• Ogłoszenie Burmistrza Knyszyna

• 23.01.2023r.

Ogłoszenie Burmistrza Knyszyna o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym w roku 2023/24 do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knyszyn.

Aby otworzyć - kliknij w poniższy link:

• 23.01.2023r.

W dniu 20 stycznia 2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów klas III. Na zabawie można było spotkać wróżki, księżniczki,bałwanka rycerzy, policjantów a także Spider-Mana. Energii wszystkim uczestnikom dodał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach, które zapewnił wodzirej.

• Noc w szkole

• 22.01.2023r.

Uczniowie klasy 5 B spędzili " Noc w szkole" z piątku na sobotę 20-21 stycznia.

Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Po zakwaterowaniu i kateringu (pizza) zadbaliśmy o aktywność fizyczną ( unihokey, piłka nożna, ringo, piłka siatkowa, ćwiczenia z piłkami fitt). Po wyczerpującym wysiłku fizycznym, były gry planszowe i edukacyjne oraz głośne czytanie lektury. Zmęczeni, ale pełni energii, udaliśmy się na kilkugodzinny odpoczynek tzw. cisza nocna. Rano pełni wrażeń i miłych wspomnień opuściliśmy szkołę i wróciliśmy do swoich domów z nadzieją, że kiedyś jeszcze powtórzymy takie spotkanie.

• Razem z UNICEF niesiemy pomoc dzieciom w Rogu Afryki.

• 22.01.20223r.

Uczniowie i rodzice klas III Szkoły Podstawowej w Knyszynie zorganizowali kiermasz charytatywny pt. " Smakołyki dla dzieci z Afryki". Kiermasz poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach I-III na temat kryzysu humanitarnego w rejonie Rogu Afryki oraz wykonanie plakatów i rysunków na ten temat.

• Kiermasz!

• 17.01.2023r.

18.01.2023 r. w ZSO w Knyszynie odbędzie się charytatywny kiermasz domowych ciast i słodkości. Dochód ze sprzedaży wesprze akcję UNICEF pt.: "KRYZYS W ROGU AFRYKI". Serdecznie zapraszamy.

• 12.01.2023r.

Szanowni Rodzice.  Dnia 18.01.2023 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSO w Knyszynie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami.

Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy!

• Konkurs muzyczny "Polskie Kolędy i Pastorałki"

• 11.01.2023r.

Dnia 11.01.2023r. w Szkole Podstawowej im. Pułkownika Witolda Pileckiego w Knyszynie odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu muzycznego „Polskie Kolędy i Pastorałki”.

Konkurs został objęty patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdek Metropolity Białostockiego, Starosty Monieckiego oraz Burmistrza Knyszyna.

Swoją obecnością zaszczycili nas  zaproszeni goście:  Burmistrz Knyszyna, Przewodnicząca Rady Rodziców.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII uczniów szkół powiatu monieckiego. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne przy dużej grupie publiczności, uczniów, rodziców i nauczycieli,  a oceniało ich jury w składzie: Justyna Jaromińska, ks. Karol Cimoch, Daniel Kulikowski.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I-III:

I miejsce – Franciszek Adamski klasa II – SP Knyszyn

II miejsce – Martyna Wojtkielewicz klasa III – SP Knyszyn

III miejsce –Tomasz Wojtecki klasa I – SP Knyszyn

Wyróżnienia otrzymali:

Nikola Bigda klasa II – SP Mońki nr 1

Julia Czarniecka klasa II – SP Knyszyn

Wiktoria Kakareko klasa III – SP Knyszyn

Wyróżnienie organizatorów – Piotr Magnuszewski klasa III – SP Mońki nr 1

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce – Aleksandra Dworzańczyk klasa VII – SP Knyszyn

II miejsce – Amelia Zabielska klasa V – SP Kalinówka Kościelna

III miejsce – Lena Woroniecka klasa IV – SP Knyszyn

Wyróżnienia:

Tola Niemotko klasa VI – SP Mońki nr 1

Aleksandra Radzewicz klasa VI – SP Knyszyn

Anna Grygo klasa VIII – SP Mońki nr 1

Wyróżnienie organizatorów – Ewelina Wojtach klasa IV – SP Kalinówka Kościelna

W imieniu organizatorów pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim sponsorom: Staroście Monieckiemu, Burmistrzowi Knyszyna, Radzie Rodziców, Axoncem, oraz tym wszystkim, którzy pomagali nam bezinteresownie.

Organizatorzy konkursu  Polskie kolędy i Pastorałki 2023 r. A. Wojewnik, D. Zabielska, M. Wnorowska

• Turniej w warcabach klasycznych

• 10.01.2023r.

Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim ZSO w Knyszynie – zapraszają rodziców, babcie i dziadków uczniów naszej szkoły do udziału w TURNIEJU W WARCABACH KLASYCZNYCH O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW. Warcaby to ponadczasowa gra. To doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Przy warcabach będziesz się świetnie bawić, niezależnie od tego czy masz lat 27 czy 77.

ZAPRASZAMY!

• Rozstrzygnięcie konkursu

• 03.01.2023r.

W klasach I-III Szkoły Podstawowej w Knyszynie odbył się konkurs plastyczno - techniczny pt. "Bożonarodzeniowy nastrój w klasie" Celem tego przedsięwzięcia było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych przez uczniów i ozdabiania nimi swoich klas. Komisja konkursowa przyznała klasie III a pierwsze miejsce, pozostałym klasom nagrody wyróżnienia za udział. Gratulujemy!