyć w domu i w plenerze.  Pani Ewa Poduch proponuje zestaw ćwiczeń z laskami. Przeczytajcie rady pani Ewy!

       Grunt  to dobra postawa.

       „Od tego jak stoisz i poruszasz się a nawet siedzisz zależy wiele. Właściwa postawa nie tylko korzystnie wpływa na wygląd (sprawia, że  wydajesz się wyższy i szczuplejszy), umożliwia wyprostowanie pleców  i rozluźnienie mięśni, zwiększa pojemność płuc  i  wpływa na lepsze samopoczucie.

       Kolejną propozycją dla kształtowania prawidłowej postawy ciała są ćwiczenia z kijkami (laski gimnastyczne). Poniżej przedstawiamy zestaw ćwiczeń z laskami w wykonaniu dziewcząt klas VI, są to ćwiczenia wzmacniające i  rozciągające mięśnie posturalne (ćwiczenia  wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, mięśnie  tułowia w różnych płaszczyznach ze stabilizacją obręczy barkowej oraz  ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha). Zachęcamy do ćwiczeń.”

      • Miłe spotkanie w szkole

      • 18.06.2021 piątek był niezwykłym dniem. Naszą szkołę i klasę 3b odwiedziły trzy przemiłe dziewczyny. Mama - Magdalena Ostrowska- absolwentka naszej szkoły od wielu lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która chciała odwiedzić "swoją szkołę", ale zarazem pokazać ją swoim córkom Mayi i Neli.

       Uczniowie klasy 3b byli bardzo ciekawi jak wygląda nauka w szkole w Stanach Zjednoczonych. Zadawali mnóstwo pytań, a dziewczynki chętnie odpowiadały o nauce w szkole amerykańskiej i drugiej do której uczęszczają- szkole polskiej. Klasa 3b zaprosiła dziewczynki do wspólnej zabawy na klasowym pikniku, podczas którego Maya i Nela mogły ćwiczyć konwersację w języku polskim, a uczniowie klasy 3 b swoje umiejętności z języka angielskiego. Przekonali się jak bardzo ważna jest nauka języka np. angielskiego.

       Szkoła wywarła duże wrażenie. Pani Magdalena rozpoznała "stare" kąty, ale zauważyła jak pięknie rozbudowała się szkoła i jej otoczenie. Mamy nadzieję, że to początek naszej znajomości, a dziewczynki po powrocie z wakacji przekażą nasze pozdrowienia szkole polonijnej.

      • Dzień Dziecka i Dzień Sportu

      • 14 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy oraz nauczyciele przygotowali uczniom wspaniałą zabawę.

       Dzień zaczął się od uroczystego powitania uczniów przez Panią Dyrektor ZSO w Knyszynie Magdalenę Tywończuk, następnie była wspólna gimnastyka, zawody sportowe, przeciąganie liny oraz mnóstwo innych atrakcji takich jak: pokazy robotów, koktaile zdrowe- bo owocowe, oraz salon fryzjerski dla dziewczynek. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował charytatywny kiermasz z ruletką "Dla Nikosia", podczas którego udało nam się uzbierać ponad 700 zł!

       Kiermasz przedszkolny trwa do 18.06!!! Zapraszamy do udziału!!!

       Uczniowie klas 1-3 po rozgrywkach sportowych, posileniu się bigosem i kiełbaskami zrobili piknik z wychowawcami.

       Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim uczniom pyszne lody dla ochłody. Dziękujemy bardzo!

       Uczniów odwiedziła Policja, a także strażacy z OSP w Knyszynie, którym również dziękujemy!

       Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i za to, że zaszczycili nas swoją obecnością w tak wyjątkowym dniu.

       Zapraszamy do obejrzenia filmu, wszystkie profesjonalne zdjęcia wykonała zaprzyjaźniona ze szkołą fotografka Let's make memories Fotografia Ewa Radecka.

      • Uroczyste otwarcie placu zabaw w przedszkolu

      • W dniu 14.06 grupy przedszkolne i klasy "O" wzięły udział w oficjalnym otwarciu nowo powstałego placu zabaw pod honorowym patronatem Radnych VIII Kadencji Rady Miejskiej w Knyszynie. Na uroczystość przybyło wielu gości. Wielkie podziękowania składamy Proboszczowi Parafii pw. Św Jana Apostoła i Ewangelisty ks. Andrzejowi Sadowskiemu, za poświęcenie miejsca radości i zabawy.

       Podczas spotkania nastąpił toast z soku z cytryny oraz uroczyste przecięcie wstęgi. Po chwili plac wypełnił się dziećmi, które z radością korzystały z nowych sprzętów. Goście zostali także zaproszeni na słodki poczęstunek oraz tort. Pani Dyrektor Magdalena Tywończuk, wraz z nauczycielami i dziećmi wręczyła zaproszonym gościom, zaangażowanym w budowę placu zabaw, kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA. Dziękujemy rodzicom za wszystkie smakołyki i przepyszny tort oraz Radzie Rodziców, która zasponsorowała lody wszystkim Przedszkolakom.

       Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie.

      • Wyjazd do kina

      •       Dnia 16.06.2021 r. uczniowie klas 4a, 4b, 5 i kilkoro uczniów z 6b wspólnie z nauczycielami wybrali się do kina na film "Krudowie 2: Nowa Era". Film to pełna przygód animowana komedia przedstawiająca konfrontację dwóch rodzin z kompletnie innych epok.  Oglądając film dostaliśmy opowieść o rodzinie, miłości, negatywnym wpływie telewizji i zrozumieniu drugiego człowieka. Wszelkie aspekty emocjonalne zostały dobrze rozłożone, a morał był zrozumiały. "Krudowie 2" to film, w którym rozrywka jest solidna. 

       To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie, a emocje związane z filmem pozostały na długo.Po wizycie w kinie i towarzyszącym jej emocjom trochę zgłodnieliśmy i pojechaliśmy na posiłek do restauracji McDonald’s. Wśród uczniów było słychać, że film każdemu się podobał i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.