• Aktualności

      • Oddaj głos!

      • 27.09.2023r.

       Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zostało nominowane w kategorii „instytucje” do Nagrody BohaterONy 2023 im. Powstańców Warszawskich.

        

       Nominacja za wystawę O Witoldzie i Marii Pileckich i Proces. Zbrodnia sądowa oraz szeroką działalność edukacyjną, wystawienniczą i wydawniczą, angażowanie młodzieży w przedsięwzięcia o charakterze historycznym, pokazujące, że przeszłość można poznawać w sposób atrakcyjny i ciekawy. Za wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do pracy edukacyjnej z uczniami i nauczycielami ze szkół w całej Polsce oraz za włączenie historii lokalnej – miejsca do działalności Muzeum.

        

       Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w głosowaniu?

        

       1. 1. Wejdź w link https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj
       2. 2. Wybierz jednego nominowanego w każdej kategorii (pamiętaj o Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w kategorii „Instytucje”)
       3. 3. Kliknij w przycisk „Oddaj głos”

        

       GOTOWE!

        

       Liczymy na Państwa głosy!

      • Spotkanie autorskie

      • 22.09.2023r.

       Dziś nasi uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez KOK w Knyszynie z autorką książek dla dzieci p. Celiną Zubrycką.

      • Nasz szkoła przyłącza się do akcji!!!

      • 20.09.2023r.

       Fundacja Naszpikowani oraz Ośrodek "Mój kolorowy Autentyzm" ogłaszają zbiórkę pluszaków na wyjątkową akcję charytatywną  „Dorzuć Misie” organizowanej przez Fundację STS (której założycielem są zakłady bukmacherskie STS – sponsor Jagiellonii Białystok). 

       Zebrane pluszaki po gwizdku kończącym 1 połowę meczu z Legią Warszawa (1.10) zostaną wyrzucone na murawę. Fundacja STS za każdą pluszową zabawkę przekaże 5  złotych na rzecz naszych Podopiecznych. 

       Wszystkie pluszaki, które kibice rzucą na murawę trafią do różnych placówek na terenie całej Polski albo zostaną odpowiednio spożytkowane w zależności od ich stanu.

       Pluszaki mogą być nowe, jak i używane (bez względu na ich stan). Można je dostarczać do szkoły (sala logopedyczna, korekcyjno-kompensacyjna na dole).

       Akcja zbierania pluszaków w naszej szkole trwa do 28 września.

       Zachęcamy do włączenia się w akcję! 

      • Mamy to!

      • 20.09.2023r.

       „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” to konkurs, w którym wzięliśmy udział. Drużyny z całej Polski rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę na temat bezpieczeństwa w sieci. Do konkursu zgłoszono 3075 prac w kategoriach klas 1-3, 4-6, 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Jury wybrało i nagrodziło 832 prace. Nasza szkoła w kategorii klas 4-6 uplasowała się na 16 miejscu i tym samym otrzymamy nagrodę w postaci 16 laptopów z oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów wraz z przenośną szafą oraz interaktywny monitor.

      • Rajd rowerowy

      • 18.09.2023r.

       14 września w naszej szkole odbył się rajd rowerowy Knyszyn -Kopisk - Knyszyn. Trasa była dość wymagająca jednak piękne , malownicze krajobrazy rekompensowały nam wysiłek i zmęczenie w trakcie jazdy. W Kopisku zwiedzaliśmy piękny drewniany kościółek -Parafia p.w. NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Teren wokół świątyni i plebanii to również miejsce rekreacji, gdzie mieliśmy ognisko, mogliśmy się posilić i odpocząć. Rajd rowerowy był znakomitą okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, integracji oraz dobrej zabawy poprzez uprawianie sportu.

      • Zmiany w planie zajęć

      • 17.09.2023r.

       Drodzy Rodzice Uczniów Klas 1 - 3! Nastąpiły drobne zmiany w planie zajęć. Prosimy o zapoznanie się z nimi na stronie naszej szkoły.

      • Narodowe Czytanie 2023

      • 12.09.2023r.

       Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Narodowym Czytaniu 2023 zorganizowanym w Knyszynie. Organizatorzy akcji zaprosili gości do zabytkowego domu Piaseckich. Tam w sentymentalnym otoczeniu zebrani zapoznali się z biografią Elizy Orzeszkowej - autorki dzieła oraz wysłuchali fragmentów powieści „Nad Niemnem”.

       Czytało wielu, czytali pięknie… wszyscy bardzo przeżywali i jak najlepiej się starali.

       Na pamiątkę wydarzenia pieczęć z tytułem utworu „Nad Niemnem” przybijali.

      • Talenciaki

      • 11.09.2023r.

       Zbieramy TALENCIAKI dla naszej szkoły! 

       Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę! 

       1. Zrób zakupy za min. 50 zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc 

       2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA 

       3. Przekaż TALENCIAKA naszej szkole 

       Jak przekazać TALENCIAKA  naszej szkole? 

       Dwa sposoby: 

       • Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole (przy wejściu) 

       • Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA 

                    https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040014668 

       Placówki będą z kolei wymieniać TALENCIAKI na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym. Akcja potrwa do 13 listopada. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji.

       Z góry serdecznie dziękujemy!

      • Spotkanie z żołnierzami

      • 06.09.2023r.

       Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać sprzęt wojskowy, który zademonstrowali im żołnierze wojska polskiego stacjonujący w Knyszynie. Podziwianie transporterów opancerzonych - rosomaków, moździerzy i różnego rodzaju broni oraz wyposażenia żołnierskiego to nie byle gratka dla oglądających.

      • Czuwaj!

      • 04.09.2023r.

       Czuwaj! Początek września oznacza tylko jedno… początek roku harcerskiego.  Razem z 76 KGZ „Przyjaciele Tabalugi" zapraszamy wszystkich od 6 do 21 roku życia, chętnych rozpocząć przygodę życia.  Widzimy się w najbliższą niedzielę. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z drużynową Moniką Klimowicz