• Uwaga! Konkurs!

• 25.02.2023r.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas V- VIII do udziału w VI edycji Konkursu Recytatorskiego Poetów Ziemi Knyszyńskiej „Od świtu do zmierzchu” im. Elżbiety Daniszewskiej.

Eliminacje szkolne do konkursu odbędą się 14 marca 2023r. Każdy uczestnik proszony jest o zaprezentowanie dwóch dowolnie wybranych utworów: jeden Elżbiety Daniszewskiej, drugi (do wyboru) Reginy Świtoń lub Anny Piechockiej.

Utwory dostępne są w bibliotekach lub na stronie Biblioteki Gońca Knyszyńskiego

Czworo najpiękniej recytujących uczniów będzie reprezentować naszą szkołę podczas konkursu głównego, który odbędzie się 22 marca 2023 roku w naszej szkole.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody. Naprawdę warto spróbować swoich sił, być może to właśnie Twoja interpretacja wierszy podbije serca słuchaczy!

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy konkursu:

p. Katarzyna Błahuszewska, p. A. Bagińska

Załączniki:

karta_zgloszenia1(1).pdf

rodo_zal_2.pdf

Regulamin_konkursu_Recytatorskiego.pdf​​​​​​​

• Kosmiczne piosenki

• 23.02.2023r.

22 lutego naszą szkołę kolejny raz odwiedziła grupa muzyków z ARTE- MUZA przedstawiając dzieciom z przedszkola i klas 1-3 kolejną bajkę muzyczną. Tym razem było to przedstawienie pt. " Kosmiczne piosenki". Dzieci udały się w niezwykłą podróż, podczas której poznały pojęcia muzyczne takie jak: legato, staccato, piano i forte.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 21.02.2023r.

21 lutego ochodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczyciele przeprowadzili w klasach krótkie pogadanki dotyczace tego wydarzenia, a także przygotowali gazetki tematyczne.

Uczniowie mieli przygotowane różne atrakcje:

• gry i zabawy językowe: rebusy, krzyżówki, labirynty, wykreślanki, przysłowia,
              • układanie wierszyków i rymowanek związanych z językiem ojczystym,
              • ułożenie jak najdłuższego zdania, w którym każdy wyraz rozpoczyna się tą samą literą,
              • konkurs kaligraficzny klas III-VI
              • test umiejętności językowych klas VII- VIII

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócic uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

• Kiermasz

• 14.02.2023r.

UWAGA!

Dnia 16.02.2023 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz słodkości. Celem akcji jest zbiórka funduszy na pomoc Filipkowi Martyniukowi, który wymaga kosztownej operacji nóżki.

• Dyskoteka

• 14.02.2023r.

W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece, żegnając okres karnawału. Młodzież tańczyła w rytm znanych przebojów i rywalizowała w konkursach karnawałowych. Gościem specjalnym był światowej sławy ILUZJONISTA – ŁUKASZ GRANT. Zadziwiający pokaz iluzji i poczucie humoru Pana Łukasza sprawiły, że uczniowie nie zapomną tego przez długi czas, dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy ks. Karolowi, na którego specjalne zaproszenie mogliśmy gościć Pana Łukasza.

• Nowy plan lekcji

• 01.02.2023r.

Od II semestru będzie obowiązywał nowy plan lekcji, który jest już dostępny na naszej stronie.