• Aktualności

      • Życzenia Świąteczne

      • „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…” 

       Matka Teresa z Kalkuty

       Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom ZSO w Knyszynie życzę spokojnych, zdrowych, przepełnionych radością, ciepłem i rodzinną atmosferą  Świąt Bożego Narodzenia. Niech te święta przyniosą odpoczynek, chwile wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk oraz dadzą energię, pomyślność, spokój i optymizm na cały następny 2022 rok.  

       Justyna Jaromińska

      • Wycieczka do Mobilnego Centrum Edukacji

      • 13.12.2021 roku klasy 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Mobilnego Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła.

       Tam poznały robota, który przywitał ich słowami:

       Cześć, nazywam się Pepper! Miło mi Was przywitać w Mobilnym Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Rozejrzyj się. Są tu stoły multimedialne z quizami, gry, a nawet gogle VR. Wszystko to pomoże Ci lepiej poznać, jaka piękna jest Polska i jak wspaniałe są podróże, ale też podpowie Ci jak się do nich właściwie przygotować i jak wypoczywać bezpiecznie. Mam też misję dla Ciebie: odwiedź wskazane stanowiska Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła i rozwiąż zadania. Za Twoje poprawne odpowiedzi otrzymasz tajemnicze cyfry, z których możesz ułożyć hasło. Gdy już je zgadniesz, wróć koniecznie do mnie i szepnij mi je do ucha... wtedy ja ustawię się do zdjęcia selfie – będziesz mieć fotkę z najprzystojniejszym robotem świata!

       Sztuczna inteligencja staje się rzeczywistością w szkołach, a algorytmy pomagają uczyć się lepiej, rozwijać kompetencje i w pełni wykorzystywać indywidualne zdolności i potencjał uczniów m.in. poprzez spersonalizowane narzędzia nauczania. Humanoidalny Pepper co prawda sam wciąż jeszcze się uczy, ale świat, do którego zaprasza, jest już na miarę XXI wieku.

       Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to projekt, do którego zgromadzono najnowocześniejsze rozwiązania, aplikacje, gry i zabawy, dzięki którym dzieci mają możliwość wejścia do świata przygody, podróży i odkrywania najpiękniejszych zakątków Polsk poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie. Dzieci brały udział w wyścigach kolarskich , odwiedziły Kraków i zamek w Malborku , poznały zasady bezpieczeństwa w turystyce i ciekawostki o Polsce.

       Przestrzeń Mobilnego Centrum Edukacji została podzielona na kilka stref z wykorzystaniem aplikacji opartych na augmented reality, stołów multimedialnych, rozwiązań virtual reality z goglami Oculus Quest 2, trenażerami i symulatorami czy interaktywną podłogą z mapą Polski. W przygotowaniu do prawdziwych wypraw dzieciom pomagają zajęcia w strefie realnych doświadczeń, gdzie mogą nauczyć się jak skompletować plecak turystyczny, apteczkę czy jak korzystać ze sprzętu nawigacyjnego.

      • SZLACHETNA PACZKA

      •       W tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklep Lewiatan.Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły, Pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklepu Lewiatan przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 22 różnorodne paczki zawierające żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież,  kuchenkę mikrofalową , opiekacz do kanapek, kołdry, poduszki, komplety pościeli, koce, ręczniki.

           Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

            Zespół Szkół Ogólnokształcących serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Knyszynie, Państwu Magdalenie i Markowi Lisiewicz, Państwu Agnieszce i Markowi Januszewskim, Państwu Sylwii i Radosławowi Dec i Wolontariuszowi Pani Anecie Radzewicz. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,, dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.

       Słowo od Rodziny

       Z całego serca dziękuję w imieniu swoim, jak i mojej mamy za pomoc, która sprawiła, że nadchodzące Święta będą dla nas wyjątkowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten wspaniały dar serca. Życzymy Państwu, aby dobro otrzymane od Państwa, powróciło ze zdwojoną mocą. Krzysztof z mamą.

       Słowo od Wolontariusza

       Chciałabym życzyć Pani, dzieciom, rodzicom oraz przyjaciołom szkoły Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Niech dobro, które przekazała Pani tej rodzinie, w postaci przygotowanych paczek wraca do Was w codziennym życiu. Życzę, żebyście spotkali na swojej drodze tak życzliwych i dobrych ludzi, jakimi sami jesteście! Dziękuję!

      • "Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj"

      • Z przyjemnością wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj", której organizatorem jest Fundacja "Dbam o mój zasięg"

       Celem akcji jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje, a szczególnie pamięć o członkach naszej rodziny. Akcja ma uzmysłowić, że "sms" nie zastąpi świątecznej pocztówki. Pamiętajmy, aby w okresie Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe, a ten czas spędzić z najbliższymi.

       Uczniowie wykonali samodzielnie kartki świąteczne, które wyślą najbliższym. 

      • Tablica w bibliotece

      • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ku wielkiej radości wszystkich do naszej biblioteki została zakupiona tablica multimedialna. 

      • Nowe książki dla dzieci i młodzieży

      • Z radością informujemy, że mamy już w bibliotece pierwszą dostawę książek zakupionych w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

       Zainteresowanie i radość dzieci z oglądanych książek jest bezcenna.

      • Wyjazd klas 4 do Lastagu

      • 7 grudnia z okazji Mikołajek klasy 4-te wyjechały do Lastagu w Białymstoku. Obie klasy zintegrowały się przy grupowym przeciąganiu liny i zabawach skojarzeniowych oraz rysowaniu Mikołaja na czas. Odwiedził też nas Mikołaj, któremu dzieci zadawały trudne pytania.

       Lastag to cztery pomieszczenia z różnymi atrakcjami- w laserowym paintballu dzieci poczuły się jak w prawdziwej grze komputerowej lub filmie sci-fi, w reflex roomie i  laserowym labiryncie testowały swoją sprawność, spostrzegawczość i koordynację. 

       Największą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa, niektórzy pokonali swoje lęki i wspięli się na wysokość aż 9 metrów. Po tych atrakcjach zjedliśmy pizzę, zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

       Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie bardzo atrakcyjnego wyjazdu Mikołajkowego.

      • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

       Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

       Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

       Z wyrazami szacunku

       Anna Ostrowska

       Rzecznik Prasowy

       Ministerstwo Edukacji i Nauki

       Załączniki:

       https://dokumenty.mein.gov.pl/.../20211201listmeinmzszcze...

       https://dokumenty.mein.gov.pl/.../20211201listmeinmzszcze...

      • MIKOŁAJKI W KINIE

      • Dnia 6 grudnia klasa 5a  wybrała się do kina HELIOS na film „ Mikołaj jest w każdym z nas”. To historia  o ludziach, którzy zaczynają zapominać o wszystkim. Pewnego roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tylko Eliza pamięta i tylko ona potrafiła przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku. To film, który uczy, że zawsze i każdemu należy pomagać. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody.

      • Kiermasz świąteczny

      • 6 grudnia w ZSO w Knyszynie odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez SU z okazji Mikołajek. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli! Wielkie podziękowania należą się uczniom klasy 8a, którzy własnoręcznie przygotowali dekoracje świąteczne, oraz uczniom klas 7a, 7b, oraz 8b, którzy rozpieścili nas słodkościami.

       Uczniowie zbierali także pieniądze, które zostaną przeznaczone na cele rodziny z programu "Szlachetna paczka". Dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serce.

      • Ślubowanie klas I SP

      • ŚLUBUJEMY

       Z radością stwierdzamy, że 1 grudnia 2021r. uczniowie klas I zdali „egzamin” i od teraz - przez 7 najbliższych lat – będą należeć do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.

       Życzymy Wam:

       -żebyście się dobrze czuli w naszej szkole;

       -nie denerwowali się;

       -nie bali niczego;

       -zdobywali jak najlepsze oceny;

       -pogłębiali swoją wiedzę.