• Aktualności

      • "WF do góry nogami" w klasie 2a, 2b i 3a

      • 21.06.2022 roku uczniowie klasy 2a, 2b i 3a wybrali się do Strefy Wysokich Lotów na "WF do góry nogami". Dzieci miały okazję poznać podstawy akrobatyki, parkour, a także skorzystać z trampolin, w tym profesjonalnych trampolin sportowych, olbrzymich basenów z gąbkami, poduszek powietrznych, belki do pojedynków, ścianek wspinaczkowych, koszy do ćwiczenia wsadów i ogromnego dmuchanego miasteczka ze zjeżdżalniami. Podczas zajęć nie zabrakło konkursów z nagrodami. 

      • Informacja

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 roku. O godzinie 8.00 odbędzie się msza święta w kościele parafialnym w Knyszynie, po mszy około godziny 9.00 uroczysty apel dla klas I-VIII. Po apelu uczniowie rozejdą się do klas wraz ze swoimi wychowawcami.

       Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

      • Sukces naszych uczennic

      • Dziś 21 czerwca odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Mońkach. Miło jest nam poinformować, że Ola Dworzańczyk (kl. 6) i Ola Radzewicz (kl. 5a) za wykonanie piosenki "You are the reason" z repertuaru Calum Scott'a zajęły II miejsce w kategorii: Zespół. Ola Dworzańczyk otrzymała ponadto wyróżnienie za przepiękne wykonanie utworu "Diamonds" z repertuaru Rihanny.

       Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

      • Wyjazd do KrokoSpoko

      • 15 czerwca klasy 1a, 1b i 2b spędziły aktywnie czas podczas wyjazdu do KrokoSpoko. Pozytywne emocje i świetne zabawy towarzyszyły naszym uczniom podczas całej wyprawy.

      • Wycieczka szkolna

      • Wycieczka Kazimierz Dolny-Nałęczów-Lublin niestety już za nami. Zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych miejsc, poznali troszeczkę historii naszego kraju. Do domu przywieźliśmy cudowne wspomnienia niezapomnianych chwil.

      • Święto Szkoły

      • „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem” (Płk. W. Pilecki)

       Za nami już Święto Szkoły. Nie zapomnieliśmy o naszym patronie Płk. Witoldzie Pileckim i wartościach, które były drogowskazami w Jego życiu. Była Msza św. polowa, przekazanie sztandaru, część artystyczna, życzenia od zaproszonych gości i dyrekcji.

       Na taki radosny, świąteczny dzień poczekamy zaledwie 365 dni. A tymczasem zapraszamy do fotorelacji.

       Ps. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych „aktorów – debiutantów”. Byliście świetni!

      • WYMIANA LISTÓW Z WŁOCHAMI

      • - uroczyste podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning

       30 maja 2022 r. odbyło się w Łomży uroczyste podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning “Im Netz der Brieffreundschaften”, w którym brali udział również nasi uczniowie z klas VII i VIII wraz z 27 szkołami z Polski i całej Europy.

       My pisaliśmy po niemiecku z uczniami z Włoch: listy, pocztówki oraz życzenia świąteczne, a także nagraliśmy filmik o naszej szkole - oczywiście po niemiecku! Zawsze z ogromną niecierpliwością czekaliśmy na zagraniczną przesyłkę :) Trochę to trwało, ale ile radości było po otworzeniu wielkiej koperty! Projekt się zakończył, ale większość znajomości pozostanie z nami na dłużej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań.

      • 1 VI-Dzień Dziecka

      • Dzień Dziecka w naszej szkole trwał wyjątkowo długo.

       Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pyszną pizzę w dniu 1 czerwca.

      • Dzień Dziecka 2022

      • Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które co roku obchodzone jest w naszej szkole. W tym roku obchodziliśmy Dzień Dziecka 31 maja. Uczniowie ZSO w Knyszynie mieli zaplanowaną moc atrakcji. Zaraz po godzinie 8.00 Pani dyrektor Justyna Jaromińska, wraz z Panią wicedyrektor Joanną Nalewajko obdarowały dzieci popularnymi "popitami", które wzbudziły wiele pozytywnych emocji i uśmiechów. O godzinie 9.00 uroczystość została otwarta uroczystą przemową Pani dyrektor Justyny Jaromińskiej. Pani dyrektor wręczyła także nagrody uczniom biorącym udział w konkursie prozdrowotnym Erasmus +. Gratulujemy!!!

       Nauczyciele wychowania fizycznego odebrali także upominki sportowe zasponsorowane przez absolwentkę naszej szkoły. Dziękujemy z całego serca. Zajęcia wychowania fizycznego dzięki tym sprzętom pomogą uczniom w rozszerzaniu swego zamiłowania do sportu, a sport w naszej szkole pełni ważną rolę.

       Po uroczystym otwarciu uroczystości Pani Ewa Poduch przeprowadziła rozgrzewkę przy muzyce. Przedszkolaki, uczniowie SP, rodzice, kadra pedagogiczna jak i niepedagogiczna po takiej rozgrzewce była gotowa zacząć dzień pełen emocji. Były dmuchańce, zawody sportowe w piłce nożnej i siatkowej, a także tory przeszkód. Nie zabrakło przeciągania liny, chodzenia na podwyższeniu, żonglerki, oraz wielu innych gier i zabaw sportowych. W trakcie imprezy wszyscy zostali zaproszeni na obiad, gdzie można było skosztować wyśmienitego bigosu z kiełbaskami, za co dziękujemy wszystkim paniom kucharkom. Słodkości też nie zabrakło, wata cukrowa ucieszyła wszystkich. Dziękujemy rodzicom za ich przybycie, cudownie było spędzić ten niezwykle ważny, słoneczny dzień rodzinnie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Dzień Dziecka w naszej szkole był zapamiętany na długo. Uśmiechy dzieci były bezcenne. Zapraszamy do obejrzenia.

      • „ROZCZYTANE PODLASKIE”

      • W dniu 31.V.2022 uczniowie klas 0 -III uczestniczyli w  II edycji imprezy czytelniczej pod hasłem „Rozczytane Podlaskie”. Czytaliśmy książki związane z regionem i opisujące fascynujący świat przyrody.        

       Wydarzenie to wpisało się w XXI  akcję czytelniczą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

       Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytających gości: p.Jadwigi Konopko, mł. asp. Małgorzaty Kupiec, dyrektor SP Justyny Jaromińskiej, zastępcy Burmistrza Knyszyna Krzysztofa Chowańskiego i przedstawiciela  ZOSP Pawła Sienkiewicza. Celem czytających było nakłonienie młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony planety.