• Biwak klasy 7a

• W dniach 14-15 czerwca odbył się biwak klasy VIIA w "Siedlisku z widokiem", który jest położony w Knyszynie. Atrakcji nie brakowało!

Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Po dotarciu na miejsce ogromne wrażenie wywarł na nas widok na Jezioro Zygmunta Augusta, spokój, cisza i piękna przyroda. Zjazd linowy zapewnił nam wszystkim nielimitowany czas zabaw. Bawiliśmy się również przy dżwiękach dyskotekowych rytmów.

Podczas wieczornego integracyjnego ogniska mogliśmy upiec kiełbaskę, porozmawiać o swoich zainteresowaniach i pasjach a takżę  zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

Drugiego dnia wybraliśmy się na spacer, gdzie mogliśmy obserwować walory krajobrazu własnej okolicy. Przyroda i zapachy natury sprawiły, że czerpaliśmy radość z mieszkania i przebywania właśnie w gminie  Knyszyn.

Z biwaku wróciliśmy z wieloma przeżyciami, nową wiedzą. Małe zmęczenie jest tylko dowodem na dobrze spędzony czas.

Joanna Klimowicz i Justyna Jaromińska

• „Tatrzańska niepodległa” -wystawa

• Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Tatrzańskim przygotowało wystawę poświęconą znaczeniu gór w rozwoju kultury, sportu i turystyki w II Rzeczypospolitej. Ekspozycja „Tatrzańska niepodległa” dostępna jest bezpłatnie do pobrania. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” to materiał popularnonaukowy, który przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią Podhala i Zakopanego, rozwojem sportów zimowych, turystyki i ochrony przyrody.

Do pobrania i obejrzenia: "Tatrzańska niepodległa"

• Granie na ekranie

• Za nami cykl spotkań, w których brali udział nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie oraz rodzice naszej szkoły (dziękujemy za poświęcony czas!).

Szkolenia odbywały się w ramach projektu "Granie na Ekranie", którego organizatorem jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, a którego FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG jest partnerem merytorycznym i głównym wykonawcą. Miały na celu odpowiedzieć na pytanie czy granie w gry komputerowe to rozwijająca rozrywka czy zagrożenie?

Zapraszamy do zapoznania się z ikonografikami – naprawdę warto!!!!

• Podsumowanie szkolnego konkursu chemicznego

• 18 maja 2021 r. odbył się szkolny konkurs pt. „MARATON CHEMICZNY”. Jego celem jest popularyzowanie chemii jako nauki przyrodniczej, rozwijanie zainteresowań uczniów, a także rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania w dziedzinie chemii.

W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas VII szkoły podstawowej. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na temat budowy i właściwości otaczających nas substancji, zachodzących przemian oraz wykorzystania poznanych praw w obliczeniach chemicznych.

W zmaganiach konkursowych najwyższy wynik, a tym samym I MIEJSCE zajęła ZUZANNA DEC  z klasy VII a,  II miejsce – DAWID DANIŁOWSKI  z klasy VII b. Natomiast III miejsce zdobyła ZOFIA SIENKIEWICZ  z klasy 7VII a.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów!

Marta Kamińska-nauczyciel chemii

• Wykaz sal lekcyjnych na zajęcia stacjonarne od 7 czerwca

Sala 225 (65) – kl. IV a

Sala 224 (64) – kl. IV b

Sala 223 (62) – kl. V

Sala 218 (58) – kl. VII b

Sala 217 (57) – kl. VII a

Sala 216 (54) – kl. VI a

Sala 215 (53) – kl. VIII a

Sala 214 (52) – kl. VIII b

Sala 213 (jęz.) - kl. VI b

• Informacja o opłatach

• Informujemy, że od czerwca wracają opłaty na konto- żywieniowe i za pobyt dziecka.

Opłata dla szkoły podstawowej za miesiąc czerwiec wynosi:

Klasy I-III -49,00 zł.

Klasy IV-VIII- 59,50 zł.