• Aktualności

      • Szlachetna Paczka

      • Nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna  Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.

       W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!!

       Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują! Zbiórkę prowadzimy do 10 grudnia 2021r. 

       W tym roku chcemy pomóc Krzysztofowi (lat 26), który mieszka z mamą Anną (lat 56).

       Kluczowe potrzeby to:1. Ogrzewacz wody: 2. Odzież; 3. Żywność.

       Pozostałe potrzebne artykuły znajdują się pod linkiem:

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/72906/1642

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Dnia 10 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy Va, VIIb i VIIIa recytowali wiersze, a szkolny chór śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.  Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

      • Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR!

      • W dniu 11.11.2021 r. 18 pułk rozpoznawczy organizuje DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR w ramach akcji pod hasłem: „Dzień szacunku dla munduru”.

       Miejsce: kompleks koszarowy 18 pułku rozpoznawczego, ul. Kawaleryjska 70 (biuro przepustek).

       Czas: 10.00 – 14.00.

       W ramach przedsięwzięcia planowana jest prezentacja sprzętu wojskowego oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza będącego na wyposażeniu 18 pułku rozpoznawczego oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

       Ponadto przedstawiciele jednostek wojskowych, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku oraz podchorążowie Uczelni Wojskowych zapoznają wszystkich zainteresowanych z warunkami pełnienia służby wojskowej.

       Fot.: Ministerstwo Obrony Narodowej

      • Kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w dniu Wszystkich Świętych

      • Z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01.11.2021r. tradycją poprzednich lat przeprowadzono kwestę na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie.

       W akcji uczestniczyli członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie  klas: VIII A i B, VII A i B, VI A, V A i B Szkoły Podstawowej w Knyszynie. Akcja została przeprowadzona w dniu 01.11.2021r. od godz. 8:00 do godz. 16:00.

       W wyniku przeprowadzonej kwesty zebrano kwotę 5721,91 zł, która zostanie przeznaczona na renowację następnych grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

       Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.                                                                   

       Organizatorzy

      • Klasy drugie w Supraślu

      • 28 pażdziernika 2021r. klasy 2a i 2b zgodnie z tematem lekcji wyruszyły na wycieczkę autokarem.

       Uczniowie odwiedzili Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego w Supraślu. Dowiedzieli się wiele o samym patronie, jak i o miejscowej faunie i florze.

       Najciekawszym miejscem okazała się "Sala Odkrywcy". Dzieci zobaczyly gatunki miejscowej fauny, które można spotkać przemierzając tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wśród nich byli przedstawiciele ssaków, ptaków i bezkręgowców. Dużą grupę wystawową tworzą wypreparowane ptaki i ssaki, związane ze środowiskiem leśnym i wodnym. Dzieci oglądały m.in. okazałego bielika, krogulca, dudka, dzięcioły: czarnego, zielonego i średniego, kwiczoła, zimorodka, gągoła a wśród przedstawicieli zwierząt: dzika, lisa, norę borsuka, wydrę czy bobra. Dużym zainteresowaniem cieszyly się także interaktywne owady zza lupy, tropy zwierząt leśnych oraz mrowisko. Flora parku Krajobrazowego jest równie interesująca, o czym również przekonali się uczniowie, poznając rodzaje lasów, drzew, a także roślin. Wycieczka zakończyła się wyjściem na przekąskę.