• Aktualności

      • Noc w szkole

      • 22.01.2023r.

       Uczniowie klasy 5 B spędzili " Noc w szkole" z piątku na sobotę 20-21 stycznia.

       Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Po zakwaterowaniu i kateringu (pizza) zadbaliśmy o aktywność fizyczną ( unihokey, piłka nożna, ringo, piłka siatkowa, ćwiczenia z piłkami fitt). Po wyczerpującym wysiłku fizycznym, były gry planszowe i edukacyjne oraz głośne czytanie lektury. Zmęczeni, ale pełni energii, udaliśmy się na kilkugodzinny odpoczynek tzw. cisza nocna. Rano pełni wrażeń i miłych wspomnień opuściliśmy szkołę i wróciliśmy do swoich domów z nadzieją, że kiedyś jeszcze powtórzymy takie spotkanie.

      • Razem z UNICEF niesiemy pomoc dzieciom w Rogu Afryki.

      • 22.01.20223r.

       Uczniowie i rodzice klas III Szkoły Podstawowej w Knyszynie zorganizowali kiermasz charytatywny pt. " Smakołyki dla dzieci z Afryki". Kiermasz poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach I-III na temat kryzysu humanitarnego w rejonie Rogu Afryki oraz wykonanie plakatów i rysunków na ten temat.

      • Kiermasz!

      • 17.01.2023r.

       18.01.2023 r. w ZSO w Knyszynie odbędzie się charytatywny kiermasz domowych ciast i słodkości. Dochód ze sprzedaży wesprze akcję UNICEF pt.: "KRYZYS W ROGU AFRYKI". Serdecznie zapraszamy.

      • Zebranie z rodzicami

      • 12.01.2023r.

       Szanowni Rodzice.  Dnia 18.01.2023 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSO w Knyszynie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami.

       Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych.

       Serdecznie zapraszamy!

      • Konkurs muzyczny "Polskie Kolędy i Pastorałki"

      • 11.01.2023r.

       Dnia 11.01.2023r. w Szkole Podstawowej im. Pułkownika Witolda Pileckiego w Knyszynie odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu muzycznego „Polskie Kolędy i Pastorałki”.

       Konkurs został objęty patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdek Metropolity Białostockiego, Starosty Monieckiego oraz Burmistrza Knyszyna.

       Swoją obecnością zaszczycili nas  zaproszeni goście:  Burmistrz Knyszyna, Przewodnicząca Rady Rodziców.

                   Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII uczniów szkół powiatu monieckiego. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne przy dużej grupie publiczności, uczniów, rodziców i nauczycieli,  a oceniało ich jury w składzie: Justyna Jaromińska, ks. Karol Cimoch, Daniel Kulikowski.

        Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        Kategoria klas I-III:

       I miejsce – Franciszek Adamski klasa II – SP Knyszyn

       II miejsce – Martyna Wojtkielewicz klasa III – SP Knyszyn

       III miejsce –Tomasz Wojtecki klasa I – SP Knyszyn

       Wyróżnienia otrzymali:

       Nikola Bigda klasa II – SP Mońki nr 1

       Julia Czarniecka klasa II – SP Knyszyn

       Wiktoria Kakareko klasa III – SP Knyszyn

       Wyróżnienie organizatorów – Piotr Magnuszewski klasa III – SP Mońki nr 1

        Kategoria klas IV-VIII:

       I miejsce – Aleksandra Dworzańczyk klasa VII – SP Knyszyn

       II miejsce – Amelia Zabielska klasa V – SP Kalinówka Kościelna

       III miejsce – Lena Woroniecka klasa IV – SP Knyszyn

       Wyróżnienia:

       Tola Niemotko klasa VI – SP Mońki nr 1

       Aleksandra Radzewicz klasa VI – SP Knyszyn

       Anna Grygo klasa VIII – SP Mońki nr 1

       Wyróżnienie organizatorów – Ewelina Wojtach klasa IV – SP Kalinówka Kościelna

        W imieniu organizatorów pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim sponsorom: Staroście Monieckiemu, Burmistrzowi Knyszyna, Radzie Rodziców, Axoncem, oraz tym wszystkim, którzy pomagali nam bezinteresownie.

         Organizatorzy konkursu  Polskie kolędy i Pastorałki 2023 r. A. Wojewnik, D. Zabielska, M. Wnorowska

      • Turniej w warcabach klasycznych

      • 10.01.2023r.

       Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim ZSO w Knyszynie – zapraszają rodziców, babcie i dziadków uczniów naszej szkoły do udziału w TURNIEJU W WARCABACH KLASYCZNYCH O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW. Warcaby to ponadczasowa gra. To doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Przy warcabach będziesz się świetnie bawić, niezależnie od tego czy masz lat 27 czy 77.

       ZAPRASZAMY!

      • Rozstrzygnięcie konkursu

      • 03.01.2023r.

       W klasach I-III Szkoły Podstawowej w Knyszynie odbył się konkurs plastyczno - techniczny pt. "Bożonarodzeniowy nastrój w klasie" Celem tego przedsięwzięcia było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych przez uczniów i ozdabiania nimi swoich klas. Komisja konkursowa przyznała klasie III a pierwsze miejsce, pozostałym klasom nagrody wyróżnienia za udział. Gratulujemy!

      • Życzenia

      • 22.12.2022r.

       „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…” 

       Matka Teresa z Kalkuty

        

       Święta Bożego Narodzenia to czas, gdzie w małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie, a Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę.

       Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom spokojnych, zdrowych, przepełnionych radością, ciepłem i rodzinną atmosferą  Świąt Bożego Narodzenia. Niech te święta przyniosą odpoczynek, chwile wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk oraz dadzą energię, pomyślność, spokój i optymizm na cały następny 2023 rok.

        

       Dyrektor ZSO w Knyszynie

       Justyna Jaromińska

      • Jasełka

      • 22.12.2022r.

       Dzisiejsze jasełka to wprowadzenie do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z wielkim zapałem, zaangażowaniem i oczywiście talentem zaprezentowali wspaniałe przedstawienie. Dekoracje, przebrania i oprawa muzyczna dodały całości niepowtarzalnego uroku.

        

      • Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych

      • 20.12.2022r.

       15 grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych o Puchar Dyrektora.

       Po uroczystym otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor rozpoczęły się rozgrywki. Do rywalizacji przystąpiło 28 warcabistów. Walka o zwycięstwo była zacięta i wyrównana, nie brakowało też zaskakujących rozstrzygnięć. Wszystkim grającym dziękujemy za wspaniałą postawę podczas zmagań i piękną atmosferę. Gratulujemy wyników!

       I miejsce - Jakub Borowski kl. VIIIa

       II miejsce - Dominika Tracz kl. VIa

       III miejsce - Staszek Gawełko kl. VIa

       wyróżnienia: Adam Biegus kl. IVb

       Sebastian Skutnik kl. Vb

       Nagrodą główną był oczywiście PUCHAR, który otrzymał Kuba z rąk Pani Dyrektor. Za miejsca I-V uczniowie otrzymali gry planszowe – a to wspaniała rozrywka, która zgromadzi bliskich przy wspólnym stole.....

       Życzymy dużo miłych wrażeń – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

      • Pomóżmy

      • 21.12.2022r.

       Długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Przez ekstremalne temperatury brakuje żywności i wody pitnej. Ludzie, zmuszeni opuścić swoje domy, wyruszają w długą drogę w dramatycznej walce o przetrwanie. Życie i zdrowie 10 milionów dzieci jest zagrożone.
       Aż 2 miliony z nich cierpią z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia. To stan skrajnego wyczerpania organizmu, które może doprowadzić do śmierci. Liczy siękażda godzina. Pomóż, zanim będzie za późno.

                                                                                                                                         SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      • Dzień bez Przekleństw

      • 18.12.2022r.

       Za nami Dzień bez Przekleństw. Jest to dzień, w którym szczególnie należy zadbać o czystość języka ojczystego, a celem  jest zachęcenie społeczeństwa do zwrócenia uwagi na naszą mowę, aby nie zaśmiecać jej wulgaryzmami. W naszej szkole odbyły się poważne - ważne rozmowy na ten temat. Uczniowie wykonali również plakaty. Klasa 4a, 6a i 7 zrobiły najlepsze dzieła, dlatego otrzymały nagrody. Pochwałę kierujemy do uczniów klasy 2a, która z tej okazji nagrała filmik. Brawo!

        

     • Uwaga!
      • Uwaga!

      • 20.12.2022r.

       Dnia 21.12.2022 r. i 22.12.2022 r. dzieci dowożone przez Pana Dzięgielewskiego (pomarańczowy autobus) będą dowiezione do szkoły oraz odwiezione ze szkoły przez busy.

        

        

        

        

      • Kolejny sukces

      • 19.12.2022r.

       Uczniowie naszej szkoły Maja Wojtecka i Fabian Bekier z kl.4a wzięli udział w powiatowym przeglądzie ,,Szopki i gwiazdy w tradycji ludowej i współczesnej'' organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach. Maja zdobyła nagrodę, a Fabian zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

      • Szlachetna Paczka

      • 12.12.2022r.

                                  10 grudnia 2022 r. odbył się kolejny "weekend cudów" czyli finał charytatywnej akcji, podczas którego wolontariusze rozwożą osobom potrzebującym paczki. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Oprócz tego w naszej szkole była siedziba regionu Knyszyn. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. W tym roku objęliśmy opieką Pana Sebastiana stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas osoby zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, wszystkich pracowników szkoły, pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklep Lewiatan. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły, Pracowników Urzędu Miejskiego w Knyszynie, lokalnych przedsiębiorców oraz sklepu Lewiatan przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 18 różnorodnych paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, kuchenkę mikrofalową , pralkę, kołdry, poduszki, komplety pościeli, ręczniki. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

       Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Uczniom, Pracownikom szkoły, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Knyszynie, Państwu Magdalenie i Markowi Lisiewicz, Państwu Sylwii i Radosławowi Dec, Pani Annie Czerech, Pani Grażynie Kulikowskiej, ks. Proboszczowi Andrzejowi Sadowskiemu. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,,dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.

       Słowo od Rodziny

       Pan Sebastian podziękował za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie. Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzył Darczyńcom samych sukcesów i radości w życiu osobistym. Na zbliżające się święta podarował stroik przekazując najlepsze życzenia.

       Słowo od Wolontariusza

       Chciałabym bardzo podziękować za chęć wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce i wspaniale przygotowanie podarunków dla Pana Sebastiana. Rozmowy z Panią w trakcie przygotowania paczki były dla mnie bardzo miłe. Wszystkiego dobrego dla Pani, dzieci, rodziców i całego zespołu ZSO Knyszyn. "Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić". A wszyscy dobrze wiemy, że dobro się mnoży, kiedy się nim dzielimy.

                                                                                                                                                       Justyna Jaromińska

      • Wizyta w teatrze

      • 09.12.2022r.

       Klasy 1a, 1b i 2a obejrzały dziś najpiękniejszą baśń H.CH. Andersena. Okazuje się , że „Dziewczynka z zapałkami” to również ulubiona baśń Św. Mikołaja. Było cudownie i bajecznie…

      • MIKOŁAJKI W LASTAGu

      • 09.12.2022r.

       6 grudnia klasy IVa i IVb wybrały się na Mikołajki do LASTAGu w Białymstoku, aby skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Na początku zostali podzieleni na trzy drużyny, aby wziąć udział w konkursie - quizie mikołajkowym. Nagrodą za poprawne odpowiedzi na pytania było spotkanie z Mikołajem oraz możliwość zadania mu wielu nurtujących dzieci pytań. Następnie nasi uczniowie skorzystali z oferty specjalnej, w skład której wchodzi paintball laserowy, ścianki wspinaczkowe, reflex room i laserowy labirynt. Atrakcje te pozwoliły im przekroczyć granice codzienności i wkroczyć w inną rzeczywistość. Pobyt w LASTAGu uwieńczony został poczęstunkiem w postaci smacznej pizzy Wspólną mikołajkową imprezę klasy IV z pewnością zapamiętają na długo, bowiem wyjazd i towarzyszące mu atrakcje sprzyjały integracji uczniów obu klas.

      • Mikołajki

      • 07.12.2022r.

       W tym roku 6 grudzień upłynął nam w radosnym nastroju. Był kolor czerwony, Mikołaj, wiele uśmiechów i oczywiście prezenty!

      • Mikołajki w kinie

      • 06.12.2022r.

        Klasa 6 a na Mikołajki wybrała się do kina na film „Świąteczny cud”. To film o chłopcu, który uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia pomóc biednym dzieciom. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim. Fabuła filmu nie tylko wprowadziła wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także pokreśliła wagę wzajemnej życzliwości, koleżeństwa, wspierania innych, wyczuwania ich potrzeb, budowania dobrych relacji.