• KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

• 12.04.2024 18:56
        • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
        • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się także obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Również w naszym przedszkolu oraz szkole uczniowie mieli okazję do zapoznania się lub poszerzenia swojej wiedzy na ten temat. W ramach zajęć oraz na przerwach między lekcjami dzieci wzięły udział w aktywnościach, które miały na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem. Między innymi uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne pt. "Jaś i niebieskie motyle" oraz "Dzieją się niezwykłe rzeczy" wprowadzające w tematykę, wzięli udział w pogadankach, a także stworzyli prace plastyczne. W związku z powyższym powstały również plakaty i gazetki zachęcające wszystkich do pogłębienia wiedzy na ten autyzmu.