• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 21.02.2024r.

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.” J.Iwaszkiewicz

W dniu 21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – na lekcjach prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach językowych. Odbyły się też rozgrywki ortograficzne w sali gimnastycznej, w czasie których zawodnicy musieli zmierzyć się z „ chodzonym dyktandem”. Uczniowie poza umiejętnościami ortograficznymi wykazali się też sprawnością fizyczną. W konkursie kaligraficznym o pióro Dyrektora zmierzyli się uczniowie klas III-VIII. Została też przeprowadzona ankieta na temat roli języka ojczystego. Odpowiedzi na to pytanie zostały zamieszczone na plakatach.

Powyższe działania zostały wzbogacone o gazetki ścienne, które przyozdobiły korytarze szkolne, sale lekcyjne i bibliotekę.

Pamiętajmy, że o nasz język ojczysty należy dbać cały rok, a nie „tylko od święta”.

• Dla Antosia

• 13.02.2024r.

12.02 w naszej szkole odbył się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na leczenie Antosia. Nasze wspaniałe uczennice z wielką radością wykonały utwory o tematyce zimowej  i walentynkowej.

13 lutego został zorganizowany kiermasz charytatywny, na którym można było kupić słodkości, mydełka i wiele innych fajnych gadżetów. A było to możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy do p. K. Jakubik z Rady Rodziców i wszystkich rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w działania.

Również dziękujemy naszym lokalnym przedsiębiorcom za wsparcie kiermaszu.

Raz jeszczeDZIĘKUJEMY WSZYSTKIM O WIELKIM SERCU, a Antosiowi życzymy ZDROWIA !

• "Oto jest Kasia" i.... sąd

• 08.02.2024r.

Klasa III a omawiała lekturę " Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej w nietypowy sposób.

Tym sposobem była zabawa w sąd. Byli sędziowie, oskarżyciel, obrońca, świadkowie oraz Kasia - główna bohaterka książki.

Umiejętność argumentowania i dyskutowania to trudna sztuka, której trzeba się nauczyć. Chłopcy świetnie weszli w swoje role. Przedstawiali dowody świadczące zarówno przeciwko, jak i za Kasią. Wyciągnęli wnioski, że wszyscy popełniamy błędy, ale ważne jest, żeby nikomu nie robić przykrości.

• Warsztaty wokalne

• 06.02.2024r.

Warsztaty Wokalne, które odbywały się w pierwszym tygodniu ferii obejmowały naukę śpiewu z towarzyszeniem instrumentów. Uczestniczki z dużym zaangażowaniem podchodziły do wszystkich zadań. Oprócz śpiewu był czas na inne aktywności, takie jak: robienie sałatek, slimów, plakatów i zaproszeń na Koncert kończący warsztaty. Na Koncercie zostały wykonane kolędy, piosenki zimowe i walentynkowe.