• Aktualności

      • Andrzejki w klasach 1-3

      • 24.11.2022r.

       Czwartek w klasach 1-3 przebiegał pod hasłem Andrzejek: historii, wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne kubeczki pod którymi kryły się przedmioty odpowiadajace zawodom przyszłości, a także odczytywał dobre myśli andrzejkowe. Była muzyka, tańce i pyszne przekąski. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

      • Konkurs ekologiczny

      • 25.11.2022r.

       Miło nam ogłosić wyniki wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych.

        Konkurs EKO – BIŻUTERIA cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest zgłoszenie 31 prac. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy młodszej i starszej naszej szkoły. Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłową i oryginalną biżuterię.

       A oto zwycięzcy konkursu:

       W kategorii klas 1- 3:

       I miejsce: Mikołaj Przytulski kl. 2a II miejsce: Dominik Górewicz kl. 2a II miejsce Dominik Biliaczat kl. 1b III miejsce: Anna Magdziuk kl 1a

       W kategorii klas 4-8

       I miejsce: Szymon Januszewski kl. 6a II miejsce: Jan Mielechowicz kl. 4a III miejsce: Maja Przytulska kl. 6a

       Tytuł Eksperta -Eko otrzymała Aleksandra Radzewicz z klasy 6a. Ola musiała zmierzyć się z wieloma pytaniami dotyczącymi działań proekologicznych i uzyskała najlepszy wynik wśród uczniów naszej szkoły.

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Szczególne podziękowania i ukłony kierujemy w stronę Rady Rodziców za ufundowanie nagród wszystkim uczestnikom konkursu.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów!

      • Andrzejki klasy 1b i 2a

      • 24.11.2022r.​​​​​​​

       Andrzejki są wspaniałą okazją do  zabawy, integracji i uczą szacunku do tradycji. Uczniowie klas 1b i 2a spotkali się na wieczornej zabawie andrzejkowej. Wspaniała zabawa pozwoliła oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

      • Konkurs plastyczno- literacki ph. ,,Jan Paweł ll- papież ludzkich serc ''

      • 24.11.2022r.

       Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno- literacki ph. ,,Jan Paweł ll- papież ludzkich serc ''. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Miał na celu propagowanie wiedzy o Ojcu Świętym. Uczniowie wykonali prace plastyczne i literackie. Malowali portrety, pisali listy i wiersze. Prace konkursowe w swej treści nawiązywały do pontyfikatu Papieża - Polaka, ukazywały Jego osobowość, wzorce postępowania godne naśladowania- dobro i miłość. Tym konkursem chcieliśmy w szczególny sposób uczcić pamięć Jana Pawła II. Honorowy patronat nad konkursem został objęty przez Panią Dyrektor Justynę Jaromińską oraz Księdza Proboszcza Andrzeja Sadowskiego, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

      • Zebranie z Rodzicami

      • 17.11.2022r.

       Szanowni Rodzice!

       Dnia 23.11.2022 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSO w Knyszynie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych.

      • Narodowe Świeto Niepodległości

      • 15.11.2022r.

       W dniu 10 listopada 2022 r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.11 listopada to symbol walki o wolność i niepodległość. Uczciliśmy ten dzień częścią artystyczną, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne z oprawą muzyczną oraz tańcem dla Niepodległej z szarfami biało - czerwonymi w wykonaniu dziewcząt klas ósmych. W obchodach Dnia Niepodległości brali udział uczniowie klas IV - VIII SP.

      • Szlachetna Paczka

      • 12.11.2022r.

       W tym roku nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka, która ma na celu pomóc ludziom przeżyć godnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej szlachetnej akcji poprzez włączenie się do zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.

       W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!! Przyłącz się do nas, pomóż tym, którzy Twojej pomocy potrzebują!

        Zbiórkę prowadzimy do 9 grudnia 2022 r. W tym roku chcemy pomóc Panu Sebastianowi, który mieszka sam i zmaga się z chorobami.

       Kluczowe potrzeby to:

       1. Pralka  2. Mikrofala 3. Odzież, obuwie.

       Pozostałe potrzebne artykuły znajdują się pod linkiem: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/95939/2419

       Od poniedziałku 14.11.2022 r. do szkoły można przynosić potrzebne artykuły.

      • Kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w dniu Wszystkich Świętych 01.11. 2022r.

      • 08.11.2022r.

        

       Jak co roku z inicjatywy Knyszyńskiego Towarzystwa Regionalnego im. króla Zygmunta Augusta i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie w dniu Wszystkich Świętych 01. 11. 2022 r. została przeprowadzona kwesta na cmentarzu parafialnym Św. Marka w Knyszynie.

       W akcji aktywnie uczestniczyli jak zawsze - członkowie towarzystwa oraz nauczyciele i uczniowie z  klas: VIA i B, VIIA, VIIIA i B Szkoły Podstawowej w Knyszynie.

       W wyniku przeprowadzonej kwesty zebrano 5777 zł., co jest najwyższą kwotą w jednodniowych zbiórkach towarzystwa i naszej szkoły. Przy okazji akcji zaprezentowano zdjęcia już odnowionych nagrobków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację następnych grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

        Serdecznie dziękujemy członkom towarzystwa, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym przedsięwzięciu i wsparcie akcji. Zebrane środki przyczynią się do odnowy następnych nagrobków i upamiętnienia osób związanych z naszą społecznością lokalną.

                                                                                                                                                              Organizatorzy

      • Dzień postaci z bajek

      • 07.11.2022r.

       Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na przesłania  z nich płynące, a także zachęcić dzieci do czytania książek uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      • Klasy pierwsze w bibliotece

      • 07.11.2022r.

       Podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach projektu " Mała książka - wielki człowiek" do wspólnego czytania z rodzicami.

       Pierwszakom życzymy wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

      • WIRTUALNE LABORATORIUM EMPIRIUSZ

      • 05.11.2022r.

       Dobrze wyposażona pracownia to ważny element nauczania chemii, o czym zdążyli się już przekonać siódmoklasiści. Nasi uczniowie mają możliwość poznawania złożoności materii w wyjątkowo innowacyjny sposób, dzięki wirtualnemu laboratorium EMPIRIUSZ, które zostało zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

       EMPIRIUSZ stanowi nowoczesne, cyfrowe laboratorium pozwalające w bezpiecznej i atrakcyjnej formie realizować podstawę programową z chemii. Wirtualna rzeczywistość, gogle VR, kontrolery... to z pewnością obszar, w którym uczniowie czują się dobrzeJ Do przeprowadzania doświadczeń i symulacji chętnych nie brakuje!

       Nauka przez zabawę to skuteczny sposób zdobywania wiedzy. Mam nadzieję, że uczniowie z entuzjazmem będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu chemii.

       autor: Marta Kamińska

      • Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

      • 03.11.2022r.

       Dnia 02.11.2022 r. pani dyrektor Justyna Jaromińska uczestniczyła w otwarciu Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

       Uroczystość miała charakter państwowy, a Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu opowiedział o bohaterstwie i wielkim patriotyzmie Witolda Pileckiego oraz o wspaniałej postawie Marii Pileckiej. Obecny na uroczystościach Andrzej Pilecki – syn Pułkownika Witolda Pileckiego podziękował za Muzeum – Dom Rodziny Pileckich, a także wspominał wojenne i powojenne losy swojej rodziny.

       Placówka jest poświęcona zarówno postaci Witolda Pileckiego, dobrowolnego więźnia Auschwitz i bohatera walki z komunizmem i nazizmem, jak i jego żonie Marii. Muzeum - Dom Rodziny Pileckich to przywracanie zbiorowej pamięci o dziele życia płk. Witolda Pileckiego, Jego żony Marii oraz upamiętnienie Rodziny Pileckich i jej zasług dla Polski.

        

      • Szlachetna paczka

      • 03.11.2022r.

       Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszki i wolontariuszy.

       Dzięki nim mądra pomoc co roku dociera do potrzebujących.

       Włączyć mogą się wszystkie osoby, które:

       • chcą pomagać,
       • chcą być potrzebne,
       • chcą zrobić coś, co ma znaczenie,
       • chcą czuć radość z pomagania,
       • chcą mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy.

       Pomagając innym, możemy zrobić coś dobrego dla siebie i jednocześnie zmienić życie potrzebujących.
        

       Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących! ❤ Chcesz się zgłosić? Zapraszamy do ZSO w Knyszynie.