• Aktualności

      • "O śpiewającej biedronce"

      • 04.04.2023r.

       " O śpiewającej biedronce" to tytuł dzisiejszej Audycji Muzycznej przeznaczonej dla przedszkolaków i klas 1-3,. Wspólne muzykowanie wprawiło wszystkich w radosny nastrój. Muzycy w zabawny sposób zapoznali dzieci z elementami dzieła muzycznego takimi jak: rytm, melodia, tempo i dynamika.

      • Światowy Dzień Autyzmu

      • 03.04.2023r.

       2 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu.

       W poniedziałek społeczność szkolna i przedszkolna bardzo aktywnie włączyła się do tej akcji poprzez niebieskie akcenty w ubiorze i krótką scenkę- piosenkę pokazującą, że "autysta" to ktoś piękny i wrażliwy. Bądźmy i my wrażliwi i otwarci na piękno drugiego człowieka.

      • Lekcja z Tinkercad

      • 31.03.2023r.

       W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 6a poznali Tinkercad -  program do modelowania 3D i kodowania.  Zaprojektowali swoje pierwsze breloczki. Najlepsze prace zostaną wydrukowane.

      • Piosenka francuska

      • 30.03.2023r.

       Tematem Koncertu, który odbył się 29.03. w naszej szkole dla klas IV- VII. Była "Piosenka francuska". To gatunek, w którym niezmiernie ważny jest tekst literacki. Młodzież mogła posłuchać dziś utworów takich artystów jak Joe Dassin i Charles Aznavour. Prawdziwą ikoną piosenki francuskiej była Edith Piaf, piosenkarka słynąca z niebywałej ekspresji i dramatyzmu. Nie zabrakło również klimatycznej muzyki akordeonowej, dzięki której muzycy przenieśli słuchaczy do XIX i XX wiecznych ulic paryskich, gdzie usłyszeć można było walc musette i kankan. To było niezwykłe spotkanie z kulturą muzyczną Paryża.

      • PROJEKTY UCZNIÓW KLAS V I VI NA LEKCJACH TECHNIKI

      • 23.03.2023r.

       Uczniowie klas VI, poznając technikę w najbliższym otoczeniu, w tym dom jako budynek mieszkalny, mieli okazję zaprojektować modele urządzeń przydatnych w codziennym funkcjonowaniu, a przede wszystkim poprawiających komfort życia domowników. W ten sposób powstały bardzo kreatywne prace, takie jak: profesjonalne płyty indukcyjne i gazowe, pralko – suszarki, chłodziarki, laptopy, a także odbiorniki radiowe i telewizyjne. Ważnym elementem projektu było przedstawienie reklamy wykonanego produktu. Z zadaniem tym szóstoklasiści poradzili sobie doskonale!

       Z kolei uczniowie klas V, zgłębiając swoją wiedzę na temat różnych materiałów, ich właściwości, zastosowań i obróbki, podjęli się wykonania prac z wykorzystaniem metalu. Wśród projektów znalazły się: organizery, roboty, sówki, blaszane ludziki ... Pomysłowość zastosowanych elementów i efekty prac uczniów były naprawdę imponujące!

       Prace wytwórcze pozwalają rozwijać sprawność manualną, myślenie techniczne, a także kształcą umiejętność rozwiązywania problemów konstrukcyjnych. Nabywanie takich umiejętności z pewnością przyda się naszym uczniom w codziennym życiu.

      • „Od świtu do zmierzchu”

      • 22.03.2023r.

       22 marca po raz szósty został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poetów Ziemi Knyszyńskiej „Od świtu do zmierzchu” im. Elżbiety Daniszewskiej.

       Organizatorzy: nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie oraz Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne im. Zygmunta Augusta chcieli przybliżyć młodzieży postaci: Elżbiety Daniszewskiej, Reginy Świtoń i Anny Piechockiej.

       Honorowy Patronat objęli: Podlaski Kurator Oświaty, Starosta Moniecki oraz Burmistrz Knyszyna.

       Wyniki zmagań konkursowych:

       I miejsce - Amelia Zabielska (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kalinówce Kościelnej),

       II miejsce – Julia Suska, III miejsce – Aleksandra Radzewicz (Szkoła Podstawowa im. Płk. W. Pileckiego w Knyszynie).

       Wyróżnienia:

       Izabela Matwiejczyk, Magdalena Nowacka i Michalina Szypulska.

       Atrakcyjne nagrody ufundowali sponsorzy: Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne im. Zygmunta Augusta, Burmistrz Knyszyna, Starostwo Powiatowe w Mońkach.

       Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi młodzież będzie pamiętała o regionalnych poetach, pisarzach, gawędziarzach oraz pogłębi swoją znajomość ich twórczości.

      • "Kolorowy Zawrót Głowy, czyli Wiosna na Talerzu"

      • 21.03.2023r.

       Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się kiermasz  "Kolorowy Zawrót Głowy, czyli Wiosna na Talerzu", w który zaangażowały się uczennice z kl. 4a i 5b. 

       Kolorowe skarpetki były wyrazem pamięci o osobach z Zespołem Downa.

      • 21. REKRUTACJA DO PROGRAMU STYPENDIALNO-ROZWOJOWEGO „KLASA”

      • 20.03.2023r.

       Program umożliwia kontynuację nauki w dobrych liceach w dużych miastach przy wsparciu fundacji oraz jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

       Stypendium programu „Klasa” zapewnia pełne wsparcie finansowe w trakcie 4 lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Aby zostać stypendystą/stypendystką „Klasy” wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.programklasa.pl oraz przejść proces rekrutacyjny do 1 z 6 liceów partnerskich programu: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni lub Białymstoku.

       Rekrutacja do programu na rok szkolny 2023/2024 potrwa do 16 kwietnia 2023.
       Szczegóły dotyczące kryteriów przyjęcia do programu oraz benefitów, które oferuje program znajdują Państwo w załącznikach oraz na stronie www.programklasa.pl.

       W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu na klasa@bnpparibas.pl lub pod numery +48 22 56 21 902 i +48 795 993 680.

      • "Calineczka" i klasa 3a

      • 15.03.2023r.

       W środę 15.03.2023r. uczniowie klasy 3 a przedstawili spektakl teatralny pt. " Calineczka" na podstawie baśni H. Ch. Andersena dla uczniów klas 0-3 oraz rodziców i  dziadków.

       Dzieci pokazały  niezwykle barwną historię maleńkiej dziewczynki, która wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się zło i niebezpieczeństwa.

       Scenografia, muzyka i wspaniała gra młodych aktorów bardzo spodobała się uczniom i rodzicom.

       Można było poczuć magię prawdziwego teatru.

      • Ważne!

      • 15.03.2023r.

       Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie, w związku z rekolekcjami wielkopostnymi w tutejszej parafii, 24 MARCA 2023r. UCZNIOWIE KLAS I-VIII MAJĄ DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

      • „POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI” – uczestniczymy w niecodziennej lekcji

      • 14.03.2023r.

       13 marca uczniowie klas I – VIII mieli okazję doświadczyć edukacji w niecodziennej formie. Pokaz eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki, został zaprezentowany przez grupę „Zaelektryzowani”, a wiodącym tematem spotkania były właściwości powietrza i jego składników.

       Nasi uczniowie, pod czujnym okiem prowadzącego, aktywnie włączali się w wykonywanie doświadczeń. Największe wrażenie wywarła na nas ogromna chmura, powstała w wyniku zmieszania wrzącej wody z ciekłym azotem oraz spalanie wodoru. Dużą atrakcją okazały się także zabawy z helem, lot poduszkowca i „odwrócony” rower.

       Eksperymentowanie to doskonały sposób na poznanie i zrozumienie przemian zachodzących w otaczającym nas świecie, z czym z pewnością zgodzą się nasi uczniowie.

      • Wyniki konkursu

      • 09.03.2023r.

       Miło nam ogłosić wyniki konkursów, które odbyły się w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

       KONKURS JĘZYKOWY – KLASY VII – VIII

       Zostały przyznane 3 równorzędne miejsca:

       Aleksandra Dworzańczyk – kl. 7, Krystian Broś – kl. 8a, Michalina Niedzielewska – kl. 8a

       Wyróżnienia:

       Julia Puzan – kl.7

       Kacper Jakubik – kl.8a

       Julia Kakareko – kl.8b

       KONKURS KALIGRAFICZNY

       I miejsce – Gabriela Rutkowska – kl. 4b

       II miejsce – Paulina Rutkowska i Patrycja Cybulko – kl. 3b

       III miejsce – Daria Popławska – kl. 4b i Lidia Radecka – kl. 3a

       Wyróżnienia:

       Hanna Adamska – kl. 4b; Malwina Niedzielewska – kl. 4a, Gabriela Gołko – kl. 4b

       Kategoria klas V – VI

       I miejsce – Maja Przytulska – kl.6a

       II miejsce – Martyna Lisiewicz – kl. 6a

       III miejsce – Aleksandra Radzewicz – kl. 6a

       Wyróżnienia:

       Jarosław Capko – kl. 5b i Magdalena Nowacka – kl.6b

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      • Projekt “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      • 06.03.2023r.

       Drodzy uczniowie i rodzice !!!

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
       Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

       ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       Termin Akcji: 29 - 30 - 31.03.2023r.

       Miejsce Akcji: dziedziniec przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie

        

       ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

       NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK!

       eduresized_partnerzy_akcji.png

      • Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych!

      • 03.03.2023r.

       Uczciliśmy pamięć o patronie szkoły Witoldzie Pileckim i innych Żołnierzach Niezłomnych. Żołnierze Wyklęci walczyli o wolność i niepodległość Polski po 1945 roku i sprzeciwiali się sowietyzacji Polski.

       W dniu 2. 03. 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Sponsorami konkursy byli: Starostwo Powiatowe w Mońkach, Burmistrz Knyszyna, Poseł Mieczysław K. Baszko i ZSO w Knyszynie.

       W konkursie uczestniczyli uczniowie ZS w Kalinówce Kościelnej: Antonina Dzierżyk – kl. VII, Aleksandra Olszewska – kl. VII, Adrian Sak – kl. VI pod opieką Pani Urszuli Magdziuk oraz uczniowie ZSO w Knyszynie: Kacper Jakubik – kl. VIII B, Gabriel Lewkowicz – kl. VIII B, Piotr Masłowski – kl. VIII B pod opieką Pana Andrzeja Paszkowskiego.

       Laureatami konkursu zostali:

       I miejsce: Kacper Jakubik – kl. VIII B - ZSO w Knyszynie

       II miejsce: Piotr Masłowski – kl. VIII B - ZSO w Knyszynie

       III miejsce: Aleksandra Olszewska – kl. VII – ZS w Kalinówce

        Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  wyróżnienia. Wszyscy startujący w  konkursie uczniowie zostali nagrodzeni.

       Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Żołnierzy Niezłomnych.

       Cześć i chwała bohaterom!

      • Uwaga! Konkurs!

      • 25.02.2023r.

       Serdecznie zapraszamy uczniów klas V- VIII do udziału w VI edycji Konkursu Recytatorskiego Poetów Ziemi Knyszyńskiej „Od świtu do zmierzchu” im. Elżbiety Daniszewskiej.

       Eliminacje szkolne do konkursu odbędą się 14 marca 2023r. Każdy uczestnik proszony jest o zaprezentowanie dwóch dowolnie wybranych utworów: jeden Elżbiety Daniszewskiej, drugi (do wyboru) Reginy Świtoń lub Anny Piechockiej.

       Utwory dostępne są w bibliotekach lub na stronie Biblioteki Gońca Knyszyńskiego

       https://www.knyszyn.pl/asp/publikacje,163,,1

       Czworo najpiękniej recytujących uczniów będzie reprezentować naszą szkołę podczas konkursu głównego, który odbędzie się 22 marca 2023 roku w naszej szkole.

       Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody. Naprawdę warto spróbować swoich sił, być może to właśnie Twoja interpretacja wierszy podbije serca słuchaczy!

       Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy konkursu:

       p. Katarzyna Błahuszewska, p. A. Bagińska

       Załączniki:

       karta_zgloszenia1(1).pdf

       rodo_zal_2.pdf

       Regulamin_konkursu_Recytatorskiego.pdf​​​​​​​

      • Kosmiczne piosenki

      • 23.02.2023r.

       22 lutego naszą szkołę kolejny raz odwiedziła grupa muzyków z ARTE- MUZA przedstawiając dzieciom z przedszkola i klas 1-3 kolejną bajkę muzyczną. Tym razem było to przedstawienie pt. " Kosmiczne piosenki". Dzieci udały się w niezwykłą podróż, podczas której poznały pojęcia muzyczne takie jak: legato, staccato, piano i forte.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      • 21.02.2023r.

       21 lutego ochodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczyciele przeprowadzili w klasach krótkie pogadanki dotyczace tego wydarzenia, a także przygotowali gazetki tematyczne.

       Uczniowie mieli przygotowane różne atrakcje:

       • gry i zabawy językowe: rebusy, krzyżówki, labirynty, wykreślanki, przysłowia,
       • układanie wierszyków i rymowanek związanych z językiem ojczystym,
       • ułożenie jak najdłuższego zdania, w którym każdy wyraz rozpoczyna się tą samą literą,
       • konkurs kaligraficzny klas III-VI
       • test umiejętności językowych klas VII- VIII

        Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócic uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

        Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

      • Kiermasz

      • 14.02.2023r.

       UWAGA!

       Dnia 16.02.2023 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz słodkości. Celem akcji jest zbiórka funduszy na pomoc Filipkowi Martyniukowi, który wymaga kosztownej operacji nóżki.