• Tydzień dbania o relacje

• Będzie się działo w ramach TYGODNIA DBANIA O DOBRE RELACJE!

Nasz projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo" - zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, a po przerwie wakacyjnej - znowu ruszył!

Na początek zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW i NAUCZYCIELI do aktywnego włączenia się w akcję, która będzie trwać od 02.11.2021r do 05.11.2021r.. Chcemy pokazać, że relacje offline są super, że można być razem i świetnie spędzać czas bez tabletów, smartfonów, laptopów i całego wirtualnego świata.

Mamy nadzieję, że będziemy dobrze się bawić!

Plan działań znajduje się na plakacie..

ZAPRASZAMY!!!!

• Informacja

• Dyrektor ZSO w Knyszynie informuje, iż w naszej szkole realizowany będzie projekt "Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dotyczącego wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na ten cel pozyskaliśmy kwotę 12.000 zł!!!

• Klasa 4a z nowym sprzętem sportowym

• Uczniowie klasy 4a ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego prezentują nowy sprzęt sportowy zakupiony na początku roku szkolnego. Dzięki zakupowi tego sprzętu zajęcia prowadzone w naszej szkole zyskały na atrakcyjności. Dodatkowo uczniowie otrzymali koszulki z logo szkoły ufundowane przez jedną z hurtowni.

• Zbiórka żywności szkolnego koła "Caritas"

• W ubiegłą sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej w Knyszynie należący do szkolnego koła "Caritas" przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych w jednym ze sklepów. Akcja została przyjęta z wielkim zrozumieniem i zainteresowaniem. Przeprowadzona akcja "Caritas" ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ludzi potrzebujących, niesienia pomocy, okazywania miłości i współczucia.

Ofiarodawcom składamy podziękowania za dar serca i okazane wsparcie. Teraz zostało tylko przekazanie darów żywnościowych potrzebującym.

• Spotkanie z autorem p. Waldemarem Cichoniem

• 21 października uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał dzieci do czytania książek, pokazał głównego bohatera - Cukierka.

Pan Waldemar Cichoń odpowiedział również na pytania przygotowane przez naszych uczniów.

• "Przerwa na czytanie"

• "Przerwa na czytanie" - nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem czytali, czytali, czytali... Każda przerwa przenosiła ich w nowe nieznane światy zaklęte w książkach i książeczkach.

Czytał mały, czytał duży, bo czytanie wszystkim służy!!!!

• XXI Dzień Papieski

• W niedzielę 10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski organizowany przez fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"". Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło:,,Nie lękajcie się!''. Słowa te wypowiedział Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu i powtarza je do nas każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły kl. IIB i IIIA upamiętniły ten dzień poprzez przypomnienie pontyfikatu Papieża Polaka, uczczenie Jego osoby i Dzieła, które zapoczątkował.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim tworzącym naszą oświatę dyrektorom, pedagogom, wychowawcom, nauczycielom a także pracownikom administracji i obsługi, serdecznie dziękujemy za codzienny trud wkładany w kształtowanie naszych młodych pokoleń, szczególnie w tak trudnym czasie jakim jest czas pandemii.

Składamy z głębi serca płynące życzenia zdrowia, wiele sił i energii niezbędnej w codziennej pracy. Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z realizacji zawodowej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Przekazujemy również życzenia:

Od Pana Artura Kosickiego- Marszałka Województwa Podlaskiego zyczenia_od_Marszalka_Woj._Podlaskiego.pdf

Od władz samorządowych  Gminy Knyszyn-zyczenia_od_wladz_samorzadowych.pdf

Od Dyrekcji i pracowników Książnicy Podlaskiej w Białymstoku zyczenia_od_Ksiaznicy_Podlaskiej.pdf

• Dzień uśmiechu w przedszkolu

• W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.😄 Tego dnia przedszkolaczki oraz wychowawczynie przyszły ubrane w kolor żółty 💛 z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem.
            • Projekt w klasach III SP

• Rozpoczęły się zajęcia przyrodniczo-matematyczne  w ramach projektu edukacyjnego "Przyroda i matematyka wokół nas"  dla klas III, które mają na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz pobudzić ciekawość otaczającym światem przyrody i uczyć matematyki poprzez działanie. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie byli przyrodnikami i matematykami.

• Bezpieczna droga do szkoły

• Spotkanie z policjantami KP w Mońkach.

23 września 2021r.  uczniów klas 1-3 odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Mońkach. Przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Zajęcia z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski.