• Wycieczka klas II i III

• Jak wycieczka to.... tylko Toruń-Biskupin-Kruszwica

Wspólnie spędzony czas i niezapomniane wrażenia II i III klas, którzy tam byli, wiele razem zwiedzili, dobrze się bawili i do domu wrócili.

• Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w naszej szkole

• Dnia 23 maja obchodzony jest Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził Prezes Sądu Rejonowego oraz Rzecznik Sądu Rejonowego z Białegostoku. Panowie opowiedzieli uczniom o pracy w sądzie, pokazali wszystkie rekwizyty sędziego, odegrana została przez naszych uczniów scena sprawy sądowej oraz wyświetlono również fragment rozprawy sądowej. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali, zadawali pytania oraz mieli okazję przymierzyć togę sędziego.

• Sukces za pierwszym razem

• 20 maja troje uczniów z naszej szkoły wzięło po raz pierwszy udział w konkursie pięknego czytania zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku. Zadaniem uczniów było wzorcowe przeczytanie fragmentu wybranego utworu Władysława Bartoszewskiego pod hasłem ,,Zaufaj iskierce nadziei…”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko poprawnym czytaniem pod względem dykcji, ale i odpowiednią interpretacją głosową tekstu.

Dwoje z uczestników: Jan Kiełczewski i Anita Osiecka z kl. VIIb otrzymało w tym konkursie wyróżnienia. Gratulujemy sukcesu!

• Wyjazd do Strefy Wysokich Lotów

• W zdrowym ciele zdrowy duch!⛹️‍♂️‍🤾‍♂️ Dlatego młodzież z naszej szkoły odwiedziła Strefę Wysokich Lotów w Białymstoku. WF do góry nogami to wspaniała zabawa.